[ad_1]

کمیسیون اروپا جمعه این هفته از خرید 300 میلیون دوز اضافی واکسن که توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، خبر داد ، این اولین واکسنی است که برای تجاری سازی و استفاده در این قاره تأیید شده است ، که ذخیره دو برابر واکسن در اتحادیه اروپا را دو برابر خواهد کرد.

اورسولا ، رئیس کمیسیون گفت: “ما در حال حاضر به 300 میلیون دوز واكسن از Pfizer و BioNTech دسترسی داریم. ما برای تمدید قرارداد توافق كرده ایم و می توانیم در مجموع 300 میلیون واكسن اضافی خریداری كنیم. این اجازه می دهد تا ذخایر دو برابر این نوع واکسن ها را افزایش دهیم.” فون در لاین ، در یک کنفرانس مطبوعاتی.

همانطور که وی توضیح داد ، انتظار می رود 75 میلیون از این دوزها در سه ماهه دوم سال در دسترس باشد ، در حالی که بقیه ممکن است در سه ماهه سوم و چهارم برسد. وی اطمینان داد: “مزیت این خبر این است که ما در حال حاضر قرارداد بسته داریم ، نیازی به مذاکره طولانی نداریم ، واکسن قبلاً تصویب شده است ، مراحل مجوز کامل است و کشورهای عضو آن را می دانند و می دانند چگونه آن را مدیریت کنند.”

برای فون در لاین ، این خبر “به برنامه های واکسیناسیون امنیت می بخشد” و “انگیزه جدیدی برای فعالیت واکسیناسیون در اروپا و کشورهای همسایه ایجاد می کند”.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *