[ad_1]

اتحادیه اروپا پس از پایان ریاست جمهوری وی در روز سه شنبه ، خوان مخالف خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا متوقف کرد.

در بیانیه ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، اطمینان داد كه اتحادیه اروپا “با همه بازیگران سیاسی و مدنی برای برقراری دموكراسی در ونزوئلا ، از جمله به خصوص خوان گوئیدو و دیگر نمایندگان مجلس شورای ملی در حال برقراری ارتباط ، تماس های خود را حفظ خواهد كرد.” .

اتحادیه اروپا ضمن تأیید اینکه مجمع در سال 2015 آخرین بیان آزاد ونزوئلایی ها در روند انتخابات بود ، از حمایت از تمدید دوره گیدو به عنوان رئیس اتاق و بنابراین “رئیس جمهور مسئول” اجتناب می کند.

در ماه دسامبر ، 27 نفر تصمیم گرفتند نتیجه انتخابات قانونگذاری ونزوئلا را به رسمیت نشناسند ، با توجه به اینکه آنها “حداقل” استانداردهای بین المللی را ندارند و یک ماه به خود فرصت دادند تا رابطه خود را با شورای ملی تعیین کنند.

آنچه گوئیدو گفت

رهبر مخالفت و “رئیس جمهور راست قامت” ونزوئلا خوان گوآیدو چهارشنبه این هفته از اتحادیه اروپا به دلیل “حمایت” دریافت شده برای “آزادی” در ونزوئلا و به رسمیت شناختن مجلس ملی مخالف ، که به گفته وی “قانونی” در برابر مجمع است ، تشکر کرد. چاویستا ”، که از نتایج انتخابات در اوایل دسامبر برگزار می شود.

در بیانیه ای از مرکز ارتباطات ملی ، که به عنوان دفتر مطبوعاتی گوایدو عمل می کند ، مخالف تأکید کرد که اتحادیه اروپا “تقلب در انتخابات را که توسط دیکتاتوری انجام شده است رد کرده است” و ستایش کرد که “نماینده خود را در نتیجه اراده دموکراتیک مردم ونزوئلا” نمی داند.

وی بدین ترتیب از ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، که خواستار “غاصبان برای اطمینان از رعایت و حمایت از حقوق بشر” در کشور کارائیب و خواستار پایان دادن به “اقدامات سرکوبگرانه ، به ویژه علیه اعضای مخالف. “

گیدو ، که یادآوری می کند که کمیته نماینده شورای ملی “قانونی” ونزوئلا به “آخرین انتخابات دموکراتیک در سال 2015 در این کشور برمی گردد” ، گفت که بروکسل می خواهد “مطابق با درخواست نیروهای دموکراتیک ونزوئلا” انتخابات ریاست جمهوری ، قانونگذاری و محلی “آزاد ، عادلانه و قابل تأیید” برگزار شود.

در این بیانیه آمده است: “شورای ملی قانونی به ویژه به رسمیت شناختن صریح اتحادیه اروپا ، به ویژه از خوان گوئیدو ، و همچنین سایر اعضای مجمع ، تنها نهادی که اتحادیه به عنوان نماینده اراده دموکراتیک ونزوئلا به رسمیت می شناسد ، سپاسگزار است.” در متن.

در همین رابطه ، وی تأکید کرد که شورای ملی “از جانب همه ونزوئلایی ها و همه نیروهای سیاسی دموکراتیک ، حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تشخیص و قدردانی می کند” و هشدار داد که مردم ونزوئلا “از ظلم و ستم دیکتاتوری فاسد و بیرحمانه متهم به جنایات علیه بشریت “.

وی روز بعد از چاویسو گفت: “رئیس جمهور خوان گویدو و اعضای شورای ملی قانونی تعهد خود را نسبت به اتحادیه اروپا و جامعه جهانی برای ادامه مبارزه خستگی ناپذیر برای دموکراسی و آزادی در کشور ما تجدید می کنند ،” و مخالفان جلسات خود را در روز سه شنبه آغاز می کنند. زیرا هر یک از طرفین خود را نماینده قانونی ونزوئلا معرفی خواهد کرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *