[ad_1]

مهدی عسگری در مصاحبه با خبرنگار آژانس خانه ملت وی با اشاره به قیمت بی نظیر نیازهای مردم از جمله افزایش 25 درصدی قیمت مواد شوینده ، اظهار داشت: “با افزایش نرخ ارز ، آنها باعث شده اند که کلیه کالاها نامحدود و گران باشند ، افزایش قیمت مواد شوینده به دلیل کاهش نسبی در دوره های نرخ ارز هیچ منطق قابل دفاع اقتصادی وجود ندارد ، زیرا شوینده ها در نوامبر سال گذشته گران شدند ، بنابراین دلیلی برای افزایش چند برابری قیمت ها وجود ندارد. بهتر است وزیر صمت به جای سفرهای مستمر و بی فایده ، این مسائل را مدیریت کند.

نماینده مردم کرج ، فردیس و استهارت به رکود موجود در اشتغال و وضعیت درآمد مردم اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط فعلی مردم ، افزایش قیمت نیازهای روزانه دور از انصاف است. در عین حال ، بازارهای کالای بی ثبات و فزاینده ای را شاهد هستیم. در شرایط فعلی ، دولت نمی خواهد وضعیت فعلی را تثبیت کند ، اما با مداخلات نامناسب تعادل بازار عرضه و تقاضا را بر هم زد ، بنابراین معامله گران می توانند هر زمان که بخواهند نبض بازار را بگیرند و شاهد قیمت یک مورد افزایش می یابد. هر روز ما مردم هستیم.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت طی هشت سال گذشته کشور را برای خارجی ها متوقف کرده بود ، افزود: غفلت از ساماندهی بازار و تأمین مایحتاج اساسی در ماه های اخیر شدت یافته است. دولت و به نظر می رسد دولت به جای تلاش برای جبران مرگ و میر و كاهش نارضایتی مردم در هفته های اخیر ، تنظیم بازار را كنار گذاشته است.

بی تفاوتی دولت نسبت به تنظیم بازار جای سوال دارد

نماینده مردم کرج ، فردیس و استهارد ادامه داد: ارائه فعلی دولت این سال را به وجود می آورد که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری برخی افراد دوست ندارند با افزایش قیمت ها و کارمندان دولت با طراحی خود از آنها بهره برداری سیاسی کنند عملکرد نامناسب مانند تحریم ها و مذاکرات ، و نارضایتی عمومی از وضعیت اقتصادی را مقصر می داند که انگیزه مشارکت سیاسی را کاهش می دهد.

رئیس فراکسیون دیپلماسی اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید از نظرات سیاسی ، جناحی و حزبی پرهیز کند و در تصمیم گیری های خود وضعیت اقتصادی مردم و منافع ملی را در نظر بگیرد ، توضیح داد: اگرچه دولت مسئولیت را در ماه آگوست تحویل می دهد ، اما آخرین روز توجه به نظارت بر بازار ، جلوگیری از افزایش قیمت ، تحویل کالاهای اساسی و اساسی به مردم و مسئولیت آن.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *