[ad_1]

جو بایدن اکنون رسما چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده است ، زیرا او چهارشنبه به طور رسمی برای یک دوره چهار ساله اولیه جایگزین دونالد ترامپ ، جمهوریخواه ، که غایب اصلی مراسم کاپیتول بود ، بین اقدامات امنیتی شدید و سخت گیرانه بود پروتکل های بهداشتی

وی در ابتدای سخنرانی خود در کشوری که تحت الشعاع حمله همه گیر و وحشیانه دو هفته پیش کاپیتول هیل قرار گرفت ، گفت: “دموکراسی غالب است.” پیام یکی از وحدت بود.

بایدن در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور گفت امروز روز “تاریخ و امید” است. این کشور “دوباره آموخته است که دموکراسی با ارزش است.”

وی افزود: “رویای عدالت دوباره به تعویق نخواهد افتاد.”

علاوه بر این ، رئیس جمهور ایالات متحده از این کشور خواست که اختلافات سیاسی را کنار بگذارد و “سرانجام به عنوان یک ملت با این همه گیری مقابله کند”.

بایدن خواستار پایان دادن به آنچه “جنگ غیرمدنی” بین دموکرات ها و جمهوری خواهان است ، و مسئولیت “حفظ حقیقت و شکست دروغ ها” شد.

بایدن از پیشینیان خود در هر دو طرف برای حضور در این مراسم تشکر کرد. معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس در آنجا حضور داشت ، اما رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ که ساعاتی قبل از مراسم به فلوریدا سفر کرده بود ، حضور نداشت.

رئیس جمهور جدید با دست خود بر روی کتاب مقدس متن صورتجلسه را برای جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی قرائت کرد ، که به طور رسمی با یک انتقال تشنجی همراه بود با عدم پذیرش ترامپ برای پذیرش شکست. بایدن در انتخابات 3 نوامبر بیش از 81 میلیون رای کسب کرد که این رقم بی سابقه است.

بایدن 78 ساله مسن ترین رئیس جمهور است که به کاخ سفید رسیده است ، جایی که وی بیش از سه دهه به عنوان سناتور و هشت سال در سایه باراک اوباما به عنوان معاون رئیس جمهور خود بین سال های 2009 و 2017 وارد می شود. این مراسم ، و همچنین روسای جمهور سابق باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، در حالی که پنس به عنوان نمایندگان دولت کناره گیری شده بود.

ترامپ در فلوریدا

به موازات ورود میهمانان به واشنگتن ، ترامپ در فلوریدا فرود آمد و پس از ترک کاخ سفید در آنجا زندگی خواهد کرد. وی در سخنرانی خداحافظی خود در آندرس بیس ، مریلند ، بازگشت احتمالی به سیاست را در آینده لغو کرد: “ما به نوعی باز خواهیم گشت”.

ترامپ به فلوریدا سفر می کند. (AP)

معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس نیز امروز سوگند یاد کرد.

کمال هریس وقتی قسم می خورد. (AP)

شهر واشنگتن با ده ها حصار و 25000 عضو گارد ملی به قلعه ای تبدیل شده است.

بایدن و هریس به همراه همسرانشان ، به ترتیب جیل و داگ ، با دو ماشین سیاه رنگ همراه ماشینهای پلیس وارد كنگره شدند.

بایدن با تبریک به اوباما به این مراسم می رسد. (AP)

این چهار نفر لحظه ای مکث کردند و با برخی از نمایندگان کنگره مانند سناتور مینه سوتا امی کلوبوچار مکالمه کردند و برای استقبال از حاضران با هم از پله های پایتخت بالا رفتند.

تهدید به بمب

تقریباً در همان زمان سخنگوی دادگاه عالی آمریكا در بیانیه ای گفت كه ساختمان روبروی كنگره تهدید به بمب شده است ، بنابراین تاسیسات مورد بازرسی قرار گرفت و تصمیم گرفته شد كه دیگر نیازی به اخراج آنها نباشد.

این شهر در حالی آماده بود که صدها هوادار رادیکال رئیس جمهور مستعفی آمریکا در تاریخ 6 ژانویه به پایتخت یورش بردند ، اتفاقی که کشور را شوکه کرد و جان 5 نفر از جمله یک افسر پلیس را گرفت.

معاون رئیس جمهور سابق پنس حضور دارد. (AP)

یوجین گودمن ، آفریقایی-آمریکایی ، یکی از افسران پلیس کاپیتول که قصد بازداشت مهاجمان را داشت ، وظیفه اسکورت هریس را بر عهده داشت که امروز اولین زن ، اولین آفریقایی-آمریکایی و اولین مرد آسیایی تبار شد که ریاست جمهوری ایالات متحده را به دست گرفت.

نامه به بایدن

با شکستن سنت ، ترامپ در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرد.

بوش ، حاضر (AP)

با این حال ، طبق گفته شبکه فاکس ، رئیس جمهور مستعفی نامه ای را به عنوان جانشین خود در دفتر بیضی کاخ سفید به جانشین خود گذاشت که در آن جزئیات این نامه شرح داده نشده است.

با ترک ترامپ از کاخ سفید ، چهار سال پر تلاطم و جنجال برانگیز به پایان خواهد رسید که در آن وی به عنوان اولین رئیس جمهور آمریکا که دو دادگاه استیضاح را آغاز کرده و تاریخ دوم آن هنوز در سنا پخش نمی شود ، به تاریخ پیوست.

اوباما گفت او در آنجا حضور دارد. (AP)

مراسم

با سخنرانی قوی سناتور ایمی کلوبوچار ، مراسم تحلیف در کاپیتول هیل در مقابل رهبران ارشد کشور و در میان اقدامات سخت پیشگیری از بیماری همه گیر آغاز شد ، تصویری که اولین تفاوت را با دولت در حال خروج دونالد نشان می دهد. ترامپ.

کلوبوچار ، سناتور و نامزد پیشین ریاست جمهوری ، با شروع برف گفت: “هنگامی که گروهی به این معبد دموکراسی حمله کردند ، برای بسیاری از ما بیدار کننده بود.

در بحبوحه هجوم مداوم رهبران و همزمان با روی کار آمدن قانونگذاران ، بایدن و همسرش ، جیل ، و معاون رئیس جمهور ، سناتور سابق کامالا هریس و همسرش داگ امهوف نیز وارد این محل شدند.

طبق گزارش سی.ان.ان ، آنها با بزرگترین استقرار نیروهای امنیتی که این کشور در تاریخ گمانه زنی های ریاست جمهوری دیده است ، از پله های ساختمان کاملاً محافظت شده و جدا شده از بقیه پایتخت ، با کمال افتخار پذیرفته شدند. .

اگرچه در خیابان ها هیچ مخاطب و جشن عظیمی برگزار نمی شد ، اما این روز پر از نماد بود.

کلینتون ها در این مراسم بودند. (AP)

رئیس جمهور منتخب هریس نه تنها تصمیم گرفت که لباس طراحان سیاه پوست کریستوفر جان راجرز از نیویورک و سرجیو هادسون از کارولینای جنوبی را بپوشد. او همچنین در برابر اولین قاضی اسپانیا ، سونیا سوتومایور سوگند یاد کرد.

در همین حال ، بایدن چند دقیقه قبل از آغاز مراسم ، ترجیح داد كه با همسرش جیل اعلامیه عمومی كند.

رئیس جمهور منتخب در توئیت همراه با عکس این دو نفر که در دست یکدیگر بودند ، در توئیتر خود نوشت: “من تو را دوست دارم ، جیلی ، و نمی توانم بیشتر سپاسگزار باشم که تو با این روش در مقابل ما هستی.”

لیدی گاگا سرود ملی را خواند. (AP)

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *