[ad_1]

با مدیریت ضعیف بیماری همه گیر ، که 225000 مورد مرگ را در برزیل و بیش از 9 میلیون نفر آلوده به ثبت رسانده است ، و سیاست های بحث برانگیز زیست محیطی ، تصویر رئیس جمهور جائر بولسونارو از 40 درصد به 30 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

با این حال ، کاپیتان سابق ذخیره ارتش دلیل برای جشن گرفتن دارد. این چطوره؟

یعنی ، به ترتیب آرتور لیرا و رودریگو پاچکو ، محافظه کاران ، به ترتیب پس از پیروزی قاطع دوشنبه برای نامزدهای ریاست جمهوری و سنای خود ، به دو هدف دست یافتند: از یک طرف ، نفس خود را برای مبارزات انتخاباتی خود در سال 2022 دوباره بدست آورد و از طرف دیگر ، فعلاً از استیضاح جلوگیری می کند.

فراتر از آن باد تازه ، پیروزی لیرا ، رهبر گروهی به نام Centrao ، یک حزب راستگرای معروف به روح آفتاب پرست و حکومت 25 ساله خود ، برای رئیس جمهور گران تمام شده است ، که مجبور است آن را با موقعیت ها و انتشار بودجه نمایندگان ، این اکثریت جدید ، که متعلق به آنها نیست ، بلکه وام گرفته شده است.

لیرا ، از حزب پیشرو (PP) ، که بولسونارو بیش از ده سال به آن تعلق داشت ، همچنین به اصطلاح شکست خورد. یک جناح راست غیر بلشویکی با 302 رأی دوشنبه شب: این بدان معنی است که تا سال 2022 ، ایده حذف یک جبهه بزرگ بین چپ و لیبرال ها علیه راست افراطی حاکم است.

یعنی از این پس ، راست لیبرال – که در سال 2018 به بولسونارو رأی می دهد – ارزش سهام خود را کاهش داده و سناریوی واضح تری برای اپوزیسیون در سال 2022 تنظیم شده است ، در حالی که چپ دوباره مدعی اصلی رئیس جمهور است.

اول از همه ، زیرا این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا مجدداً مجاز به نامزدی شود ، که در هر صورت به این معنی نیست که وی چنین کاری خواهد کرد.

اتحاد میان راستگرایان معتدل تر و چپ هنگامی شکست خورد که رودریگو مایا ، نامزد مجلس عوام ، بالیا روسی معاون جنبش دموکراتیک برزیل (MDB) ، دوم شد.

درخواستهای استیضاح

در طی آن سالها ، مایا موفق به جمع آوری بیش از 60 خواسته برای استیضاح بولسونارو شد ، اما تا آخرین روز از ارائه چنین امری خودداری كرد ، از جمله افرادی كه رئیس جمهور را به عنوان مسئول سیاسی افرادی كه به دلیل خفگی در فروپاشی سالم ماناوس به دلیل سندیكای كشته شده اند ، ادغام می كنند. به همه گیری

پیروزی لایرا نیز ضربه ای به بولسونیسم ضد استقرار بود. این چیزی است که دونالد ترامپ نداشته و نداشته است. بولسونارو به سیاست سنتی تعلق دارد و برای اطمینان از وظیفه خود و محافظت از پسرش فلاویو ، سناتور ، در برابر تحقیق در مورد فساد و پولشویی به آن اعتماد کرده است.

بازگشت وی به سیاست سنتی از روی الزام و به دلیل بی کفایتی سیاسی شاخه نظامی دولت ، بیشتر از آنکه توجه به مشکلات فوری کشور را جلب کند ، به دیوان سالاری عادت کرده است.

ارتش ، وزیر دبیرخانه دولت ، ژنرال لوئیس راموس بود که مسئول درهم تنیدگی تأمین پست ها و وعده های بودجه اضافی Centrao برای حمایت از نمایندگان بود.

در مبارزات انتخاباتی 2018 ، بولسونارو Centrao را “یکی از بدترین ها در سیاست” خواند.

به خصوص اینکه بسیاری از آنها مانند لایرا به دلیل فساد در مشتقات رسوایی لاوا ژاتو توسط دادگاه عالی فدرال تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

برناردو ملو فرانکو ، ستون نویس روزنامه گلوبو در ریودوژانیرو ، نوشت: “این عدم علاقه ناشی از طمع نمایندگان مجلس و غریزه دولت برای بقا است.”

باید دید آیا Centrao از برنامه تعدیل و خصوصی سازی وزیر اقتصاد پائولو گوئدز پیروی می کند یا خیر. لایرا گفت که او برای تأمین سقف هزینه های عمومی تلاش خواهد کرد و مخالف از سرگیری یارانه های مصوب کنگره در سال 2020 برای 65 میلیون نفر در همه گیر ،

با این حال ، تاثیری که این حق بر شرکت های دولتی می گذارد آنقدر زیاد است که حتی در سال 2020 نیز تعیین کننده بود ، بنابراین دولت قدرت خصوصی سازی شرکت های دولتی مانند غول برق Eletrobras را نداشت.

صف پیروزی

واقعیت این است که این پیروزی سازمانی برای بولسونارو به او این امکان را می دهد تا مدتی از نظر شکست خوردن توسط لایرا نگاه کند: رودریگو مایا ، پدرخوانده کاندیداتوری احتمالی ریاست جمهوری بزرگ و مجری تلویزیون Globo ، لوسیانو هاک ، و دیگری رهبر با آرزوهای ریاست جمهوری جوآو دوریا ، فرماندار سابق Bolshoarista سائو پائولو ، از حزب سوسیال دموکراسی برزیل (PSDB).

بخشی از PSDB همانند بخشهایی از MDB رئیس جمهور سابق ، برنامه Lyra را دنبال كرد.

حزب دموکراتهای مایا نیز قبل از انتخابات پارلمانی تقسیم شده بود: این حزب با چهره ای رسمی تر به سمت خود باقی ماند و این به ضرر اتحاد است که کارگر سیرو گومس برای آرزوهای خود در سال 2022 جعل کرده است تا در بخش محافظه کارتر پا بگذارد.

پس از شکست ایده جبهه “ضد فاشیست” یا ضد بلشویک ، چندین تحلیلگر دیدند که اکنون صحنه با حزب کارگر (PT) رو به افزایش است.

اول از همه ، به این دلیل که دادگاه عالی فدرال ، شنودهای شنیده شده دادستان از لاوا جاتو و قاضی سابق سرجیو مورو را تأیید کرد ، به نظر می رسد که آنها در حال جمع آوری احکام علیه لولا هستند ، و وی را ممنوع می کند که بولسونارو را در صندوق های رای 2018 بکشد.

اگر دادگاه تعصب مورو را تأیید کند ، سناریوی دیگری با لولا – که 510 روز در سلول انفرادی بود – به عنوان یک کاندیدای احتمالی روبرو می شود. و این سناریویی است که خود بولسونارو روی آن شرط بندی می کند.

در سنا با پیروزی پاچکو ، دموکرات ها که توسط بخش های PT ، Bolsonarism و ضد Lava Jato پشتیبانی می شدند ، روند سریعتر بود.

با این سناریو ، که می تواند ریشه ای تغییر کند ، زیرا Centrao کسی بود که آخرین ضربه را به دیلما روسف ، رئیس جمهور سابق PT وارد کرد ، و برنامه اقتصادی آن را خنثی کرد ، بولسونارو اکسیژن را برنده می شود.

با وجود لولا ، کاپیتان راست افراطی سابق امیدوار است که حتی راست لیبرال نیز دوباره در 22 رأی به صندوق رأی بدهد. س questionال این خواهد بود که چگونه دولت بدون برنامه اجتماعی برای خسارت Covid به آنجا می رسد؟ پشت سر گذاشتن -19

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *