[ad_1]

وزارت امور خارجه كوبا را مجدداً در فهرست كشورهای حامی تروریسم قرار داده است ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور كنار رفته ، تصمیمی را كه باراك اوباما ، سلف وی در سال 2015 اتخاذ كرده بود ، لغو می كند.

وی گفت: “دولت ترامپ از همان ابتدا بر انكار منابع كاسترو برای سرکوب مردم خود و مقابله با مداخلات سوicious آن در ونزوئلا و بقیه نیمکره غربی متمرکز شده است.” مایک پمپئو ، در جمع

وی گفت: “با این اقدام ، ما یك بار دیگر دولت كوبا را مسئول خواهیم دید و به او پیام بسیار واضحی خواهیم فرستاد: رژیم كاسترو باید به حمایت خود از تروریسم بین المللی و تضعیف عدالت در ایالات متحده پایان دهد.” اضافه.

کوبا بدین ترتیب در حال پیوستن به لیستی است که شامل سوریه ، ایران یا کره شمالی است و تحریم های جدیدی از جمله محدودیت کمک های آمریکا یا ممنوعیت فروش مواد دفاعی را اعمال می کند.

پمپئو در سخنرانی خود کوبا را به پنهان کردن “قاتلان ، سازندگان بمب و آدم ربایان” متهم کرد و به عنوان نمونه پناهندگی اعطا شده توسط هاوانا به آساتا شکور ، عضو ارتش آزادیبخش سیاه (BLA) عنوان کرد. ) به جرم قتل یک نظامی آمریکایی در سال 1973 تحت تعقیب بود.

روابط بین کوبا و ایالات متحده در سال 1959 پس از پیروزی انقلاب به رهبری فیدل کاسترو قطع شد ، که واشنگتن با محاصره شدید پاسخ داد. با این حال ، آنها در دوره دولت باراک اوباما تا حدودی ترمیم شدند.

تحت حکم ترامپ ، با استدلال تحت فشار قرار دادن دولت کوبا برای پایان دادن به نقض حقوق بشر ، محدودیت ها تشدید و تحریم های جدیدی اعمال شد که تا آن زمان به آنها متوسل نشده بود.

ونزوئلا

ونزوئلا دولت رئیس جمهور مستعفی را برای قرار دادن كوبا در فهرست حامیان تروریسم رد كرده و از جو بایدن رئیس جمهور جدید خواسته است “همه اقدامات یك جانبه” را بر خلاف قوانین بین المللی رد كند.

“در آخرین درد و رنج خود ، دولت کشوری که بیشترین تعداد گروه های تروریستی را در دهه های اخیر ایجاد و تأمین مالی کرده و یک سیاست سیستماتیک تروریسم دولتی را دنبال کرده است ، قصد دارد به قاضی موضوعی تبدیل شود که در آن فقط با بی اخلاقی باید جلوی آن را گرفت. “، در بیانیه ای به وزارت خارجه گفت.

دولت نیکولاس مادورو ایالات متحده را به دستکاری و سیاست زدایی در مبارزه با تروریسم به منظور پیشبرد برنامه “بی ثبات سازی و ادامه تجاوزات علیه” کوبا متهم کرد.

وزارت امور خارجه ونزوئلا ، که همچنین از بایدن خواست “یک بار و برای همیشه” را رد کند ، افزود: “همچنین روشن است که قصد ترک روش تضعیف شده برای جلوگیری از روابط نزدیک بین دولت کاخ سفید و دولت انقلابی کوبا است. و به حقوق بین الملل احترام نگذارید. “

کوبا

وزیر امور خارجه کوبا ، برونو رودریگز تصمیم “منافقانه و بدبینانه” را برای قرار دادن مجدد کوبا در لیست حامیان دولت تروریسم توصیف کرد ، که در سال 2015 توسط دولت اوباما (2009-2017) از آن خارج شد.

وزیر امور خارجه در حساب توئیتر خود نوشت: “ما صلاحیت ریاکارانه و بدبینانه کوبا را به عنوان حامی دولت تروریسم اعلام شده توسط ایالات متحده محکوم می کنیم.”

رودریگز افزود که “فرصت طلبی سیاسی” این اقدام “توسط هر کسی که صمیمانه نگران آفت تروریسم و ​​قربانیان آن باشد نادرست است.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *