[ad_1]

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته روز گذشته پس از یک بحران سیاسی 10 روز پیش به دلیل اختلاف با یکی از متحدان خود استعفا داد و اکنون در تلاش است کمیسیونی را از رئیس جمهور سرجیو ماتارلا برای تشکیل دولت جدید با ائتلافی شامل بخش های اروپایی و مرکزی دریافت کند در اتحادیه چپ میانه سمت چپ او ریاست دارد.

کنته که به طور موقت مسئول امور روزمره دولت خواهد بود ، عصر امروز در جلسه ای نیم ساعته در کاخ کویرینال ، مقر ریاست جمهوری ، از ماتارلا استعفا داد.

بنابراین ، کانته دومین دوره متوالی خود را که در 5 سپتامبر 2019 آغاز شد و پس از اولین دولت ریاست جمهوری او بین ژوئن 2018 و آگوست 2019 ، به بیستمین مدیر اجرایی طولانی در جمهوری جمهوری کشور تبدیل شد ، به پایان رسید. استعفای نخست وزیر اعلام شد ، روسای نمایندگان سه قوه متشکل از ائتلاف ، جنبش پنج ستاره ، حزب دموکرات و آزاد و برابر حمایت خود را از کونته تصویب کردند ، در انتظار ورود متحدان جدیدی که اکثریت را تشویق می کنند و از همان دولت جدید با همان کونته تشکیل شد.

ماتارلا امروز یک سلسله رایزنی های سیاسی با گروه های مختلف پارلمانی این کشور را برای ارزیابی انتظارات آنها و تعداد آرا each هر نیرو برای تشکیل دولت جدید آغاز می کند.

قانونگذاران مختلفی از مرکز ، که در اطراف جنبش ایتالیا در خارج از کشور (مای) ، به رهبری سناتور آرژانتینی ریكاردو مرلو ، متولد شده بودند ، دیروز پیش رفتند تا یك گروه جدید پارلمانی را در حمایت از كنته تشكیل دهند ، كه می تواند “پای چهارم” احتمالاً یك سوم باشد دولت نخست وزیر در استعفا یا همانطور که قبلاً در ایتالیا گفته می شد ، Conteter. برنامه این قانونگذاران ، معروف به “مسئول” ، تعیین گروه جدید است که حداقل به 10 سناتور نیاز دارد ، قبل از ظهر امروز برای اولین بار در مشورت با ماتارلا و افزودن صدای خود به خواسته های نخست وزیر جدید کمیته. در استعفا

استعفای کنته ، علیرغم تصویب در پارلمان در هفته گذشته ، نشان دهنده فصل جدیدی از بحران سیاسی است که در اوایل ژانویه با خروج دولت ایتالیا ویوا آغاز شد ، که ، با نارضایتی از مدیریت همه گیر ، دو وزیر خود ، 30 معاون و 18 سناتورهای حزب حاکم.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 27 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *