[ad_1]

دو منبع نزدیک به ریاست جمهوری گفتند ، رئیس جمهور جو بایدن ممنوعیت ورود مردم برزیل ، ایرلند ، انگلستان و 26 کشور دیگر اروپایی را لغو می کند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

مقاماتی که خواستند نامشان فاش نشود نیز روز یکشنبه تأیید کردند که آفریقای جنوبی در این لیست قرار خواهد گرفت ، زیرا نوع جدیدی از ویروس در آن کشور کشف شده است.

روز دوشنبه ، دکتر ارشد متخصص بیماری های عفونی آمریکا ، دکتر آنتونی فاوسی ، گفت که تصمیم بایدن “منطقی” است.

فاوتسی صبح امروز در مصاحبه با CBS گفت: “ما نگران جهش در ویروسی هستیم كه در آفریقای جنوبی كشف شد.”

وی افزود: “ما به دقت آن را بررسی می كنیم. بدیهی است كه این گزینه متفاوتی است ، مضرتر از گزینه موجود در انگلستان ، و به نظر من منطقی است كه ورود افراد غیر شهروند محدود شود.”

این اقدام در واقع معکوس دستور صادر شده توسط دونالد ترامپ در آخرین روزهای ریاست جمهوری است.

دستور ترامپ همزمان با دستورالعمل های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت ورود هر کسی به کشور مگر اینکه آزمایش آزمایش COVID-19 در سه روز قبل از سوار شدن منفی باشد.

انصراف از این اقدام قبلاً توسط دستیاران بایدن اعلام شده بود ، اما افزودن آفریقای جنوبی به این لیست باعث تعجب دولت از جهش ویروس شده است.

نسخه آفریقای جنوبی در ایالات متحده یافت نشده است ، اما نسخه انگلیسی در چندین ایالت مشاهده شده است.

فاوسی گفت: “كاهش كمی” در اثر بخشی واكسن نسبت به نسخه های جدیدتر وجود دارد ، اما “واكسن هایی كه ما داریم به اندازه كافی م toثر هستند كه هم برای نسخه انگلیسی و هم برای نسخه آفریقای جنوبی م effectiveثر تلقی می شوند.”

با این حال ، وی هشدار داد که احتمال جهش های جدید وجود دارد و متخصصان در حال تولید پادزهرهایی برای استفاده از آنها در صورت لزوم هستند.

بایدن در حال افزایش خرید محصولات و خدمات ساخته شده در ایالات متحده است

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد ، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد امروز دوشنبه یک دستور اجرایی برای تقویت مقررات موجود در اولویت قرار دادن قراردادهای عمومی این کشور برای شرکت های آمریکایی و نیروی کار امضا کند.

طبق گفته دولت جدید آمریكا ، هدف این است كه “وقتی دولت فدرال پول را برای مودیان هزینه كند ، آن را صرف محصولات آمریكایی ساخت كارگران آمریكایی و م componentsلفه های ساخت آمریكا كند.”

دستورالعمل اجرایی ، که هنوز توسط رئیس جمهور امضا نشده است تا به مرحله اجرا برسد ، چارچوب قانونی فعلی برای خریدهای عمومی فدرال را به روز می کند (این تاثیری بر قراردادهای سایر دولت ها ، مانند کشورهای این کشور نخواهد داشت). اگرچه این مقررات به نفع شرکت های آمریکایی است ، اما طبق مقررات کاخ سفید ، این مقررات “همیشه به طور مداوم یا م beenثر اجرا نشده اند”.

به این ترتیب ، بایدن اجرایی محدودیت های محتوای داخلی را تعیین می کند که میزان کالایی را که باید در ایالات متحده تولید شود تا واجد شرایط بودن به عنوان کالای “ساخت آمریکا” در خریدهای عمومی باشد ، تعیین می کند. اختلاف قیمت نیز افزایش خواهد یافت (نزولی) که باید توسط یک تامین کننده خارجی برطرف شود تا دولت آن را به جای یک تامین کننده آمریکایی انتخاب کند.

کاخ سفید گفت: “این سرمایه گذاری ها به ایجاد مشاغل پردرآمد و بازسازی بهتر اقتصاد ما کمک می کند تا همه شانس کافی برای طبقه متوسط ​​بودن داشته باشند.”

بعنوان بخشی از بسته تدابیر پیش بینی شده در دستورالعمل ، بایدن اجرایی برای نظارت بر اجرای این بخشنامه ، مدیری را در دفتر مدیریت و بودجه منصوب می کند. معافیت های برنامه ریزی شده نیز از نزدیک کنترل خواهد شد و استفاده از SME ها به عنوان تأمین کنندگان تشویق می شود.

یكی از اهداف دولت جدید آمریكا سرمایه گذاری در صنعت تولید آمریكا است و در این آیین نامه جدید 600000 میلیون دلار (493،812 میلیون یورو) استفاده خواهد شد كه مدیر عامل سالانه صرف خریدهای عمومی در سطح فدرال می كند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *