[ad_1]

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته پس از بحران سیاسی که ده روز قبل از عزیمت مدیر عامل ایتالیا ویوا آغاز شد ، امروز استعفا می دهد که مدیرعامل ایتالیا ویوا به دنبال کمیسیونی از رئیس جمهور سرجیو ماتارلا برای تشکیل دولت جدید بر اساس ائتلافی است که شامل بخش های طرفدار اروپا و بخش مرکزی در اتحادیه چپ میانه ای که شما رهبری آن را بر عهده دارید.

همانطور که اواخر روز دوشنبه در بیانیه رسمی اعلام کرد ، نخست وزیر صبح امروز در مقابل کابینه خود قصد خود را برای استعفا اعلام کرد و ماتارلا را در جلسه ای که قرار است 12 روز در ایتالیا برگزار شود (8 در آرژانتین) رسما استعفا خواهد داد.

بنابراین ، کونته دومین دوره متوالی خود را که از 5 سپتامبر 2019 آغاز شد و پس از اولین دولت ، که بین ژوئن 2018 و آگوست 2019 ریاست آن را بر عهده داشت ، بیستمین مدیر اجرایی طولانی در جمهوری جمهوری این کشور بود ، به پایان برد. .

استعفای کنته ، علیرغم اینکه هفته گذشته تصویب پارلمان را دریافت کرد ، فصل جدیدی از بحران سیاسی است که در اوایل ژانویه با برکناری مدیر عامل ایتالیا ویوا ، گروه نخست وزیر سابق ماتئو رنزی ، ناراضی از مدیریت بیماری همه گیر ، آغاز شد. ، در میان سایر موضوعات ، دو وزیر ، 30 معاون و 18 سناتور خود را از حزب حاکم خارج کرد.

کنته ، که پس از تصویب مجلس تلاش ناموفق برای اضافه کردن متحدان جدید از مرکز به ائتلاف حمایتی تشکیل شده توسط حزب دموکرات ، جنبش پنج ستاره و آزاد و برابر ، اکنون با در نظر گرفتن “اکثریت گسترده” جدید زندگی می کند از متحدان تا کنون در خارج از حزب حاکم است.

کونته در جستجوی پیوستن به گروه منتخب چهار نخست وزیر که سه دوره متوالی در این کشور را گذرانده است ، مانند آلسیده دو گاسپری یا جولیو آندروتی ، متعهد شده است که کمیسیون ماتارلا را به عنوان مدیر اجرایی جدید اضافه کند که توسط قانونگذاران منطقه اضافه شود ، احزاب مرکزی و حزبی. برخی از مخالفان با مشخصات متوسط.

ظهور اکثریت پایدار و یک دولت منسجم برای تکیه بر این دو خواسته ای بود که ماتارلا دو هفته پیش هنگامی که از کانته خواست تا حمایت رسمی خود را ، نه از طریق قانونگذاران ، بدون تشکیل یک گروه سیاسی جدید ، مطرح کرده بود.

در طی جلسه صبح امروز کابینه ، که در آن او استعفا را اعلام کرد ، روسای نمایندگان سه قوه متشکل از ائتلاف ، جنبش پنج ستاره ، حزب دموکرات و آزاد و برابر ، حمایت خود را از نخست وزیر مستعفی تصویب کردند زنجیره RAI گفت ، مدیرعامل Conte با اضافه شدن متحدان جدید از مرکز ، حمایت خود را از اشخاص ثالث اعلام کرد

مطبوعات ایتالیا به دنبال دعوت هفته گذشته كنته مبنی بر وادار كردن “اروپایی ها و لیبرال ها” برای پیوستن به دولت ، “ائتلاف اورسولا” را بعنوان مدیر اجرایی احتمالی جدید به رهبری نخست وزیر مستعفی در رابطه با رئیس كمسیون اروپا توصیف كردند. در لاین

در این زمینه ، خواستار ائتلاف جدید برای شناسایی قوی با بروکسل می کوشد شکافی در ائتلاف راست میانه سیلویو برلوسکونی Fuerza Italia ، لیگ ماتئو سالوینی و جورجیا Meloni’s Brothers ایتالیا ایجاد کند ، که بر درخواست آنها برای تشکیل اصرار دارد. نهاد اجرایی خود یا انتخابات جدید.

نیروی برلوسکونی ، که شماره دو رئیس سابق پارلمان اروپا آنتونیو تاجانی است ، همیشه مواضع هوادار اروپایی بیشتری نسبت به دو شریک خود داشته است ، تا حدی که یک نماینده مجلس و دو سناتور در سال 2018 تحت بال کاوالیر سابق انتخاب می شوند. هفته در تصویب مجلس از کنته.

رومانو پرودی ، نخست وزیر دو بار (1996-1998 و 2006-2008) در گفتگوی تلفنی با گفت: “ما باید سریع عمل کنیم زیرا این بحران توسط تمام رهبران اروپایی که خطرات کل قاره را می بینند با نگرانی مشاهده می شود.” تلهام

پرودی افزود: “اولویت دولت است ، نه انتخابات جدید. ما باید سرعت عمل را انجام دهیم و اصلاحاتی را كه باید انجام شود انجام دهیم تا كشور بتواند رشد خود را از سر بگیرد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *