[ad_1]

آژانس داروهای اروپایی هیچ عارضه جانبی جدیدی را در رابطه با واکسن ویروس کرونا که توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، شناسایی نکرده است.

تنظیم کننده اتحادیه اروپا گفت: هیئت متخصصان وی گزارش های مربوط به مرگ افراد پس از دریافت واکسن را ارزیابی کرده و گفته است که بررسی “هیچ مشکلی از نظر ایمنی نشان نمی دهد”. در اوایل این ماه ، مقامات نروژی توصیه واکسیناسیون خود را تغییر دادند و افزودند که پزشکان باید ارزیابی کنند که آیا افراد مسن ضعیف و بیمار جدی باید ایمن شوند یا خیر.

آژانس با اشاره به اینکه واکنش های شدید آلرژیک یک عارضه جانبی شناخته شده و غیرمعمول است ، داده های ایمنی جمع آوری شده برای واکسن Pfizer-BioNTech “مطابق با مشخصات ایمنی شناخته شده واکسن است”. وی گفت که فراوانی بروز آنها حدود 11 مورد در هر میلیون دوز در ایالات متحده است و افزود که هنوز تخمین قابل مقایسه ای در اروپا وجود ندارد.

واکسن Pfizer-BioNTech در 21 دسامبر با مجوز مشروط مجوز گرفت: داروسازی ها باید هر ماه گزارش های ایمنی را ارائه دهند تا با یک روند نظارت پیشرفته مطابقت داشته باشند. آژانس گفت: “هیچ تغییر توصیه شده ای در مورد استفاده از واکسن وجود ندارد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *