[ad_1]

وزیر بهداشت برزیل ادواردو پاسوئلو یکشنبه تأیید کرد که پس از تأیید استفاده اضطراری این کشور از دو واکسن ، برزیل از روز چهارشنبه آنچه را “بزرگترین کمپین ایمن سازی” علیه Covid-19 در جهان توصیف می کند آغاز می کند.

پازوئلو در یک کنفرانس خبری گفت که پس از تأیید استفاده از واکسن ها ، وزارت بهداشت توزیع شش میلیون دوز پادزهر را که این کشور از اوایل صبح دوشنبه در دسترس دارد ، در هواپیماهای نظامی آغاز می کند. که 27 کشور این کشور می توانند از چهارشنبه به طور همزمان در سراسر برزیل واکسیناسیون را شروع کنند.

وزیر دقایقی پس از آغاز تأیید آژانس نظارت بر بهداشت ملی (Anvisa) در مورد استفاده اضطراری واکسنها توسط آزمایشگاه Sinovac چین و یکی از آنها توسط شرکت دارویی انگلیس-سوئد AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ، از آغاز مبارزات خبر داد.

پاسوئلو با تجلیل از تصمیم آنویسا گفت: “اولین قدم برای راه اندازی بزرگترین کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا در جهان برداشته شده است” و تأکید کرد که برزیل یک برنامه واکسیناسیون تلفیقی دارد که در خدمت کل مردم است و قادر به واکسیناسیون تا یک میلیون نفر است. در روز

راه حل Anvisa در حال حاضر اجازه استفاده از شش میلیون واکسن Sinovac وارد شده از چین ، بسته بندی و برچسب گذاری شده در انستیتوی بوتان در سائو پائولو و همچنین دو میلیون دوز پادزهر از آزمایشگاه AstraZeneca را که انتظار می رود برزیل این هفته از هند دریافت کند ، می کند.

علی رغم این واقعیت که پاسوئلو روز چهارشنبه آغاز واکسیناسیون را در سراسر کشور اعلام کرد ، دولت سائوپائولو همچنین در اقدامی نمادین و بحث برانگیز ، یک پرستار را از شبکه بهداشت عمومی واکسینه کرد ، که در آن وی اولین برزیلی ایمن شده علیه ویروس کرونا در کشور شد.

واکسیناسیون زودهنگام به خواسته فرماندار سائو پائولو ، جوآو دوریا ، نامزد احتمالی ریاست جمهوری در سال 2022 و رقیب سیاسی رئیس جمهور جائر بولسونارو پاسخ داد ، تا روشن کند که تولید واکسن چینی در برزیل از طریق توافق نامه انتقال فناوری به موسسه بوتان ابتکار او بود

دوریا در یک سخنرانی تند و پر از انتقاد از بولسونارو ، رهبر منکر راست افراطی برزیل ، گفت: “این یک پیروزی علم است ، یک پیروزی زندگی در برابر منکران ، در برابر کسانی که بوی مرگ را به جای شجاعت و لذت زندگی ترجیح می دهند.” شروع همه گیری باعث شد Covid از جدیت کمتری برخوردار شود.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *