[ad_1]

با استعفای نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته ، که از امروز لازم الاجرا شد ، رئیس جمهور سرجیو ماتارلا اکنون قهرمان بحران سیاسی است که ده روز پس از خروج ایتالیا ویوا از قوه مجریه آغاز شد و مصوبات احتمالی برای آینده کشور دارد.

ماتارلا پس از دریافت استعفای کنته در طی ملاقات در کاخ کویرینال ، به عنوان ضامن بحران سیاسی که از قبل رسمی شده است ، عمل خواهد کرد و زمان تشکیل دولت جدید را مشخص می کند.

همانطور که دبیرکل ریاست جمهوری هوگو ضامپتی در بیانیه ای برای مطبوعات گفت ، ماتارلا فردا بعد از ظهر یک سری رایزنی های سیاسی را با پخش جریانی با گروه های مختلف پارلمانی این کشور برای ارزیابی انتظارات خود و تعداد آرا available موجود برای تشکیل یک مجری جدید آغاز می کند. مدیر.

به دنبال رایزنی ها ، که شامل ماریا الیزابتا ، آلبرتی کازلاتی ، رئیس مجلس سنا و روبرتو فیکو ، نماینده مجلس می شود ، ماتارلا می تواند تصمیم بگیرد که آیا یک کمیته رسمی یا مطالعاتی را به کونته یا شخص دیگری بدهد تا ببیند آیا موفق به جمع آوری اکثریت های لازم برای کسب رای می شود. اعتماد به پارلمان و در نتیجه تشکیل دولت جدید.

این سناریو می تواند به دولت سوم کونته منتهی شود ، زیرا نخست وزیر مستعفی به دنبال نخست وزیر جدید بر اساس همان ائتلاف فعلی چپ میانه یا نماینده ای از اپوزیسیون راست میانه است که فرصت تشکیل یک مجریه جدید را می خواهد.

اگر کسی که حکم تحقیق را دریافت کند موفق شود حمایت هر دو اتاق را تأیید کند ، سپس ماتارلا دستور رسمی تشکیل دولت را می دهد و به نخست وزیر منصوب اجازه می دهد قبل از رأی اعتماد نهایی به پارلمان ، تیمی از وزرا را ارائه دهد.

اگر پس از رایزنی های سیاسی ، ماتارلا دریافت که هیچ شخصیتی قادر به کسب اکثریت در ترکیب اتاق فعلی نیست ، رئیس جمهور می تواند تصمیم بگیرد قانونگذار فعلی منتخب در انتخابات 4 مارس 2018 را برای مدت پنج سال منحل کند و فراخوان دهد پیش از آن برای انتخابات جدید برای رفع انسداد شرایط.

در همه سناریوها ، دولت فعلی ، معروف به Conte bis ، به طور موقت مسئولیت قوه مجریه را بر عهده دارد ، در حالی که کابینه جدید سوگند یاد می کند که به امور جاری دولت رسیدگی کند ، همانطور که ماتارلا روز سه شنبه به عنوان نخست وزیر مستعفی خواستار شد.

ماتارلا ، 79 ساله ، از 3 فوریه 2015 در سمت خود ، پس از انتخاب توسط پارلمان ، در اواخر سال 2020 اعلام کرد که این آخرین سال ریاست وی است ، اگرچه احتمال انتخاب مجدد وجود دارد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *