[ad_1]

رئیس جمهور برزیل ، اتحاد خود با دونالد ترامپ ، همتای آمریکایی خود را تصویب و تأکید کرد که در انتخابات پیروز شده توسط جو بایدن “تقلب” صورت گرفته است ، در حالی که رهبر مخالف و رئیس جمهور پیشین لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا هشدار داد که دولت فعلی دارای یک دولت است. مافیاهای پارا پلیس برای تکرار صحنه هایی مانند حمله پایتخت به واشنگتن.

تعلیق اجباری حامیان ترامپ روز گذشته در کپیتول هیل ، در حالی که کنگره پیروزی بایدن را تأیید کرد ، در برزیل بازتاب داشت ، بولسونارو در ستون پشت برنامه ترامپ قرار داشت و نه تنها شفافیت انتخابات آمریکا بلکه قبل از انتخاب مجدد وی در سال 2022 را زیر سال برد. г.

رئیس جمهور پیشین لولا از حزب کارگران هشدار داد که حمله به کنگره ایالات متحده “برای برزیل نشانه ای است از آنچه ممکن است اتفاق بیفتد ، حتی اگر این استبداد بولسونارو و شبه نظامیانش مهار نشود ، حتی بدتر از آن نیز تحمل شود نقض آزادیها و حقوق “.

لولا پس از سفر به کوبا ، جایی که برای بازی در مستندی از الیور استون کارگردان آمریکایی رفت ، هشدار داد: که دوست دارد خودش را به عنوان یک قهرمان دموکراسی معرفی کند. “

کل طاق سیاسی برزیل ، از جمله رئیس جمهور سابق فرناندو انریکه کاردوزو ، این حمله را محکوم کرد ، به استثنای بولسونارو ، که با شبه نظامیان راست افراطی در خارج از کاخ د لا آلوورادا ، محل اقامت ریاست جمهوری صحبت کرد.

بولسونارو گفت: “من همه چیز را دنبال کردم ، آنها می دانند که من با ترامپ ارتباط دارم و آنها پاسخ من را می دانند. بسیاری از گزارشات مربوط به کلاهبرداری. فکر می کنم بله ، یک کلاهبرداری آشکار رخ داده است.”

برزیل آخرین کشور در گروه 20 کشور ثروتمند (G20) بود که بایدن را به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده به رسمیت شناخت.

راست افراطی برزیل گفت در انتخابات 2018 ، که در آن وی انتخاب شد ، تقلب علیه وی صورت گرفت ، اگرچه او شواهدی ارائه نکرد.

بولسونارو در تلاش است تا بلیط چاپی را در نظرسنجی های الکترونیکی برزیل گنجانده ، كه از سال 1996 بدون ادعای تقلب فعالیت می كند.

در سال 2018 ، بولسونیسم مورد حمایت استیو بانون ، مشاور سابق ترامپ ، ایجاد کننده مجمع محافظه کاران ، به رهبری معاون رئیس جمهور ادواردو بولسونارو ، پسر رئیس جمهوری که نزدیک ترین خانواده به خانواده ترامپ است ، بود.

جمعه گذشته ، بولسونارو ، نماینده کنگره ، به همراه همسر و دختر تازه متولدش ، جورجیا ، به دعوت دختر ایوانکا ترامپ در کاخ سفید بود.

در برزیل ، دادگاه عالی فدرال (STF) در ماه ژوئیه گروه های راست افراطی را خنثی کرد ، که از طریق کانال های یوتیوب و مراکز خبری جعلی خواستار تعطیلی کنگره و دادگاه عالی شدند ، و رهبران آنها را به دلیل عدم دموکراسی شکایت کردند.

منابع اصلی یا کشور را ترک کرده و یا در حبس خانگی به سر می برند ، تقریباً توسط بولسونارو رها شده است ، که در آغاز همه گیری در اقداماتی که خواستار بسته شدن کنگره و مداخله نظامی برای سرنگونی STF بود ، ظاهر شد.

همسو با استراتژی های بانون ، گروه های راست افراطی نیز توسط رئیس جمهور بولسونارو از صحنه حذف شدند ، وی موفق شد اتحادیه را با سنتارائو ، گروهی از احزاب راستگرای که اکثریت را در کنگره به او دادند تا از استیضاح اجتناب کند ، ایجاد کند.

در این رابطه سیاسی جدید بود که بولسونارو به بازار مالی علامت گذاری کرد که برای برنامه های خود برای اصلاحات مالی و اصلاحات برای کاهش دولت و کاهش مالیات ، از حمایت پارلمانی برخوردار است.

در همان زمان ، بولسونارو بار دیگر تأکید کرد که مردم باید با خرید سلاح تحت شعار “افراد مسلح به بردگی نخواهند رفت” با هرگونه قرنطینه جدید علیه همه گیری مخالفت کنند.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *