[ad_1]

رسانه های دولتی در میان تنش های فزاینده با ایالات متحده گزارش دادند که ایران روز پنجشنبه در جریان تمرین های دریایی در خلیج عمان موشک های کروز شلیک کرد.

بر اساس این گزارش ، چندین نوع موشک کروز زمین به زمین با موفقیت اهداف خود را در خلیج فارس و شمال اقیانوس هند هدف قرار داده اند.

دریادار حمزه علی کاویانی سخنگوی رزمایش های نظامی گفت: “دشمنان باید بدانند که هرگونه نقض و حمله به مرزهای دریایی ایران با هدف موشک های کروز از زمین و دریا انجام می شود.”

تصاویر منتشر شده توسط نیروی دریایی موشکهای شلیک شده و نحوه اصابت آنها به هدف را نشان می دهد.

این رزمایش که دو روز به طول خواهد انجامید ، روز چهارشنبه با معرفی بزرگترین کشتی جنگی ایران آغاز شد. این تمرینات همزمان با یک زمان تنش شدید بر سر برنامه هسته ای تهران و فشارهای آمریكا علیه جمهوری اسلامی است.

در هفته های اخیر ، ایران مانورهای نظامی خود را افزایش داده است. روز شنبه ، سپاه پاسداران شبه نظامی رژه دریایی در خلیج فارس برگزار کرد و به مدت یک هفته تمرینات عظیمی با هواپیماهای بدون سرنشین در نیمی از کشور برگزار شد.

در سال 2018 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، واشنگتن را به طور یك جانبه از توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی خارج كرد ، كه با آن جمهوری اسلامی توافق كرد غنی سازی اورانیوم را در ازای لغو تحریم های اقتصادی علیه آن محدود كند. ترامپ برای کنار گذاشتن این پیمان ، علاوه بر سایر موارد ، به برنامه موشکی بالستیک این کشور استناد می کند.

با شدت گرفتن تحریم های واشنگتن ، ایران به تدریج و علناً محدودیت های توافق در مورد توسعه هسته ای خود را کنار گذاشت ، زیرا در اوایل سال گذشته مجموعه ای از حوادث جدی که باعث افزایش دو کشور شد ، دو کشور را در آستانه جنگ قرار داد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *