[ad_1]

قانون اساسی ایالات متحده شامل سازوکارهایی برای برکناری رئیس جمهور است.

کمتر از دو هفته قبل از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، شاهد جو بایدن را لغو کند ، دوباره صداهایی شنیده می شود که خواستار اجرای اصلاحیه 25 هستند ، که به معنای شورش در درون دولت خود است.

حمله کنگره آمریکا به طرفداران ترامپ در طی مراحل صدور گواهینامه انتخابات ، بار دیگر کسانی را که معتقدند مستاجر فعلی کاخ سفید نباید به کار خود ادامه دهد ، تشویق کرده است. دموکرات ها قبلاً در اوایل سال 2020 آن را آزمایش کردند و هیچ نتیجه ای از استیضاح نداشت.

به نقل از NBC News ، حدود صد نماینده کنگره دموکرات آشکارا خواهان برکناری ترامپ هستند ، یا از طریق روند استیضاح جدید یا با مراجعه به اصلاحیه 25. منابع جمهوری خواه نیز اذعان می کنند که این فرصتی است که روی میز است.

رهبر دموکرات سنا ، چاک شومر در بیانیه ای در لیست حاضر شد و هشدار داد که “پس از قیام ،” این رئیس جمهور نباید روزی دیگر در منصب خود باشد. ” وی گفت ، “سریعترین و م mostثرترین” راه از طریق اصلاحیه 25 است ، اگرچه اگر دولت ابتکار عمل را نداشته باشد نیز راه “استیضاح” را باز می کند.

نماینده کنگره ، آدام کینزینگر ، جمهوری خواه ، نیز در یک ویدئو خواستار اصلاح این اصلاحات شد و متوجه شد که ترامپ “از وظیفه خود برای محافظت از تابعیت آمریکا و خانه مردم دست کشیده است”. وی گفت: “زمان آن فرا رسیده است که اصلاحیه 25 را فراخوانی کنیم و این کابوس را خاتمه دهیم.”

چگونه کار می کند؟

اصلاحیه فوق ، که قانون اساسی را پس از ترور جان اف کندی به روز کرد ، در بخش چهارم پیش بینی کرده است که معاون رئیس جمهور – در این مورد مایک پنس – و اکثریت اعضای دولت ممکن است کتباً به کنگره پیشنهاد دهند که رئیس جمهور در سمت خود باقی نماند. شما هستید.

پنس قدرت را در این پرونده فرضی به دست می گیرد ، در حالی که ترامپ فقط مجبور است روند را به چالش بكشد ، زیرا به دلیل نزدیك شدن به مراسم تحلیف بایدن ، جایی برای مانور ندارد. تاکنون معاون رئیس جمهور هیچ نشانه ای از برداشتن این گام جنجالی نشان نداده است.

آخرین باری که این اصلاحیه در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش مطرح شد ، دو بار به دلایل پزشکی. به این معنا ، بخش IV اعمال نمی شود ، بلکه بخش III اعمال می شود ، که طبق آن رئیس جمهور ممکن است به دلیل عدم توانایی ، موقتاً فرماندهی کشور را به “شماره دو” خود تسلیم کند.

بر اساس منابعی که به نقل از NBC News و CNN نقل کرده اند ، هرگز قبلاً اصلاحیه 25 برای برکناری اجباری یک رئیس جمهور اعمال نشده است و این بار در حال حاضر ، فقط گفتگوهای غیررسمی در دولت انجام می شود.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *