[ad_1]

تغییرات زیبایی شناختی ظریفی که رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، جو بایدن ، در دفتر بیضی کاخ سفید انجام داد ، در تضاد با چرخش عمیقی است که او در اولین تصمیمات خود در مورد سلف خود ، دونالد ترامپ نشان داد.

تغییر اصلی سیاستی است که همه گیر با آن روبرو خواهد شد. این استراتژی شامل طرحی برای واکسیناسیون 100 میلیون نفر و افزایش آزمایش برای بازگشایی مدارس و مشاغل است.

استفاده از بند در ساختمانهای عمومی از 20 ژانویه اجباری است. علاوه بر این ، از این به بعد ، ایالات متحده برای تمام مسافرانی که از خارج از کشور می آیند به آزمایش منفی کووید و قرنطینه نیاز دارد.

به گفته مقامات فعلی ، که بسیار منتقد دولت ترامپ هستند ، این کشور ممکن است ماه آینده از 500000 مورد مرگ ویروس کرونا عبور کند.

“تقریباً یک سال است که آمریکایی ها قادر به یافتن هیچ استراتژی نیستند ، و حتی یک رویکرد جامع برای مقابله با کوید. اما همه چیز تغییر خواهد کرد ، “گفت جف زینز ، مشاور ارشد.

در چرخشی 180 درجه ای از دولت درحال خروج ، دولت جدید تصویب کرد که این کشور در سازمان بهداشت جهانی باقی مانده و از حمایت مالی خود اطمینان داد.

مهاجرت

در حالی که جمهوری خواه حمایت حقوقی نزدیک به یک میلیون مهاجر را سلب کرد – که برای وی یک رای نامطلوب دادگاه عالی هزینه کرد – مستأجر جدید علاوه بر متوقف ساختن دیوار مرزی با مکزیک ، اخراج را به مدت 100 روز به تأخیر انداخت.

دیوید پکوسکه ، بایدن تازه منصوب شده ، گفت: “برای 100 روز ، از 22 ژانویه 2021 ، DHS اخراج برخی از غیر شهروندان را که دستور اخراج آنها صادر شده است به حالت تعلیق درآورد.”

پكوسكه گفت ، دليل اين بود كه “اطمينان حاصل شود” كه آمريكا “يك سيستم مهاجرت منصفانه و م focusedثر بر حمايت از امنيت ملي ، امنيت مرزها و امنيت عمومي متمركز” ، كه وي دستور داد “پروتكل ها را مجدداً بررسي و مجدداً راه اندازي كند”.

علاوه بر این ، بایدن تقویت برنامه جوانان بدون سند و بررسی اولویت های دستگیری مهاجران فاقد سند را تصویب کرد. دولت وی از طرح مهاجرتی رونمایی کرده است که قصد دارد 11 میلیون مهاجر فاقد سند را قانونی کند ، اگرچه این پروژه به قانونگذار بستگی دارد.

بایدن فرمان ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد.

در حکم دیگری که رئیس جمهور در همان روز روی کار آمدن وی به امضا signed رساند ، ایالات متحده توافق نامه پاریس را برای کاهش انتشار گاز تأیید کرد و قول داد که ظرف 30 روز دوباره ادغام شود.

بایدن همچنین می خواهد یک سری اقدامات تنظیم مقررات زیست محیطی را که توسط دولت جمهوری انجام شده ، معکوس کند. از جمله این موارد لغو مجوز خط لوله بحث برانگیز Keystone XL است که ایالات متحده و کانادا را به هم متصل می کند.

آمریکای لاتین

اگرچه با توجه به بحران اقتصادی و بهداشتی ، آمریکای لاتین در اولویت نخواهد بود ، اما دیدگاه بایدن در مورد منطقه متفاوت از دیدگاه ترامپ خواهد بود.

اول از همه ، به این دلیل که باراک اوباما ، معاون رئیس جمهور سابق ، پس از 16 بار سفر رسمی ، او را بعنوان چند کارمند آمریکایی می شناسد.

واشنگتن رابطه قوی با ونزوئلا را حفظ خواهد کرد ، البته با برخی اختلافات. به گفته وزیر خارجه جدید آنتونی بلینکن ، تمرکز مجدد تحریم ها علیه دولت کارائیب وجود دارد ، در حالی که تأکید بر کمک به کشورهایی است که مستقیماً تحت تأثیر بحران ونزوئلا قرار دارند ، مانند کلمبیا.

“بایدن شاید باتجربه ترین رئیس جمهور با آمریکای لاتین در تاریخ ایالات متحده باشد. او مردی است که منطقه را می فهمد ، زمان زیادی را در این منطقه سپری کرده و درک اهمیت استراتژیک آمریکای لاتین را دارد. از این نظر ، من فکر می کنم ما می توانیم انتظار داشته باشیم که منطقه در مقایسه با نمایه دیگری که رئیس جمهور دیگری با ویژگی های مشابه دارد ، از اعتبار بالایی برخوردار باشد. بدیهی است چالش های مشترکی در سیاست خارجی و به ویژه در سیاست داخلی وجود دارد که نیاز به توجه تیم ورودی دارد. “” مایکل کمیلری ، مشاور سابق وزارت امور خارجه دولت اوباما تحت نظر کلارین گفت.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *