نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته روز گذشته پس از یک بحران سیاسی 10 روز پیش به دلیل اختلاف با یکی از متحدان خود استعفا داد و اکنون در تلاش است کمیسیونی را از رئیس جمهور سرجیو ماتارلا برای تشکیل دولت جدید با ائتلافی شامل بخش های اروپایی و مرکزی دریافت کند در اتحادیه چپ میانه سمت چپ او ریاست دارد.

کنته که به طور موقت مسئول امور روزمره دولت خواهد بود ، عصر امروز در جلسه ای نیم ساعته در کاخ کویرینال ، مقر ریاست جمهوری ، از ماتارلا استعفا داد.

بنابراین ، کانته دومین دوره متوالی خود را که در 5 سپتامبر 2019 آغاز شد و پس از اولین دولت ریاست جمهوری او بین ژوئن 2018 و آگوست 2019 ، به بیستمین مدیر اجرایی طولانی در جمهوری جمهوری کشور تبدیل شد ، به پایان رسید. استعفای نخست وزیر اعلام شد ، روسای نمایندگان سه قوه متشکل از ائتلاف ، جنبش پنج ستاره ، حزب دموکرات و آزاد و برابر حمایت خود را از کونته تصویب کردند ، در انتظار ورود متحدان جدیدی که اکثریت را تشویق می کنند و از همان دولت جدید با همان کونته تشکیل شد.

ماتارلا امروز یک سلسله رایزنی های سیاسی با گروه های مختلف پارلمانی این کشور را برای ارزیابی انتظارات آنها و تعداد آرا each هر نیرو برای تشکیل دولت جدید آغاز می کند.

قانونگذاران مختلفی از مرکز ، که در اطراف جنبش ایتالیا در خارج از کشور (مای) ، به رهبری سناتور آرژانتینی ریكاردو مرلو ، متولد شده بودند ، دیروز پیش رفتند تا یك گروه جدید پارلمانی را در حمایت از كنته تشكیل دهند ، كه می تواند “پای چهارم” احتمالاً یك سوم باشد دولت نخست وزیر در استعفا یا همانطور که قبلاً در ایتالیا گفته می شد ، Conteter. برنامه این قانونگذاران ، معروف به “مسئول” ، تعیین گروه جدید است که حداقل به 10 سناتور نیاز دارد ، قبل از ظهر امروز برای اولین بار در مشورت با ماتارلا و افزودن صدای خود به خواسته های نخست وزیر جدید کمیته. در استعفا

استعفای کنته ، علیرغم تصویب در پارلمان در هفته گذشته ، نشان دهنده فصل جدیدی از بحران سیاسی است که در اوایل ژانویه با خروج دولت ایتالیا ویوا آغاز شد ، که ، با نارضایتی از مدیریت همه گیر ، دو وزیر خود ، 30 معاون و 18 سناتورهای حزب حاکم.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 27 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *