[ad_1]

“یک آمریکایی در پاریس ، با درک معنای اینکه آمریکایی بودن با فرهنگ و ارزشهای آمریکایی چیست ، در زمانی که ضد آمریکایی گرایی زیادی وجود داشت ، اما او همچنین دید که فرانسوی بودن در آمریکا چگونه است “

با این عبارت ، همکلاسی سابق وی در فرانسه ، راب مالی ، وزیر خارجه کاملاً جدید ایالات متحده آنتونی بلینکن را شناسایی کرد.

بلینکن ، دختر ناجی یک بازمانده از هولوکاست ، یک متخصص بین المللی و سرسخت اروپایی است که از مداخله گرایی دفاع می کند و دولت فرانسه را دوست دارد ، که با او روابط شخصی نزدیک دارد.

وی 58 سال پیش در نیویورک متولد شد ، اما از کودکی با طلاق پدر و مادرش و مادرش ، جودیت ، با یک بازمانده هولوکاست ، ساموئل پیسار ، به پایتخت فرانسه رفت.

در واقع ، پس از نامزدی پس از رای گیری سنا در سنا (78 رأی موافق و 22 رأی مخالف) ، مرد منصوب شده به عنوان رئیس دیپلماسی ایالات متحده به ناپدری خود یادآوری کرد ، “که او یکی از 900 کودک مدرسه در بیالیستوک لهستان است ، اما تنها کسی که پس از چهار سال در اردوگاه های کار اجباری از هولوکاست جان سالم به در برد. “

بهبود

هفتاد و یکمین وزیر امور خارجه با قول بازسازی وزارت امور خارجه و اعتماد به متخصصان این وزارتخانه در حالی كه دولت جو بایدن در تلاش است تا موقعیت جهانی آمریكا را بازگرداند ، به مقام خود رسید.

روز چهارشنبه ، در اولین شغل تمام وقت خود ، بلینکن اعتراف کرد که جاده سختی در پیش دارد زیرا جهان پس از چهار سال از دکترین ملی گرایی و انزوا طلبی دونالد ترامپ ، به چگونگی برخورد وی با سیاست خارجی پرداخت.

بایدن در تمام مدت مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود که جایگاه قبلی خود را تغییر دهد.

در همین حال ، بلینکن طی چهار سال گفت که ایالات متحده همکاری خود را با متفقین و نه به صورت صرفاً معاملاتی از سر خواهد گرفت.

“جهان در حال حاضر ما را از نزدیک تماشا می کند. او می خواهد بداند که آیا می توانیم ملت خود را شفا دهیم. او می خواهد بداند که آیا می توانیم برای متحقق کردن دیپلماسی با متحدان خود اولویت قرار دهیم تا از چالش های بزرگ زمان خود مانند همه گیری ، تغییرات آب و هوایی ، بحران اقتصادی ، تهدیدهای دموکراسی ها ، مبارزه برای عدالت اجتماعی و خطر امنیت و ثبات جهانی ما ، که توسط رقبا و دشمنان ما نشان داده می شود ، “Blinken گفت.

این مقام بالاترین رتبه را در دولت ایالات متحده دارد و در رده چهارم میراث ریاست جمهوری قرار دارد.

این مقام همچنین قول داد که رهبری کشورش را به شورای جهانی بازگرداند.

وی گفت: “رهبري آمريكا در سراسر جهان مورد نياز است و ما اين امر را فراهم خواهيم كرد زيرا هنگام حضور آمريكا ، جهان بيشتر به حل مشكلات و چالش ها مي پردازد.”

روز اول

این مقام مسئول اولین دور مکالمات تلفنی را با دولت های بین المللی با کانادا ، مکزیک ، ژاپن و کره جنوبی آغاز کرد.

مانند رئیس جمهور بایدن ، اولین تماس وی در کانادا برای گفتگو با همتای خود ، مارک گارنوت بود ، که با او متعهد “اتحاد نزدیک” بود و طرفدار همکاری برای حل چالش های مشترک بود.

وی همچنین با همتای مکزیکی خود ، مارسلو ابرارد ، صحبت کرد و با او در مورد امنیت و ادغام اقتصادی صحبت کرد.

خود ابراد در توئیتر اعلام کرد که با بلینکن “گفتگوی سازنده و صمیمانه” داشته و آنها “کار برای دستیابی به بهترین روابط ممکن بین دو قدرت بزرگ ما” را آغاز کرده اند.

با ورود بایدن به کاخ سفید ، واشنگتن به دنبال “برخورد منظم و انسانی” در مورد مهاجرت پس از چهار سال سیاست های دشوار است.

در مورد کره جنوبی ، دیپلمات به همتای خود ، وزیر کانگ کیونگ وا ، اطلاع داد که دولت همچنان بر “نیاز” برای دستیابی به “هسته ای سازی” کره شمالی پافشاری می کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *