[ad_1]

والریا کربن ، دکتر تاریخ و متخصص در ایالات متحده ، که معتقد است آنچه دیروز در پایتخت اتفاق افتاد “آخرین چاره ای” بود که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای نادیده گرفتن پیروزی ، تأیید کرد ، کنگره ایالات متحده به رئیس جمهور منتخب بدون حادثه برای دو قرن گذشته احراز صلاحیت کرده است. رقیب دموکراتیک آن

گرچه این کار در تاریخ اخیر کشور “که سابقه تصدیق ریاست جمهوری معمولاً یک امر رسمی است” “بی سابقه” است ، اما کربن اظهار داشت که “از نظر تاریخی” چنین نیست. محقق در انستیتوی مطالعات بین رشته ای در آمریکای لاتین و استاد گروه تاریخ دولت خارجه توضیح داد: “جدا از دلایل پیچیده ، دلیل جنگ داخلی در سال 1860 این بود که مجموعه ای از ایالت های جنوبی پیروزی لینکلن را به رسمیت نمی شناختند.” ایالت های دانشگاه بوینس آیرس.

(AP)

وی افزود: “اینگونه تفکیک مناطقی که رئیس جمهور خود را انتخاب کردند به وجود آمد و جنگ آغاز شد”.

با این حال ، در حال حاضر ، وی گفت که برای برخی از سناتورها معمول است که نتایج انتخابات را در روند کپیتول هیل زیر سال ببرند ، گرچه او آنها را به “اقدامات نمادین تر” پیوند داد.

شورش گسترده بود و تا دیروقت شب بود که پلیس توانست دوباره اوضاع را کنترل کند. (AP)

وی گفت: “هم اکنون تعداد سناتورها و نمایندگان نتایج به رهبری تد کروز و اخراج توسط رئیس جمهور را به چالش می کشند ، اتفاقی است که حداقل در کل قرن 20 رخ نداده است.”

با این حال ، مورخ از خشونت ثبت شده در واشنگتن ، که توسط گروه های راست افراطی مانند پسران مغرور دامن زده می شود ، تعجب نکرد ، زیرا او معتقد است این اتفاق از قبل قبل از انتخابات رخ داده است.

آماده سازی

“ترامپ قبلاً مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود ، خصوصاً پس از آنكه تمام سخنرانی های وی در دادگاه به دلیل كمبود مدارك رد شد. او همیشه به نمونه بعدی متوسل می شود و این آخرین موردی است که او باقی مانده است ، زیرا 6 ژانویه تاریخی است که کنگره این اقدام نمادین را انجام می دهد. “

وی توضیح داد: “وقتی كنگره پیروزی رئیس جمهور را به رسمیت بشناسد ، بازگشتی وجود نخواهد داشت مگر اینکه در مورد كودتای سنتی صحبت كنیم.”

(AP)

از نظر کاربون ، حوادث روز گذشته بخشی از استراتژی ترامپ در رد پیروزی بایدن است: “او دو جبهه را آماده کرد: دادگاه و خیابان. این نتیجه همان چیزی است که 60 روز پیش آماده شده بود. “

سرانجام ، برای یافتن یک قسمت از چنین خشونت هایی علیه ساختمان کنگره ایالات متحده ، باید به حمله 1814 انگلیس ، بیش از 200 سال پیش ، طبق انجمن تاریخی پایتخت ایالات متحده بازگشت.

(AP)

دافعه از سراسر جهان

آلبرتو فرناندز (رئیس جمهور آرژانتین). “ما رد اقدامات جدی خشونت آمیز و خشم علیه کنگره را اعلام می کنیم. ما قوی ترین حمایت خود را از رئیس جمهور تازه انتخاب شده ابراز می داریم. “

بوریس جانسون (نخست وزیر انگلیس). “این یک قسمت شرم آور بود. اکنون داشتن یک انتقال صلح آمیز و منظم از قدرت بسیار حیاتی است.

هایکو مائاس (وزیر امور خارجه آلمان). “ترامپ و طرفدارانش باید سرانجام تصمیم رای دهندگان آمریکایی را بپذیرند و پایمال دموکراسی را متوقف کنند.”

ژان ایو لریان (وزیر امور خارجه فرانسه). “باید به اراده و صدای آمریکایی ها احترام گذاشت.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/07/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *