[ad_1]

وی امروز تخمین می زند ، امسال اقتصاد جهانی 5.5 درصد رشد خواهد کرد صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) با نگاهی کمی خوش بینانه به آخرین پیش بینی های خود در ماه اکتبر ، گرچه هشدار داد که “هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد”.

طبق آخرین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان (WEO) ، این موسسه اکنون انتظار دارد که اقتصاد جهانی امسال 5.5 درصد رشد کند که 0.3 درصد بیشتر از پیش بینی ماه اکتبر است.

برای سال آینده ، این سازمان چند جانبه خاطر نشان می کند که تولید ناخالص داخلی جهان 4.2٪ افزایش خواهد یافت.

با استفاده از واکسن های ویروس کرونا در سراسر جهان ، صندوق نسبت به اقتصاد جهانی خوش بین تر شده است ، اما در سطح منطقه ای ، که در آن پیش بینی ها کاهش یافته است ، و در مورد خطر ناشی از بهبودی جدید Covid نگران نیست گزینه ها. پس از همه گیری

صندوق گفت: چین و ایالات متحده رشد خواهند کرد و اروپا نیز خارج خواهد شد.

“جینا گوپینات” اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول امروز گفت: “چین در سه ماهه چهارم سال 2020 به سطح قبل از همه گیری خود بازگشت و از همه اقتصادهای بزرگ پیشی گرفت. انتظار می رود ایالات متحده امسال ، خیلی قبل از منطقه یورو ، از سطح قبل از تخمدان پیشی بگیرد.”

در همین حال ، آمریکای لاتین 4.1٪ رشد خواهد کرد ، که فقط 0.5٪ بیشتر از آخرین برآوردهای ماه اکتبر است و تا سال 2022 انتظار می رود که منطقه 2.9٪ بهبود یابد.

برزیل و مکزیک ، دو اقتصاد بزرگ در منطقه که به ویژه برای این گزارش به روز شده اند ، به ترتیب 3.6 و 4.3 درصد رشد خواهند کرد.

گیتا ، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول گفت: “اکنون چیزهای زیادی به نتیجه این مسابقه بین ویروس جهش یافته و واکسن های همه گیر بستگی دارد و به توانایی سیاست ها برای ارائه حمایت موثر تا زمان وقوع آن بستگی دارد.” گوپینات در یک پست وبلاگ.

وی توضیح داد: “هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد و چشم اندازها از کشوری به کشور دیگر به میزان قابل توجهی متفاوت است.”

در ماه های اخیر ، جهان شاهد تعداد فزاینده ای از عفونت و مرگ و میر Covid-19 بوده است و در نتیجه ، بسیاری از کشورها محدودیت های اجتماعی خود را تشدید کرده و به درد اقتصادی بیشتری منجر شده اند.

صندوق بین المللی پول پیش بینی تولید ناخالص داخلی منطقه یورو را در سال جاری 1 درصد کاهش داد و انتظار می رود منطقه 19 کشوره که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته بود ، 4.2 درصد رشد کند.

آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و اسپانیا ، چهار اقتصاد بزرگ منطقه یورو نیز شاهد کاهش انتظارات رشد خود برای سال 2021 بودند.

صندوق بین المللی پول انتظار ندارد اقتصاد منطقه یورو از پایان سال 2019 ، قبل از پایان سال 2022 به سطح خود بازگردد.

از سوی دیگر ، براساس صندوق بین المللی پول ، ایالات متحده امسال بیش از انتظار رشد خواهد کرد. و پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را 2 درصد اصلاح کرد.

با تشکر از حرکت شدید در نیمه دوم سال 2020 و حمایت مالی اضافی ، تولید ناخالص داخلی اکنون 5.1 درصد در سال جاری تخمین زده شده است.

صندوق بین المللی پول گفت ، در مورد بازارهای در حال ظهور ، چین انتظار می رود امسال بیش از 8 درصد رشد کند.

این صندوق تأکید کرد که دولت ها باید از طریق مشوق های مالی برای تحریک بهبود اقتصادی به حمایت از اقتصاد خود ادامه دهند.

“گوپینات” اضافه کرد: “اقدامات سیاست باید تا زمانی که بهبودی محکم با تمرکز بر پیشبرد ضروریات اساسی برای افزایش تولید بالقوه ، اطمینان از رشد رشد مشارکتی و تسریع انتقال به وابستگی کمتر از انرژی. کربن ، پشتیبانی موثر داشته باشد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *