[ad_1]

رئیس جمهور برزیل ، بحیر بولسونارو ، بحران انسانی در شمال شهر مانائوس را در مورد مرگ بیماران مبتلا به Covid-19 به دلیل کمبود اکسیژن در بیمارستان ها نادیده گرفت و تأیید کرد که دولت فدرال “کار خود را انجام داده است” با تهیه و ترویج استفاده از هیدروکسی کلروکین به عنوان یک درمان اولیه از بیماری

بولسونارو در مورد بحران در پایتخت آمازون به پیروان خود در کاخ آلوورادا گفت: “ما همیشه کاری را که باید انجام دهیم انجام می دهیم ، مگر نه؟ مشکل در مانائوس … مشکل آنجا وحشتناک است. اکنون ما با منابع متوسط ​​وظیفه خود را انجام داده ایم.”

حداقل 750 بیمار فاقد اکسیژن به هواپیماهای نیروی هوایی برزیل در سایر ایالت های مانائوس منتقل شده اند که در نتیجه سقوط بیمارستان به دلیل ویروس کرونا ، محصول عفونت در پایان تعطیلات ، در بدترین شرایط بحرانی اکسیژن کم شده است. همه گیری

رئیس جمهور از حضور وزیر بهداشت ادواردو پازوئلو در پایتخت آمازوناس برای افتتاح بیمارستان صحرایی و ترویج بیانیه دولت به پزشکان تجویز هیدروکسی کلروکوین ضد مالاریا در آغاز درمان بیماران ویروس کرونا دفاع کرد.

بولسونارو گفت: “اگر نمی خواهید بنوشید ، نوشیدنی ننوشید ؛ 200 عفونی كه در خانه دولت بودند ، آن را زودرس مصرف كردند و هیچ كسی به بیمارستان مراجعه نكرد. این واکسن مانند واکسن است ، اگر مجاز به استفاده اضطراری باشد ، اجباری بودن آن غیرمسئولانه است.” ضد مالاریا ، توصیه شده توسط ویروس کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی.

شهردار سابق مانائوس آرتور ویرجیلو نتو 28 نفر را به دلیل اکسیژن در بیمارستانهای پایتخت بزرگترین ایالت برزیل که هم مرز با ونزوئلا ، کلمبیا و پرو است محکوم کرد و خواستار استیضاح ویلسون لیما ، فرماندار حزب سوسیال شد. کریستیانو ، نیرویی مستقر در بولسوناریستا در کنگره.

شب گذشته ، ویلسون لیما ، فرماندار ، خورخه آرئازا ، وزیر امور خارجه ونزوئلا به دلیل ارتباط با تهیه لوله های اکسیژن ، که تامین کننده چند ملیتی White Martins ، و ذخایر زیادی در ماناوس ، در شهرهای ونزوئلا به دنبال آن است ، تشکر کرد.

آنها دولت بولسونارو را مقصر می دانند

دادستانی مانائوس دولت فدرال را متهم کرد که بیشترین مسئولیت تأمین لوله های اکسیژن را به عهده دارد ، زیرا هواپیماهای نظامی برای بردن آنها از سایر ایالت ها در اختیار دارد ، زیرا این شهر هیچ مسیر زمینی به سمت جنوب ندارد و به حمل و نقل رود ریو بستگی دارد. Negro و Rio Solimos ، شاخه های آمازون.

صحنه های هرج و مرج ، خطوط اکسیژن رسانی در 11 تأمین کننده و ناامیدی خانواده های ساکن در مانائوس ، یکی از سنگرهای بولسونیسم در انتخابات 2018 و انتخابات شهرداری 2020.

سخنگوی ایالتی Fiocruz ، یک مرکز آزمایشگاهی فدرال ، گفت که یک سویه جدید ویروس کرونا در آمازون ، در چهار گردشگر ژاپنی که در 2 ژانویه به توکیو بازگشتند ، یافت می تواند باعث ایجاد این موج جدید عفونت در شمال برزیل شود.

طبق وب سایت UOL ، وزارت بهداشت تایید می کند که یک زن 29 ساله دو بار آلوده شده است: یک بار در مارس 2020 و دیگری در دسامبر ، اما دومی با نسخه جدید ، معروف به نام “توسط آمازون”.

در همین حال ، برزیل امیدوار است که یک هواپیما از Recife به یک شرکت هواپیمایی خصوصی آزول به بمبئی هند بفرستد تا در آزمایشگاه هند 2 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را جستجو کند و با 6 میلیون دوز دیگر از ظروف چینی Coronavac به برنامه ایمن سازی هفته آینده اضافه کند.

امکان استفاده از هر دو واکسن به مجوز آژانس ملی نظارت بر بهداشت بستگی دارد که انتظار می رود روز یکشنبه اتفاق بیفتد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *