[ad_1]

معترضان به نفع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حصارهای اطراف پایتخت را برداشته و موفق شدند در جلسه کامل هر دو مجلس کنگره وارد ساختمان شوند تا پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 3 نوامبر را تأیید کنند.

معترضان ، كه مأموران را “خائن” خواندند ، اندكي پس از ساعت 13 (به وقت محلي) از محوطه پايتخت عبور كردند ، لحظاتي پس از آغاز جلسه مشترك كنگره آمريكا براي تأييد نتايج انتخابات ، كه ترامپ از پذيرفتن آن امتناع ورزيد.

دونالد ترامپ ، در برابر آشوب ها ، با انتشار توئیتی خواستار ایجاد آرامش شد: “لطفاً از پلیس و نیروی انتظامی ما حمایت كنید. آنها واقعاً در کنار کشور ما هستند. در آرامش باشید! “، او می نویسد.

به گزارش CNN ، برخی از آنها با پلیس درگیر شدند زیرا چندین مأمور با استفاده از اسپری فلفل سعی در تجمع مردم را داشتند. از گاز اشک آور نیز استفاده شد ، اما در حال حاضر مشخص نیست که معترضین با حمل پرچم های “مرا تهدید نکن” یا پلیس از آن استفاده کرده اند.

در حالی که مجلس نمایندگان تخلیه شد ، وضعیت منجر به بسته شدن ساختمان کاپیتول ، ساختمانی شد که دو اتاق کنگره آمریکا را در خود جای داده است.

به همین ترتیب ، پلیس ساختمان یک زنگ خطر اضطراری صادر کرد ، که با پیامی از مردم در داخل امکانات به “تهدید داخلی” و “سکوت” درخواست شد. “

شورش در ایالات متحده در مقابل پایتخت. (AP)

پلیس کاپیتول ، که پیش از این خواستار تقویت نیرو شده است ، همچنین عبور هر کسی را که قصد دارد از ساختمان دفتر سنا وارد شود از طریق تونل های زیرزمینی که این دو مرکز را به هم متصل می کند ، مسدود می کند ، که اغلب توسط سناتورها یا روزنامه نگاران استفاده می شود. . با این حال ، نیروهای امنیتی در حال حاضر معترضانی را که در سنا بودند پراکنده کرده اند.

از سوی دیگر ، به گفته NBC News ، که به منابع پلیس استناد می کند ، یک مرد در کاپیتول مورد اصابت گلوله قرار گرفت و چند نفر زخمی شدند.

طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط تلویزیون ، در حال حاضر پلیس از شرایطی که در آن تیراندازی صورت گرفته اطلاع ندارد و نمی تواند وضعیت قربانی را نشان دهد. چندین رسانه ویدئویی را تکرار کردند که در آن می توان زنی را دید که تحت معالجه پزشکی قرار دارد و روی برانکارد تخلیه می شود.

مقررات منع رفت و آمد و استقرار گارد ملی

شهردار واشنگتن ، موریل بوثر ، ساعتی عصر را از ساعت 18:00 (به وقت محلی) در این شهر وضع کرد که تا ساعت 6:00 صبح (به وقت محلی) روز پنجشنبه برقرار است ، همانطور که از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی گزارش شده است شبکه توییتر

ترامپ به نوبه خود خواستار “لطفا” پشتیبانی از پلیس کاپیتول و نیروهای امنیتی ایالات متحده شد. وی در شبکه اجتماعی فوق الذکر گفت: “آنها واقعاً در کنار ما هستند” و از معترضین خواست “در صلح” بمانند.

شورش در ایالات متحده در مقابل پایتخت. (AP)

به موازات این ، رئیس جمهور اجازه اعزام روز ملی در واشنگتن را صادر کرد ، همانطور که سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک انانی در توییتر اعلام کرد. وی افزود: “ما مجدداً تأكید می كنیم كه رئیس جمهور ترامپ علیه خشونت صحبت كرده و از صلح و آرامش حمایت كرده است.”

اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده روز چهارشنبه جلسه مشترکی از کنگره را برای بررسی آرا cast منتخب کالج انتخاباتی برگزار کردند که در 14 دسامبر به بایدن پیروزی داد.

همزمان معترضین به ترامپ به سمت پایتخت نشین حرکت کردند. رئیس جمهور به آنها روی آورد و اطمینان داد که “با آنها” خواهد بود. وی با تکرار ادعاهای خود مبنی بر ادعای “تقلب” انتخاباتی در انتخابات 3 نوامبر ، گفت: “ما هرگز پیروزی (بایدن) را تصدیق نخواهیم کرد.”

در اینجا نحوه تخلیه آنها از پایتخت به مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمده است

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *