[ad_1]

چین روز سه شنبه از پاسخ خود به بیماری ویروس کرونا دفاع کرد ، و اگرچه توافق کرد که همیشه جای پیشرفت دارد ، اما به انتقاد کمیته بررسی مستقل Covid-19 پاسخ داد ، که خاطرنشان کرد پکن می تواند بر اساس به محض ژانویه 2020 ، هنگامی که ویروس کشف شد.

هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: “به همین دلیل می خواهم بگویم که ما قطعاً باید تلاش کنیم که بهتر عمل کنیم.”

“من فکر می کنم هر کشوری ، از جمله چین ، ایالات متحده ، انگلستان ، ژاپن و هر کشور دیگر ، باید تلاش کند که بهتر عمل کند ، زیرا من معتقدم که شما هرگز به شرایط عالی نمی رسید و وقتی صحبت از مشکلات بهداشت عمومی. “هوآ ادامه داد.

با این حال ، سخنگو تأکید کرد که “نکته دیگری وجود دارد که در اینجا نیاز به توجه دارد”.

وی با بیان اینکه رسانه های غربی اینگونه تصویر می کنند ، گفت: “این ایده که چین باید برای کار بهتر تلاش کند ، همانند این نیست که چین کار خوبی انجام نمی دهد.”

پاسخ چین یک روز پس از آن اعلام شد که هیئت مستقل و هیئت پاسخ مستقر در سوئیس نشان داد که پکن با اجرای اقدامات بهداشت عمومی در ژانویه 2020 برای جلوگیری از ویروس کرونا می تواند قاطعانه عمل کند.

این هیئت همچنین از سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دلیل منتظر ماندن تا 30 ژانویه برای اعلام وضعیت اضطراری بین المللی انتقاد کرد.

در گزارش دوم خود تاکنون ، که این سه شنبه به WHO ارائه شد و روز گذشته به رسانه ها ارائه شد ، این گروه از متخصصان تأکید کردند که “هنگام مراجعه به گاهشماری اولیه مرحله اول اپیدمی ، تأیید شد که امکان اقدام سریعتر وجود دارد بر اساس سیگنال های اولیه “

وی افزود: “آنچه برای گروه روشن است این است كه مقامات محلی و ملی بهداشت در چین می توانستند اقدامات بهداشت عمومی سختگیرانه تری را در ژانویه انجام دهند.”

سرزنش WHO

وی همچنین سازمان جهانی بهداشت را به دلیل کندی نشست کمیته اضطراری دسامبر 2019 خود در شهر ووهان چین ، زادگاه ویروس کرونا ، و اعلام وضعیت اضطراری بین المللی فقط در پایان ژانویه 2020 مقصر دانست.

در این رابطه ، این سازمان توضیح داد كه در آن زمان كمسیون تخصصی آن در مورد اعلام وضعیت اضطراری جهانی تقسیم شده بود.

برای گروه نیز روشن است که ، در پایان ژانویه 2020 ، قبلاً شواهدی از موارد در چندین کشور وجود داشت که “باید اقدامات فوری برای محدود کردن بهداشت عمومی انجام می دادند ، اما این کار را نکرده بودند و فقط تعدادی از آنها به طور کامل اطلاعات موجود برای پاسخ به شواهد یک اپیدمی در حال ظهور. “

این هیئت همچنین از این سوال که “آیا این به WHO کمک می کند کلمه همه گیری را قبلاً استفاده کند” در 11 مارس ، هفته ها پس از شروع ویروس در شیوع قاره های مختلف ، مطابق تعریف سازمان بیماری همه گیر است.

با شروع انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان ، کارشناسان ارشد سازمان بهداشت جهانی از میزان آلودگی ویروس سedال کردند و در ابتدا دریافتند که این ویروس به اندازه آنفولانزا مسری نیست و افراد بدون علامت به ندرت ویروس را منتقل می کنند.

سازمان بهداشت جهانی به دلیل عدم پاسخگویی به Covid-19 طی سال گذشته مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است.

به ویژه ، ایالات متحده وی را متهم کرد که به دلیل تأخیر در اعلام وضعیت اضطراری ، کاملاً با چین دلسوز است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *