[ad_1]

ژنرال ادواردو پاسوئلو ، وزیر بهداشت برزیل امروز چهارشنبه اعلام کرد که یک هواپیمای برزیلی امروز به هند سفر می کند تا 2 میلیون دوز واکسن AstraZeneca و Oxford را جستجو کند تا قبل از پایان ماه ژانویه فعالیت ایمن سازی را آغاز کند.

وزیر پازوئلو در یک کنفرانس مطبوعاتی در مانائوس ، پایتخت ایالت آمازوناس که به دلیل موج دوم ویروس کرونا در سیستم بیمارستان خود فرو ریخت ، گفت: “امروز هواپیما به هند عزیمت کرد ، تمام اسناد و مدارک از قبل موجود است.

برزیل 2 میلیون دوز واکسن آکسفورد دریافت کرده است که بدنبال درخواست فوری و در نامه ای از رئیس جمهور جائر بولسونارو به نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، مجبور است در آزمایشگاه سرم هند به دنبال آن برود.

پازوئلو گفت كه تا یكشنبه یا دوشنبه ، آژانس ملی نظارت بر بهداشت (Anvisa) باید از آزمایشگاه Sinovac چین ، كه به طور محلی توسط موسسه سائو پائولو بوتانتان ساخته شده است ، برای واكسن های AstraZeneca و CoronaVac چراغ سبز نشان دهد ، كه نشان داد اثر جهانی است 50.39٪ ، کمی بیشتر از حد لازم

وی توضیح داد: “ما 8 میلیون دوز خواهیم داشت ، 2 میلیون از آکسفورد و 6 میلیون از CoronaCac.”

پاسوئلو گفت: “پس از تأیید ، ما باید سه یا چهار روز را محاسبه کنیم و واکسیناسیون را انجام می دهیم ، ژانویه است.”

برزیل بیش از 203000 مرگ و میر ناشی از بیماری همه گیر و بیش از 8.2 میلیون نفر مبتلا دارد و موج دوم را تجربه می کند که کارشناسان دلیل آن را بسیج گسترده بسیاری از مردم در تعطیلات بین کریسمس و سال نو می دانند.

در تماس کوتاه با پیروان ، بولسونارو کنایه ای درباره اثربخشی CoronaVac در انستیتوی بوتان ارائه داد. وی در مورد واکسن خریداری شده توسط دولت ایالت از سائوپائولو گفت: “آیا این 50٪ خوب است؟ آنچه آنها از من انتقاد کردند که چرا با واکسن سوار ماشین نمی شوم. من بی مسئولیت نیستم ، شما فقط باید به آنویسا اجازه دهید تصمیم بگیرد.” به رهبری متحد سابقش جوآو دوریا.

رئیس جمهور بار دیگر تأکید کرد که واکسن باید اختیاری باشد و واکسینه نمی شود.

او هنگامی که ستیزه جوئی از او پرسید آیا می خواهی دستش را روی سوزن بگذاری ، پاسخ داد: “من قبلاً آلوده شده ام.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *