[ad_1]

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز دوشنبه از انسداد ملی جدیدی خبر داد که حداقل تا اواسط فوریه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا ویروس که به سرعت در حال گسترش است ادامه خواهد داشت.

جانسون گفت این کشور در “یک زمان حساس” قرار دارد و موارد در همه مناطق کشور به سرعت در حال افزایش است.

طبق قوانین جدید ، که در اسرع وقت لازم الاجرا خواهد شد ، مدارس ابتدایی و متوسطه و دانشگاه ها برای آموزش حضوری بسته می شوند ، به جز فرزندان کارگران اصلی. دانشجویان حداقل تا اواسط فوریه برمی گردند.

تمام مغازه های غیر ضروری و خدمات بهداشت شخصی ، مانند آرایشگاه ها بسته خواهند شد و رستوران ها فقط خدمات برون سپاری را ارائه می دهند.

از روز دوشنبه ، 26،626 بیمار Covid در بیمارستان های انگلستان وجود دارد که بیش از 30 درصد نسبت به یک هفته قبل افزایش داشته است. این 40٪ بالاتر از بالاترین سطح موج اول در بهار است.

روز دوشنبه ، انگلیس روز دوشنبه گام بزرگ دیگری را در مبارزه با Covid-19 برداشت ، و اولین تزریق واکسن در جهان را توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca انجام داد ، بنابراین برنامه تلقیح خود را افزایش داد.

برایان پینکر ، بیمار 82 ساله دیالیزی ، اولین کسی شد که توسط پرستار بیمارستان دانشگاه آکسفورد تلقیح شد. پینکر گفت که از این واکسیناسیون بسیار راضی است و خاطرنشان کرد که “اکنون من واقعاً می توانم منتظر باشم تا اواخر امسال 48 سالگرد ازدواجم را با همسرم ، شرلی جشن بگیرم.”

از تاریخ 8 دسامبر ، سرویس بهداشت ملی انگلیس (NHS) از واکسن تولید شده توسط Pfizer و شرکت آلمانی BioNTech برای تلقیح کارمندان بهداشت و همچنین ساکنان خانه های سالمندان و کارکنان آنها استفاده کرده است. واکسن Oxford-AstraZeneca این زرادخانه را تقویت می کند و استفاده از آن ارزان تر و آسان تر است زیرا نیازی به نگهداری در دمای بسیار پایین مانند Pfizer نیست.

Oxford-AstraZeneca طی چند روز اول در تعداد کمی از بیمارستانهای انگلیس مورد استفاده قرار گرفته است ، بنابراین مقامات می توانند عوارض جانبی را کنترل کنند. NHS گفت ، اما صدها سایت واکسیناسیون جدید – چه در بیمارستان ها و چه در مطب پزشکان محلی – این برنامه را با پیوستن به بیش از 700 کار در حال حاضر آغاز می کنند.

بر خلاف رویه های موجود در ایالات متحده و جاهای دیگر ، انگلستان در حال حاضر قصد دارد دوز دوم دو واکسن را به مردم بدهد ، 12 هفته پس از اولین تزریق ، به جای 21 روز بعد ، تا سرعت دوز را افزایش دهد. در اسرع وقت هرچه بیشتر افراد ایمن سازی کنید.

جاناتان ون تام ، معاون رئیس پزشکی دولت ، روز یکشنبه گفت که این تصمیم “برای همه ملت یک چیز درست است”.

انگلستان در طی یک شیوع حاد ، با بیش از 50000 ویروس کرونا ویروس جدید در طی شش روز گذشته ، درگیر است. روز یکشنبه ، 54،990 مورد دیگر و 454 مورد مرگ و میر مرتبط با ویروس کرونا ثبت شد ، که در حال حاضر 75،024 مرگ در طی همه گیری ، یکی از بالاترین موارد در اروپا ، به آن افزوده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *