[ad_1]

کاخ در بیانیه ای اعلام کرد روز سه شنبه برزیل اعلام کرد که ورود 2 میلیون دوز واکسن از آزمایشگاه AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ، تولید شده در یکی از شعبات هند ، این یک مورد اصلی برای وزارت بهداشت برای شروع برنامه ریزی برای واکسیناسیون ویروس کرونا است. ایتاماراتی ، وزارت امور خارجه برزیل.

دولت جائر بولسونارو به دنبال یک اختلاف بزرگ در برزیل در مورد عدم اطمینان از زمان ایمن سازی جمعیت ، محدودیت در واردات واکسن AstraZeneca-Oxford را که در هند توسط موسسه سرم تولید می شود ، انکار کرد.

در این بیانیه با اشاره به دیدار با دیپلمات های هندی در برزیل و دهلی نو آمده است: “هیچ منع هندی برای صادرات واکسن وجود ندارد.”

موسسه سرم در هند ، مسئول تولید واکسن AstraZeneca در این کشور آسیایی ، روز دوشنبه اعلام کرد که کلیه فروش در سایر کشورها ممنوع است ، بنابراین دیپلمات های برزیل را برای روشن شدن وضعیت فعال می کند.

واکسیناسیون در برزیل هنوز به موسسه یا آزمایشگاه محلی بستگی دارد که برای ثبت واکسن به آژانس ملی نظارت بر بهداشت (Anvisa) اقدام کرده است.

روز پنجشنبه ، مرکز آزمایشگاه عمومی Instituto Butantan de São Paulo قصد دارد ثبت واکسن Coronavac را از آزمایشگاه چینی Sinovac ، که به صورت محلی در حال تولید است ، به Anvisa ارائه دهد.

بنیاد ایالتی Oswaldo Cruz (Fiocruz) قصد دارد در روزهای آینده همین کار را انجام دهد ، مسئول توسعه محلی واکسن AstraZeneca-Oxford.

وزارت بهداشت در بیانیه ای که به تلام فرستاد اظهار داشت که تاریخ واکسیناسیون ممکن است از 20 تا 10 فوریه باشد ، این نیز بستگی به تهیه واکسن دارد.

دولت با تولیدکنندگان سرنگ ، سه شرکت برزیلی ، موافقت کرده است که 30 میلیون تجهیزات تزریق و تولید سوزن و سرنگ را متوقف کند.

این تصمیم در 31 دسامبر اتخاذ شد و در سال 2020 محصولات محلی بدون هیچ گونه کنترلی در خارج از کشور فروخته شد: بزرگترین خریدار شیلی بود.

برزیل ، کشوری که دومین میزان مرگ و میر را بعد از ایالات متحده دارد ، از 197000 مورد مرگ Covid-19 پیشی گرفته و 7.7 میلیون مورد عفونت گزارش کرده است.

با این حال ، ممکن است مرگ ویروس کرونا به میزان کافی گزارش نشود.

داده های Fiocruz ، منتشر شده توسط سایت خبری UOL ، نشان می دهد که در سال 2020 ، 258209 مرگ ناشی از سندرم حاد تنفسی حاد رخ داده است که شامل Covid-19 ، یعنی کمی بیش از 252،000 مرگ بیشتر از 2018 و 2019.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *