[ad_1]

ایالات متحده ضمن تأیید حمایت خود از رئیس جمهور مسئول ونزوئلا ، خوان گوئیدو و مجلس مخالف ، شورای ملی “تقلب” و “غیرقانونی” چاویستا را توصیف كرد.

مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا ، در بیانیه ای گفت كه در نتیجه انتخابات “تقلبی” كه در 6 دسامبر توسط رژیم غیرقانونی نیكولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برگزار شد ، قانونگذار متقلب “کاخ قانونگذاری فدرال در کاراکاس را اشغال کرد”.

پمپئو با تأکید بر حمایت خود از گوایدو و مجلس ملی “قانونی” که در سال 2015 توسط “شهروندان ونزوئلا” “آزادانه” انتخاب شد ، افزود: “ما این گروه را غیرقانونی می دانیم و وی یا اظهارات وی را به رسمیت نمی شناسیم.”

وی افزود: “رئیس جمهور گوایدو و مجلس شورای ملی تنها نمایندگان دموکراتیک مردم ونزوئلا هستند که توسط جامعه جهانی شناخته شده اند” ، وی خواستار “آزادی” از “آزار و اذیت ، تهدید ، آزار و اذیت و مظاهر دیگر” مادورو شد.

علاوه بر این ، دیپلمات ارشد آمریکایی از احزاب سیاسی و جامعه مدنی کارائیب ، از جمله دانشجویان ، تشکل های مذهبی و چاویست ها خواست تا پیرامون “انتقال مسالمت آمیز از طریق انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی آزاد و عادلانه” متحد شوند. “

وی در پایان گفت: “رئیس جمهور موقت گوایدو ، شورای ملی و همه بازیگران دموكرات كه برای انتقال دموكراتیك تلاش می كنند آرزوهای میلیون ها ونزوئلائی را برای آینده بهتر نشان می دهد.

کلمبیا نیز به نوبه خود همانند ایالات متحده صحبت کرد و “درخواست” رئیس جمهور ونزوئلا برای “قرار دادن اعضای منتخب متقلبانه در یک مجلس ملی” را محکوم کرد.

در این رابطه ، او یادآوری کرد که “مشروعیت یا قانونی بودن” انتخابات برگزار شده در 6 دسامبر را به رسمیت نمی شناسد ، بنابراین او کسانی را که “به طور غیرقانونی برای ادغام یک نهاد مشارکتی تشکیل شده اند بدون حداقل ضمانت های بی طرفی ، آزادی ، برابری ، به رسمیت شناخته است” . فرصت و عدالت “.

وی افزود: “انتخابات تحت این شرایط و هیأت مشارکتی ناشی از آن بیان روشنی از وجود یک رژیم کاذب ، فاقد شفافیت و نمایندگی است.” با این کار ، به رسمیت شناختن اختیارات شورای ملی “قانونی” ونزوئلا ، منتخب در سال 2015 و خوان گوئیدو تصویب شد.

وی همچنین از جامعه جهانی خواست “تحمیل و سو abuseاستفاده از دیکتاتوری” را محکوم کرده و از “تلاش” های ونزوئلایی “برای بازگرداندن حاکمیت قانون و احترام به آزادی های آنها” حمایت کند.

سرانجام ، وی تکرار کرد که راه حل بحران ونزوئلا شامل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری “آزاد ، منصفانه و معتبر ، با تضمین های مشارکت همه نیروهای سیاسی و تحت نظارت عینی بین المللی” است.

Chavismo و مخالفان ، به رهبری خوان گوئیدو ، جلسات مربوطه خود را در روز سه شنبه آغاز کردند ، هر دو طرف خود را نماینده قانونی ونزوئلا اعلام کردند و از یک جامعه بین المللی تقسیم شده در مورد اوضاع سیاسی داخلی درخواست کردند.

چاویسمو که زیر پرچم قطب میهنی بزرگ گروه بندی شده بود ، در انتخابات پارلمانی 6 دسامبر که مشارکت کمی داشت ، پیروزی راحتی کسب کرد و 253 کرسی از 277 کرسی تعیین شده را به دست آورد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *