[ad_1]

رسانه های روسی و یک سازمان غیردولتی گزارش دادند که صدها نفر روز شنبه در شهرهای روسیه در جریان تظاهرات سازمان یافته توسط طرفداران رهبر مخالف الکسی ناوالنی خواستار آزادی وی بازداشت شدند ، در حالی که کرملین ایالات متحده را به تشویق اعتراضات متهم کرد.

فیلم های پخش شده توسط خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نشان دهنده درگیری بین معترضان و پلیس در میدان پوشکین مرکزی مسکو و همچنین پلیس ویژه است که برخی افراد را در جریان اعتراضی که وزارت کشور گفت 4000 نفر را فقط در پایتخت جمع می کند ، می کشاند.

در میان دستگیرشدگان همسر ناوالنی ، جولیا ناوالنایا ،

ناوالنی ، یکی از بزرگترین منتقدان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان به مسکو بازداشت شد ، جایی که وی 5 ماه را در بهبودی از آنچه پزشکان آلمانی به عنوان مسمومیت با عوامل عصبی توصیف کردند ، گذراند.

پوتین ، که ناوالنی را به ارتباط با اطلاعات خارجی متهم می کند ، در ماه دسامبر این ادعا را رد کرد و گفت که آنها نتیجه تحقیقات نیستند بلکه “مواد خدمات ویژه ایالات متحده” است و روسیه نمی تواند تحقیقات را آغاز کند زیرا هیچ کس “شواهد مربوطه” را ندارد ارائه شده

مقامات روسی می گویند ناوالنی ، 44 ساله ، به دلیل نقض حکم تعلیقی در طی اقامت خود در آلمان در سال 2014 بازداشت شد ، اگرچه رهبر مخالف گفت که این یک علت مسلحانه سیاسی است.

اولین تظاهرات در خاور دور و سیبری ، جایی که هزاران نفر در خیابان های ولادیوستوک ، خاباروفسک ، نووسیبیرسک و چیتا به خیابان ها آمدند ، باید با افسران پلیس و درجه حرارت قابل توجهی روبرو شوند ، در بعضی موارد به -50 درجه سانتیگراد.

اندکی پس از آن ، هزاران معترض در میدان پوشکین مرکزی مسکو جمع شدند و تابلوهایی با عنوان “روسیه آزاد خواهد شد” در دست داشتند.

به گزارش اسپوتنیک ، که گفت 40 افسر پلیس دچار جراحت جزئی شده اند ، مقامات اجرای قانون همچنان به دستگیری برخی از افراد ادامه می دهند و درگیری ها آغاز می شود.

دستگیری

به گزارش اسپوتنیک ، سازمان غیردولتی OVD-Info ، متخصص نظارت بر اعتراضات کشور ، گفت که 1090 نفر در بیش از 60 شهر روسیه از جمله 300 نفر در مسکو بازداشت شده اند.

پلیس مسکو روز جمعه هشدار داد که هرگونه اعتراض غیر مجاز را “تهدیدی برای نظم عمومی” قلمداد می کنند. شهردار پایتخت تظاهرات “غیر قابل قبول” را در وسط یک بیماری همه گیر محکوم کرد.

همسر ناوالنی ، یولیا ناوالنایا نیز در جریان تظاهراتی در مسکو دستگیر شد ، وی خود در اینستاگرام خود گزارش داد ، جایی که عکسی را در کامیون پلیس که در آن منتقل شده بود بارگذاری کرد.

وزارت خارجه روسیه گفته است كه سفارت آمریكا در مسكو باید “توضیحی بدهد” همانطور كه ​​در وب سایت خود مسیر تظاهرات مخالفان در پایتخت را منتشر كرد.

ماریا زایارووا ، سخنگوی وزارت روسیه گفت: “سفارت آمریکا در مسکو” راه های اعتراض “را در شهرهای مختلف روسیه منتشر کرده و اطلاعات مربوط به” تظاهرات به کرملین “را منتشر کرده است.

وی افزود: “همكاران آمریكایی باید بیایند و توضیح دهند.”

وی با اشاره به انتشار اخطار در سفارت از شهروندان آمریکایی مبنی بر عدم شرکت در تظاهرات دیروز در روسیه. در این متن ، ماموریت ایالات متحده نشان می دهد که تمرکز در کدام شهرها و در کدام خیابان ها برنامه ریزی شده است.

از نظر دیپلمات روسی ، مسئله تشویق معترضان است.

زایاروا گفت که اگر سفارت روسیه در واشنگتن چنین رفتاری می کرد ، این امر “تهدید به تحریم و اخراج دیپلمات های روسی” بود.

دیپلمات های آمریکایی بلافاصله واکنشی نشان ندادند. از طرف دیگر سخنگوی سفارت آمریکا صدها دستگیری معترضان را محکوم کرد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.



[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *