[ad_1]

با پایتخت سیاسی که اعتراضات اکتبر 2019 جنبش رادیکال را ترک کرد ، یاکو پرز ، فعال و فرماندار سابق ، برای اولین بار با سخنرانی زیست محیطی و بومی با هدف گرفتن اکوادوری های خسته از دو قطبی در کشور ، به دنبال ریاست جمهوری اکوادور است.

رهبر 51 ساله خود را پس از مقابله با کنفدراسیون مردم بومی اکوادور (نزدیک به چپ انعطاف پذیر) و “کمونیستیسم” مبارز توصیف می کند و کاندیداتوری حزب پاچاکوتیک را که دست سیاسی جنبش بومی است ، به دست آورد. ) ، رهبر دیگر جنبش مردمی. ، که سازمان یافته تر و با ظرفیت بسیج بیشتر در کشور است.

انتخابات در اکوادور

رئیس هماهنگ کننده بومی آند (CAOI) اخیراً گفت: “بزرگترین آرزوی من این است ، چه من باشم و چه کسی ، سرنوشت تاریخ اکوادور برای کسانی که با معده خالی می خوابند تغییر می کند.” مصاحبه با روزنامه El Universo .

پرز در جامعه کاچی پوکارا ، در استان آزویای آند متولد شد ، دوران کودکی خود را در مزرعه ای گذراند که والدینش در آن کار می کردند و در سن 5 سالگی مسئول آوردن آب به خانه اش بود ، تجربه ای که به او آموخت قدر این خوب را بدانند و بعداً به عنوان یک فعال از او دفاع کنند.

آب به نبرد اصلی او تبدیل شد و در واقع در آگوست 2017 تصمیم گرفت نام خود را از کارلوس رانولفو به یاکو ساشا تغییر دهد که در زبان کچوآ به معنی “آب کوه” است.

“بی عدالتی های عظیم اجتماعی” که او در مزرعه ای که رئیس با خانواده اش بدرفتاری کرده بود ، وی را به سمت تحصیل در رشته حقوق و تبدیل شدن به اولین وکیل در جامعه اش سوق داد.

پرز همچنین چهار دوره تحصیلات تکمیلی را در زمینه مدیریت آبخیزداری ، قانون محیط زیست ، عدالت محلی و حقوق کیفری به پایان رساند.

وی فعالیت سیاسی خود را از سال 1996 به عنوان مشاور شهر جنوبی کوئنکا آغاز کرد و بعداً رئیس فدراسیون سازمانهای بومی و روستایی آزوای (FOA) در سال 2003 شد.

نامزدی وی برای پاچاکوتیک از FOA ناشی می شود ، که رهبر فعلی آن ماریو فارس می گوید او به دلیل تجربه در دفاع از حقوق جامعه خود ، دانستن واقعیت های ملی و بین المللی و روابط خوب با جوامع ، مناسب ترین فرد است.

پرز همچنین برای دو دوره – از 2013 تا 2019 – رئیس کنفدراسیون مردمان کیچوا در اکوادور بود و در سومین تلاش خود به عنوان فرماندار آزوای برای دوره 2019-2023 انتخاب شد ، پستی که در اکتبر گذشته برای ثبت نام استعفا داد نامزدی او برای ریاست جمهوری

عاشق طبیعت و پانتهیست (تفکری که جهان ، طبیعت و خدا را یکسان می داند) ، زندگی او همچنین با فعالیت در دفاع از منابع آب و مخالفت با امتیازات استخراج مشخص می شود ، مبارزاتی که باعث شد او بلند شود به عنوان یکی از مشهورترین مخالفان دولت رافائل کره ، رئیس جمهور سابق.

پرز که به دلیل اعتراض در زمان دولت رئیس جمهور سابق پنج بار بازداشت شد ، در انتخابات 2017 به نفع گیلرمو لاسو ، کاندیدای محافظه کار که در دور دوم با لنین مورنو ، دلفین وقت کره روبرو شد ، تظاهرات کرد که در نهایت پیروز شد.

سپس از خود دفاع كرد: “بانكدار به دیكتاتوری ارجح است.”

چهره پرز در اکتبر سال 2019 قدرت خود را دوباره بدست آورد ، هنگامی که وی در اعتراض محلی علیه دولت مورنو ، که 180 درجه شد ، به یکی از رهبران رسانه ای تبدیل شد ، که با 180 درجه چرخش ، از کره جدا شد و یکپارچه برنامه های لیبرال را با درخواست صندوق بین المللی پول تصویب کرد.

پابلو اوسپینا ، مورخ و تحلیلگر اکوادوری به تلام گفت: “رهبران محلی چندان خوب با مطبوعات صحبت نمی کنند و این نامزدی است که برخلاف اکثر افراد چنین کاری می کند.”

به گفته اوسپینا پرز ، او سخنرانی “بسیار طفره برانگیزی” دارد زیرا سعی می کند بوم گرا باشد و بر هماهنگی و ارزش های متقابل نسب تأکید کند ، چیزی که در تضاد با سخنرانی های “متناقض تر” دیگر نامزدهای ریاست جمهوری است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *