[ad_1]

با وجود تصاویر تازه از حمله شدید افراط گرایان به پایتخت ، ایالات متحده ، این کشور که بیشترین آسیب را از همه گیر دیده است (نزدیک به 400000 کشته) ، روز چهارشنبه رئیس جمهور جدید خواهد داشت.

جو بایدن پیش فرض ها به منظور آشتی دادن جامعه تقسیم شده و ترک نفرتی است که سلف او ، دونالد ترامپ ، به سطوح نامشخصی تندتر کرد.

این پیام اتحاد بخشی از آداب و رسوم جدیدی خواهد بود که در کاخ سفید حاکم خواهد بود و سخنان فریاد آور سرمایه دار نیویورک را پشت سر می گذارد.

وعده بایدن برای راه اندازی 100 مرکز واکسیناسیون با پرسنل اورژانس فدرال در 30 روز اول مدیریت از جمله فوری ترین اقدامات است.

اولویت اصلی آن این است که کنگره علاوه بر ارسال 1400 دلار پرداخت مستقیم به آمریکایی ها برای تحریک اقتصادی ویران شده از کرونا ، طرحی 1.9 میلیارد دلاری را برای مدیریت 100 میلیون واکسن طی سه ماه آینده اتخاذ کند.

بازگشت به سازمانهای جهانی

باراک اوباما ، معاون رئیس جمهور پیشین نیز قول داده است که اولین روز دوره مسئولیت خود را به تمدید تعویق وام های دانشجویی اختصاص دهد ، روند الحاق مجدد ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی و توافق نامه آب و هوای پاریس را آغاز کند و شهروندان متعهد را فراخواند. برای 100 روز از بند استفاده کنید.

بایدن می گوید که وی از قانون حمایت از تولید برای افزایش ذخایر واکسن و کنترل بیماری همه گیر در 100 روز اول بهره برداری استفاده خواهد کرد ، به طوری که بیشتر مدارس دولتی در سراسر کشور بازگشایی می شوند.

وی همچنین قول داد که تا آن زمان کمیسیونی برای نظارت بر پلیس و مبارزه با نژادپرستی نهادی تشکیل خواهد شد.

دیگر اقدامات فوری شامل الحاق مجدد به توافق هسته ای ایران و آمریکا ، بسته آب و هوایی 2 تریلیون دلاری برای دستیابی به خنثی شدن کربن در کشور تا سال 2050 ، برنامه 700 میلیارد دلاری برای تحریک تولید و تحقیق و توسعه است. ، و همچنین لایحه ای برای گنجاندن “گزینه عمومی” در قانون بهداشت دولت اوباما.

وی همچنین قصد دارد برای لغو وتو دولت ترامپ در مورد مهاجران از چندین کشور با اکثریت مسلمان و لغو معافیت مالیاتی شرکت ها در صورت امکان ، علاوه بر دو برابر کردن مالیات شرکت های آمریکایی ، به احکام ریاست جمهوری متوسل شود مزایای شما در خارج از کشور

مالکیت خصوصی

مراسم تحلیف بایدن و معاون وی ، کمالا هریس ، ویژه خواهد بود: بدون رژه ، بدون ازدحام جمعیت ، بدون رقص و رویدادهای مجازی و تلویزیونی برای جبران عدم حضور مخاطب.

انتظار می رفت رئیس جمهور منتخب امروز بعد از ظهر در واشنگتن دی سی ، جایی که حدود 25000 نفر از اعضای گارد ملی برای تأمین امنیت هنگام تحلیف وی مستقر بودند ، بیش از دو برابر تعداد درخواست شده در مراسم قبلی.

اندکی قبل از ظهر ، مراسم سرمایه گذاری در پله های Capitol آغاز می شود ، سنتی که بایدن می خواست به آن پایبند باشد ، علی رغم اینکه تیمش در حال بررسی چنین کاری در کنگره بود.

امسال اما آمریکایی ها قادر نخواهند بود به طور مستقیم افتتاحیه اسپلاناد بزرگ مرکز ملی ، که بنای یادبود لینکلن را به کاپیتول متصل می کند ، دنبال کنند ، زیرا به دلیل افزایش تهدیدها برای عموم مردم بسته بود.

در نتیجه ، سازمان دهندگان نزدیک به 200000 پرچم ایالتی را به نمایندگی از کسانی نصب کردند که قادر به مشاهده این رویداد نخواهند بود.

تعداد مهمانان دعوت شده به مراسم تحلیف نیز محدود خواهد بود: علاوه بر نمایندگان کنگره و اعضای دولت ، روسای جمهور سابق اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون نیز همراه همسرانشان و مایک پنس معاون رئیس جمهور در حال خروج حضور خواهند داشت.

بایدن ، یک کاتولیک پرشور ، با انجیلی که از اواخر دهه 1800 در اختیار خانواده اش بود ، سوگند یاد می کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *