[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا ، امروز شنبه با معرفی وندی شرمن به عنوان معاون وزیر خارجه تیم دیپلماتیک خود را به پایان رساند.

شرمن ، که در امضای توافق هسته ای با ایران در سال 2015 مذاکره کننده اصلی آمریكا بود ، باید توسط سنا تأیید شود ، همچنین آنتونی بلینكن ، كه توسط بایدن به عنوان سرپرست وزارت خارجه انتخاب شد ، باید سنا را تأیید كند.

رئیس جمهور منتخب همچنین از انتخاب ویکتوریا نولاند به عنوان معاون امور خارجه امور سیاسی ، سومین مقام عالی در این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، در زمان دولت باراک اوباما ، نولاند معاون وزیر امور خارجه در امور اروپا و اوراسیا بود.

بایدن تیم وزارت امور خارجه خود را با دیپلمات های شغلی و پیشکسوتان دوران اوباما تکمیل می کند ، که به عنوان نشانه ای از قصد او برای بازگشت به چند جانبه گرایی پس از چهار سال غیرقابل پیش بینی توسط یک جانبه گرایی دونالد ترامپ تلقی می شود.

بایدن در بیانیه ای گفت: “این تیم” اعتقاد اصلی من است که آمریکا وقتی با متحدان ما کار می کند قدرتمندتر است. “

وی افزود که اطمینان دارد که گزینش های وی “از تجربه و مهارت های دیپلماتیک خود برای بازگرداندن رهبری اخلاقی و جهانی ایالات متحده استفاده خواهند کرد. ایالات متحده بازگشته است.”

شرمان در حال حاضر به عنوان مشاور ارشد در شرکت مشاور خصوصی Albright Stonebridge Group کار می کند ، استاد رهبری عمومی و مدیر مرکز رهبری جامعه در هاروارد کندی است.

در زمان دولت دوم اوباما ، بین سالهای 2011 و 2015 ، وی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه بود.

وی یکی از علاقه مندان به سفیر شدن در سازمان ملل بود ، موضوعی که بایدن سرانجام به دیپلمات و معاون سابق وزیر امور خارجه در امور آفریقا ، لیندا توماس-گرینفیلد داد.

شرمن کار خود را در سیاست آغاز کرد و به عنوان رئیس ستاد باربارا میکولسکی ، نماینده کنگره وقت ، صدای برجسته طرفدار اسرائیل در کپیتول هیل تا زمان بازنشستگی در سال 2017 ، کار کرد.

انتصاب دیگر انتصاب معاون وزیر امور خارجه در امور اداری و منابع ، نوعی مدیر عامل دیپلماسی ایالات متحده بود.

این برایان مک کئون ، دوست صمیمی بایدن است که مدتها او را در سناتور بودن و قبل از تصدی مناصب مختلف دولت در دو دوره ریاست جمهوری اوباما (2017-2019) به او مشاوره داد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *