[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، آخرین روز کامل خود را در کاخ سفید روز سه شنبه با لیست طولانی بخشش زیر بغل ، ساعاتی قبل از ترک مراسم تحلیف جو بایدن ، دموکرات و بازنشستگی به فلوریدا ، گذراند.

بایدن بعد از ظهر چهارشنبه سوگند یاد می کند و به ریاست جمهوری ترامپ و ایالات متحده پایان می دهد و ویرانگرترین و قطبی ترین سالهایی است که از دهه 1960 تحمل کرده است.

ترامپ در حالی که ساعت برای رفتن به زندگی جدید در محل اقامت خود در باشگاه گلف Mar-a-Lago در پالم بیچ ، فلوریدا می گذشت ، سکوت اختیار کرد.

از زمانی که توییتر وی را به دلیل پیام های دائمی التهابی و ضد انعطافی خود وتو کرد ، رئیس جمهور ارتباط خود را با شهروندان متوقف کرد.

او قبل از افتتاح هنوز به بایدن سلام نکرده یا او را به فنجان چای سنتی در دفتر بیضی شکل دعوت نکرده و انتظار نمی رود که این کار را انجام دهد.

در عوض ، مطابق رسانه های محلی ، ترامپ چند روز گذشته با یک حلقه ثابت وفادار وفادار که به مدت دو ماه از وی حمایت کردند در تلاش های بیهوده خود برای لغو نتایج انتخابات نوامبر بود ، ملاقات کرد.

این تلاش در 6 ژانویه با ترامپ ترغیب مردم به اعتراض به کنگره به پایان رسید.

پس از شکستن موانع از مانع پلیس ، کشته شدن یک افسر پلیس که ساعاتی بعد درگذشت و به ساختمان کاپیتول آسیب رساند ، مجلس نمایندگان دادگاه جدید استیضاح علیه ترامپ را آغاز کرد ، این دومین دوره در دوره ای است که قبلاً هرگز رخ نداده بود.

نظرسنجی اخیر رئیس جمهور گالوپ روز دوشنبه نشان داد که وی دارای امتیاز تأیید فقط 34٪ است ، پایین ترین سطح خود.

ترامپ در دوره تصدی خود دارای میانگین تایید 41٪ بود که کمترین میزان در بین مستاجران کاخ سفید از زمان شروع اندازه گیری گالوپ در سال 1938 است.

ترامپ اواخر دیروز یک سری فرمانها صادر کرد ، عمدتا برای رفع ممنوعیت سفرهای اعمال شده توسط ویروس کرونا در بیشتر اروپا و برزیل از 26 ژانویه.

تقریباً بلافاصله ، جن پسکی سخنگوی بایدن گفت این اقدام تأیید نخواهد شد.

از نظر ترامپ ، کار اصلی ناتمام ، لیست بخشش هایی است که وی تهیه می کند.

طبق گزارش سی.ان.ان و سایر رسانه های آمریکایی ، ترامپ لیستی در حدود 100 نفر دارد که مورد بخشش قرار می گیرند.

به گفته نیویورک تایمز ، انتظار می رود این لیست ترکیبی از مجرمان یقه سفید و افرادی باشد که پرونده های آنها توسط فعالان دادگستری محافظت می شود.

بحث برانگیزترین بخشش ها در مورد افرادی مانند ادوارد اسنودن ، جولیان آسانژ و استفان بانون ، مشاور تأثیرگذار ترامپ است.

اگر ترامپ مجبور شد خود یا خانواده اش را عفو کند ، طبق آخرین گزارش رسانه های محلی ، اتفاقی که انتظار نمی رود بیفتد ، احتمالاً عصبانیت در میان جمهوری خواهانی که در اولین “استیضاح” در سنا از وی حمایت کردند ، جایی که به زودی رای خواهند آورد ، افزایش می یابد. دوباره در یک دادگاه سیاسی جدید علیه رئیس جمهور.

ترامپ ، اولین رئیس جمهور از دست داده در انتخابات مجدد پس از جایگزینی جورج دبلیو دبلیو بوش با بیل کلینتون در سال 1993 ، همچنین اولین رئیس جمهور سابق خواهد بود که جانشین خود را در یک قرن و نیم رد می کند.

فردا او از کاخ سفید زودتر به فلوریدا می رود تا از امتیازات سفر ریاست جمهوری تا آخرین لحظه بهره ببرد.

Marine One شما را از کاخ سفید به پایگاه مشترک اندروز می برد تا Air Force One ، هواپیمای ریاست جمهوری را که دیگر از ظهر دیگر نمی توانید استفاده کنید ، تحویل بگیرید.

براساس گزارش بلومبرگ ، ترامپ میزبان یک اکتشاف نظامی برای خود به اندروز است که در آن جمع مهمانان حضور خواهند داشت.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *