[ad_1]

دولت دونالد ترامپ سیزدهمین اعدام فدرال خود را از ماه ژوئیه انجام داد ، این مجموعه بی سابقه است که پنج روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که مخالف مجازات اعدام است ، پایان یافت.

داستین هیگز ، متهم به امر به قتل سه زن در یک پناهگاه حیات وحش در مریلند در سال 1996 ، سومین شخص تزریق کشنده این هفته در یک زندان فدرال در Terre Hout ، ایندیانا است.

وزارت دادگستری ترامپ پس از 17 سال تعلیق ، سال گذشته اعدام های فدرال را از سر گرفت. بیش از 120 سال هیچ رئیس جمهوری در دوران تصدی خود این همه اعدام فدرال را انجام نداده است.

هیگز 48 ساله در ساعت 1:23 بعد از ظهر اعلام شد که مرده است. وقتی از او س askedال شد که آیا می خواهی چند کلمه آخر بگویی ، هیگز آرام اما تحریک کننده بود و از هرکدام از زنان دادستانی گفت که دستور به کشته شدن آنها داده است.

او آرام گفت: “می خواهم بگویم من بی گناه هستم … من مسئول این مرگ ها نیستم.” من دستور قتل ها را ندادم. “

هیگز به خاطر هر كاری كه 25 سال پیش انجام داد ، هنگامی كه زنان توسط مرد دیگری كه به خاطر این جنایات به حبس ابد محكوم شده بود ، مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، عذرخواهی نكرد.

با شروع تزریق کشنده پنتوباربیتال از طریق رگهای او ، هیگز به حصاری که برای اقوام و وکلای وی اختصاص داشت نگاه کرد. انگشتانش را تکان داد و گفت: “دوستت دارم”.

با چشمان گرد شدن مرد ، صدای هق هق گریه بلند زنی که ناراحت کننده گریه می کرد ، از اتاق مخصوص خانواده هیگز شروع شد. سریع حرکت را متوقف کرد: مردمک هایش دیده می شد و پلک هایش نیمه باز بود.

خواهر تانجی جکسون – یکی از زنان مقتول ، 21 ساله – بیانیه کتبی خطاب به هیگز را پس از اعدام خواند و از خانواده او نام برد.

وی گفت: “اکنون آنها دردی را که ما متحمل شده ایم را پشت سر خواهند گذاشت.” وقتی روز تمام شد ، مرگ شما خواهر من یا دیگر قربانیان را برنمی گرداند. این یک تعطیل نیست. “نام پرستار در بیانیه ذکر نشده بود.

تعداد اعدامها در دوران دولت ترامپ از سال 2020 بیش از مجموع 56 سال گذشته است و تعداد زندانیان در احکام اعدام فدرال را به تقریباً یک چهارم کاهش می دهد. پس از اینکه بایدن به پایان دادن به اعدام های فدرال پایان داد ، احتمالاً هیچ یک از 50 مرد دیگر به زودی اعدام نخواهند شد.

تنها زن محکوم به اعدام ، لیزا مونتگومری ، به جرم کشتن یک زن باردار و بیرون آوردن کودک از رحمش با چاقو اعدام شد. مونتگومری اولین زنی شد که در حدود 70 سال گذشته اعدام شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *