[ad_1]

دولت ایران روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور استفاده از واکسن Sputnik V را که در روسیه علیه ویروس کرونا تولید شده تأیید کرده و برنامه های واردات و تولید آن در کشور را تأیید کرده است.

محمد یواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در یک نشست خبری با سرگئی لاوروف ، همتای روسی خود گفت که این واکسن پس از “تأیید” توسط مقامات بهداشتی “در ایران ثبت شده است”.

به گزارش خبرگزاری ایران تسنیم ، وی گفت: “امیدواریم که به زودی بتوانیم آن را خریداری کنیم ، با این تفاوت که تولید مشترک را با همکاری م ofسساتی از روسیه و ایران آغاز خواهیم کرد.”

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ، سیما سادات لری روز سه شنبه گفت که در 24 ساعت گذشته 6420 مورد کشف شده و 79 مورد مرگ نیز به دلیل ویروس کرونا تأیید شده است که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، به ترتیب 1،385،706 و 57،560 مورد بوده است.

ظریف برای یک سفر رسمی کوتاه به مسکو سفر کرد تا در مورد روابط دو جانبه با لاوروف و اوضاع پیرامون توافق هسته ای 2015 که ایالات متحده در سال 2018 به طور یکجانبه آن را رها کرد ، گفتگو کند.

در همین رابطه ، لاوروف گفت كه مسكو انتظار دارد واشنگتن به توافق نامه تحت ریاست جو بایدن برگردد و تأكید كرد كه این “شرایطی را برای ایران فراهم می كند تا تمام الزامات” این پیمان را رعایت كند ، همانطور كه ​​آژانس روسی از اخبار اسپوتنیك جمع آوری كرده است .

تا به امروز ، ایران در پاسخ به تصمیم ایالات متحده ، از برداشتن تعهدات خود در چندین نقطه از توافق هسته ای خبر داده است که باعث ترس سایر امضا کنندگان از سقوط احتمالی پیمان شده است.

با این حال ، مقامات ایرانی ابراز تمایل کرده اند که بایدن ، معاون باراک اوباما در امضای توافق هسته ای ، بتواند بازگشت واشنگتن به پیمان و لغو تحریم هایی را که تهران شرط لازم برای پیروی کامل از آن می داند ، تشویق کند. قسمت شما

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *