[ad_1]

رئیس جمهور آلبرتو فرناندز روز چهارشنبه با رد اعلامیه جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی کشور ، حوادث رخ داده در پایتخت آمریکا هنگام حمله هواداران دونالد ترامپ را رد کرد.

فرناندز در حساب توئیتر خود اطمینان داد که اطمینان دارد که “یک انتقال مسالمت آمیز” رخ خواهد داد. وی همچنین حمایت خود را از بایدن تأیید کرد.

حوادث

لحظاتی پس از شروع جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نتایج انتخابات ، که ترامپ از تأیید آن خودداری کرد ، حوادث اندکی پس از ساعت 13 (به وقت محلی) ثبت شد.

پیش از این ، ترامپ پیروان خود را به واکنش فراخوانده بود که منجر به تجمع گسترده ای در خارج از پایتخت شد. سپس ، در برابر خشونت اعتراضی ، رئیس جمهور فعلی خواستار “گریه” در شبکه های اجتماعی خود شد و سرانجام از آنها خواست محل را ترک کنند.

تخریب ها و درگیری با پلیس درگرفت. به گزارش سی ان ان ، چندین مأمور مجبور شدند از اسپری فلفل برای پراکنده کردن جمعیت استفاده کنند.

از گاز اشک آور نیز استفاده شده است ، اما مشخص نیست که آیا توسط معترضین استفاده شده است یا خیر.

یک زن در داخل پایتخت به ضرب گلوله کشته شد. چهار نفر دیگر نیز زخمی شدند ، البته از اهمیت جزئی.

به دنبال این حوادث ، موریل بوثر ، شهردار واشنگتن ساعت عصر را از ساعت 6:00 بعد از ظهر به وقت محلی وضع کرد که این زمان تا 6 صبح بامداد پنجشنبه ادامه دارد.

به نوبه خود ، ترامپ مجاز به استقرار روز ملی در واشنگتن شد.

در اواسط عملیات امنیتی ، یک وسیله انفجاری در حومه پایتخت پیدا شد و دادگستری تحقیقات را برای تعیین منشا آن آغاز کرد.

با فرارسیدن شب و اجرای قانون منع رفت و آمد ، منطقه پس از واقعه ای که در جنگ داخلی قرن نوزدهم بی سابقه بود ، با آرامش بهبود یافت.

با این حال ، انتظار می رود که پیامدهای سیاسی این قسمت طی چند روز آینده ادامه داشته باشد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *