[ad_1]

تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور مستعفی آمریکا مبنی بر عدم شرکت در مراسم تحلیف جو بایدن ، جانشین خود ، همچنان کشور را شوکه می کند.

یعنی این وضعیتی است که از سال 1869 ، یعنی 152 سال پیش ، وقتی رئیس جمهور سابق اندرو جانسون – اولین رئیس دولت استیضاح سنا – در مراسم تحلیف شرکت نکرد ، اتفاق نیفتاده است. اولیس گرانت.

با توجه به موضع اتخاذ شده توسط ترامپ ، چهار رئیس جمهور آمریکا در کل تاریخ کشور وجود خواهد داشت که تصمیم گرفته اند به مراسم تحلیف رئیس جمهور بعدی نروند ، طبق انجمن تاریخی کاخ سفید: جان آدامز (1807-1797) ؛ جان کوینسی آدامز (1825-1829) اندرو جانسون (1865-1869) ؛ و رئیس جمهور فعلی

دو روز پس از حوادث جدی با مبارزان ترامپ در کپیتول هیل ، مستأجر کاخ سفید اعلام کرد که وی در مراسم افتتاحیه بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد.

جمهوریخواه از طریق توئیتر گفت ، “برای همه کسانی که از من خواستند ، من در 20 ژانویه به افتتاحیه نخواهم رفت” ، که پس از شکست در تمام نبردهای دادگاه در شکایت خود از “تقلب” انتخاباتی ، شکست خود را برای اولین بار پذیرفت.

“شرمنده کشور”

در همین حال ، جانشین وی از انتقادات دریغ نکرد. “خوب است که او حاضر نمی شود. بایدن گفت: “یکی از معدود مواردی که من و او در آن توافق داریم.”

“او حتی از بدترین عقاید من در مورد او پیشی گرفت. این برای کشور و برای همه جهان شرم آور است ، او شایسته گرفتن این موقعیت نیست. وی یکی از ناتوان ترین روسای جمهور در تاریخ ایالات متحده است. “

حمله اخیر به کاپیتول هشدارهایی در مورد توانایی مقامات در تأمین امنیت در طی این اقدام ایجاد کرده است ، که به دلیل شیوع همه گیر این بار دسترسی محدودی خواهد داشت.

حوادثی که توسط طرفداران ترامپ انجام شد و در آن پنج نفر جان خود را از دست دادند ، همچنین ایده روند استیضاح برای برکناری رئیس جمهور را چند روز پس از تحویل قدرت به وجود آورد.

حداقل سه دموکرات در مجلس نمایندگان قصد دارند روز دوشنبه لایحه استیضاح را ارائه دهند ، بدین معنی که حوزه می تواند در اواسط هفته آینده به استیضاح وی رأی دهد.

به گفته سی ان ان ، حداقل 131 قانونگذار مخالف از این طرح حمایت خواهند کرد و نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان گفت اگر ترامپ داوطلبانه استعفا ندهد ، کنگره “اقدام” خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر پلوسی در روزهای آخر ریاست جمهوری ترامپ استیضاح شود ، این ضرر بیش از سود خواهد داشت. سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام گفت: “من امیدوارم که بایدن رئیس جمهور منتخب خسارتی را ببیند که چنین اقداماتی به آن آسیب می رساند.”

وی در مجموعه توئیت های خود اضافه کرد: “هرگونه تلاش برای استیضاح رئیس جمهور ترامپ نه تنها در مجلس سنا با شکست روبرو نخواهد شد ، بلکه پیشینه خطرناکی برای آینده ریاست جمهوری خواهد بود.”

موقعیت

بر این اساس ، کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت جمهوری خواه در مجلس عوام ، گفت که “قرار دادن رئیس جمهور در معرض استیضاح ، تنها 12 روز تا پایان دوره ریاست جمهوری خود ، باعث تجزیه بیشتر کشور خواهد شد.”

علاوه بر استیضاح و استعفای داوطلبانه ترامپ ، گزینه دیگری برای برکناری وی قبل از انقضای دوره وی فعال سازی اصلاحیه 25 قانون اساسی است ، اگرچه مسئول این امر معاون رئیس جمهور مایک پنس است که مخالف پیشرفت در این مسیر بی سابقه است. .

طبق ماده 4 اصلاحیه ، وقتی معاون رئیس جمهور و اکثریت مقامات اصلی یک دستگاه اجرایی یا سایر ارگانها مانند کنگره اعلامیه کتبی را به رئیس جمهور موقت سنا و رئیس مجلس نمایندگان ارائه می دهند مبنی بر عدم توانایی رئیس جمهور اختیارات وی و تصدی مسئولیت ، “معاون رئیس جمهور بلافاصله اختیارات و وظایف دفتر خود را به عنوان رئیس جمهور موقت به عهده می گیرد.”

در همین حال ، پرچم های کاپیتول دیروز پس از مرگ یک افسر پلیس که شمار کشته شدگان در حمله به ساختمان توسط طرفداران ترامپ را به 5 رسانده بود ، در نیمه راه مقر به اهتزاز درآمده است. هنگام برخورد با کسانی که وارد ساختمان شدند ، وارد مجتمع و دفاتر اجرای قانون شد ، برایان سینیک ، افسر پلیس کاپیتول 42 ساله در اثر برخورد با کپسول آتش نشانی از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت.

جانباز نیروی هوایی و حامی پرشور ترامپ توسط یک افسر کاپیتول در داخل ساختمان کشته شد و در پرچم ریاست جمهوری پیچیده شد.

سه هوادار دیگر رئیس جمهور مستعفی در منطقه “کاپیتول” به دلیل “فوریت های پزشکی” جان خود را از دست دادند: دو مرد بر اثر حملات قلبی و یک زن بر اثر جراحات وارده هنگامی که توسط مردم در مقابل ساختمان مورد اصابت قرار گرفت ، جان خود را از دست دادند.

دادگستری فدرال 15 نفر را به خاطر خشونت در کنگره مقصر دانسته و برخی از این معترضان را دستگیر کرده است ، از جمله مردی که در دفتر پلوسی عکس گرفته و یک قانونگذار ویرجینیای غربی.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 9/1/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *