[ad_1]

بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که در آخرین روز به 1041 مورد مرگ ویروس کرونا افزوده است که بالاترین رقم از 21 آوریل سال گذشته است ، زیرا نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون از سومین محدودیتی که قبل از واکسیناسیون برای انگلیس اعمال کرد ، دفاع کرد. جمعیت آسیب پذیر

مقامات همچنین گزارش 62322 مورد ، یک رکورد روزانه از ابتدای همه گیری ، و تعداد افرادی که برای اولین بار در این ویروس در بیمارستان بستری شده اند بیش از 30،000 در سراسر کشور است.

در مجموع بیش از 2.8 میلیون نفر به این کشور مبتلا شده اند و 77346 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

جانسون امروز به پارلمان كه آماده اتخاذ تدابیر عقب افتاده بود ، به پارلمان سوم احتیاج داشت تا واكسن آسیب پذیرترین افراد بین ژانویه و فوریه را بگیرد.

نخست وزیر که تصمیم وی دوشنبه شب به طور ناگهانی اعلام شد ، روز گذشته اجرایی شد و گفت: “پس از ماراتن سال گذشته ، ما در حال مسابقه دادن برای واکسیناسیون افراد آسیب پذیر سریعتر از دسترسی ویروس به آنها هستیم.”

وی افزود: “اما اگر می خواهیم در این مسابقه پیروز شویم ، باید بیشترین مزیت ممكن را به ارتش واكسن سازهای خود بدهیم” و “برای این كار باید دوباره در خانه بمانیم.”

56 میلیون نفر در انگلیس دیروز وارد سومین بازداشت ملی خود شدند ، پس از آن از مارس و نوامبر گذشته ، که طبق قانون تا 31 مارس اعمال می شود ، طبق قانونی که روز چهارشنبه به مجلس عوام ارائه شده است.

این تاریخ تعجب آور بود زیرا جانسون روز دوشنبه گفته بود که قفل تا اواسط فوریه ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر روز چهارشنبه به قانونگذاران گفت که وی تا آخرین روز مارس حکومت خواهد کرد تا “کاهش کنترل شده” محدودیت ها و بازگشت تدریجی به سیستم قبلی تقسیم انگلیس به مناطق با سطوح مختلف خطر با توجه به سلامت آنها را مجاز کند.

وی در پایان ماه مارس آینده منقضی شد “نه به این دلیل که امیدواریم بازداشت عمومی ملی تا آن زمان ادامه یابد ، بلکه برای بازگشت به سطح خطر از مناطق مداوم ، کنترل شده و مبتنی بر شواهد امکان پذیر است.”

در مورد بقیه انگلستان ، اسکاتلند دیروز محاصره جدیدی را برای کل ژانویه آغاز کرد ، در حالی که ولز و ایرلند شمالی ، که قبلاً تا حدی محدود شده بودند ، مدارس خود را تعطیل کردند.

علی رغم مخالفت برخی از نمایندگان حزب محافظه کار جانسون ، انتظار می رود این مصوبه برای انگلیس به لطف حمایت از مخالفان حزب کارگر با اکثریت قریب به اتفاق تصویب شود.

رهبر آن ، سیروس استارمر ، که روزهاست خواستار بازداشت جدید است ، دوباره از کندی و ناسازگاری دولت در اداره همه گیری انتقاد کرده است.

استارمر گفت: “این فقط یک بدشانسی نیست ، اجتناب ناپذیر هم نیست ، بلکه از الگوی کندی دولت برای پاسخ به بحران پیروی می کند.”

جانسون دیروز گفت که پیشگام کشورهای غربی در کار واکسیناسیون که از 8 دسامبر آغاز شد ، انگلیس 1.3 میلیون نفر را با واکسن های تولید شده توسط Pfizer / BioNTech و AstraZeneca / Oxford واکسینه کرده است.

قوه مجریه هدف خود را واکسیناسیون نزدیک به 14 میلیون نفر از افراد بالای 70 سال در اواسط ماه فوریه ، علاوه بر کارمندان بهداشتی قرار داده است.

دیروز کریس ویتی ، مشاور پزشکی دولت ، در یک کنفرانس خبری گفت: “برنامه واکسیناسیون واقع بینانه است ، اما آسان نیست” ، هدفی که توسط ندیم زهوی ، وزیر امور خارجه “بسیار بلند پروازانه اما قابل دستیابی” توصیف شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *