[ad_1]

جو بایدن در نخستین ساعات حضور خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده ، با امضای چندین فرمان لغو احکام سلف خود در زمینه مدیریت مهاجرت ، آب و هوا و ویروس کرونا ، به قلب میراث سیاسی دونالد ترامپ اشاره خواهد کرد.

بایدن ساخت دیوار در مرز ایالات متحده و مکزیک و ممنوعیت ورود از کشورهای با اکثریت مسلمان را پایان می دهد ، در توافق نامه آب و هوای پاریس به کشور خود می پیوندد و سازمان بهداشت جهانی (سازمان بهداشت جهانی).

رئیس جمهور جدید دموکرات تقریباً به محض سوگند یادداشت در Capitol Hill ، احکام را امضا خواهد کرد و به سرعت یک مراسم تحلیف کوتاه شده را پشت سر می گذارد تا دستور کار سیاسی خود را آغاز کند.

این 15 حکمی که به گفته تیم انتقال وی توسط بایدن امضا می شود ، به دنبال دستیابی به سرعت غیرمعمول 180 درجه در سیاست های فدرال است که ترامپ در دوره چهار ساله بحث برانگیز خود تصویب کرده است.

فقط دو رهبر اخیر در همان روزی که کار خود را آغاز کردند احکام را امضا کردند و هر یک فقط یک فرمان را امضا کردند.

کووید 19

اما بایدن ، که با بحران ویروس کرونا بزرگ روبرو است ، در تلاش است تا عزم و صلاحیت خود را در رسیدگی فوری به موضوعاتی که معتقد است توسط سلف جمهوری خواه وی بدرفتاری نشان داده ، نشان دهد.

جف زینتس ، رئیس بیماری همه گیر در دولت جدید امروز ، گفت: یکی از ارکان اساسی در این چرخش این است که ایمونولوژیست آنتونی فاوسی به نمایندگی از ایالات متحده در جلسه شورای اجرایی WHO روز پنجشنبه صحبت خواهد کرد.

برای جلوگیری از شیوع ویروسی که منجر به کشته شدن بیش از 400000 نفر در این کشور شده است ، که باید بیشتر از همه به آن آسیب برساند ، بایدن حکمی را برای استفاده از ماسک در ساختمانهای فدرال و مقامات دولت مرکزی امضا خواهد کرد.

زینز در بیانیه ای به خبرنگاران افزود: برای کاهش اثرات بحران همه گیری ، بایدن در حال برنامه ریزی برای توقف اخراج و مسدود کردن وام های دانشجویی فدرال است.

گرم شدن آب و هوا

از نظر دموکرات ، مبارزه با گرم شدن کره زمین اولویت دیگر دوره ریاست جمهوری وی است.

جینا مک کارتی ، مسئول این موضوع در دفتر جدید ، گفت که وی پس از ورود به دفتر کار خود ، نامه ای به سازمان ملل ارسال می کند تا ایالات متحده بتواند ظرف یک ماه به توافق پاریس علیه گرم شدن کره زمین بازگردد.

بایدن همچنین می خواهد یک سری اقدامات تنظیم مقررات زیست محیطی را که توسط دولت جمهوری انجام شده ، معکوس کند. از جمله این موارد لغو مجوز خط لوله بحث برانگیز Keystone XL است که ایالات متحده و کانادا را به هم متصل می کند.

چه اتفاقی برای مهاجران خواهد افتاد

از نظر سیاست مهاجرت ، دموکرات به دنبال شنا در برابر موجی از فرمان هایی است که دکترین ترامپ را شکل داده است ، و تلاش می کند مبارزه با مهاجرت غیرقانونی را به عنوان یکی از ویژگی های برجسته دولت خود قرار دهد.

بایدن اعلام كرد كه وی فرمان بسیار بحث برانگیز مهاجرتی را در مورد ممنوعیت ورود شهروندان كشورهای عمدتاً مسلمان به ایالات متحده آمریكا لغو می كند.

همچنین کار ساخت دیوار ضد مهاجر در مرز با مکزیک ، که از بودجه پنتاگون تأمین می شود ، متوقف می شود و جنگ های شدیدی را آغاز می کند که دوره ریاست جمهوری ترامپ را برانگیخته است.

مرز دیوار هیچ تاثیری نخواهد داشت (File).

در جبهه قانونگذاری ، بایدن قصد دارد لایحه ای را به کنگره ارائه دهد.

یکی از نکات قابل توجه این است که به 700000 نفر از جوانان فاقد سند و مدرک که والدینشان را همراهی می کنند ، راهی برای طبیعی سازی آنها می دهد.

مهاجرانی که از اساسنامه حفاظت موقت (TPS) بهره مند می شوند – حمایتی که ترامپ سعی در سرنگونی آن دارد و همچنین حمایتی که از “رویاپردازان” بهره مند می شود – همچنین در یک طرح چند مرحله ای گنجانده شده اند که می تواند منجر به ملی شدن آنها شود.

این پروژه همچنین شامل بودجه اضافی برای افزایش نظارت و کنترل مرزها و یک طرح کمک برای السالوادور ، گواتمالا و هندوراس ، کشورهای مبدا برای بیشتر این مهاجران است.

این ابتکار در کنگره ای مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که تحت سلطه دموکرات ها در هر دو اتاق خواهد بود.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *