[ad_1]

به گفته گروهی که تعداد بازداشتهای سیاسی را بر عهده دارد ، پلیس روسیه روز شنبه بیش از 3000 معترض را در سراسر کشور در جریان اعتراضات خواستار آزادی رهبر ارشد مخالف الکسی ناوالنی دستگیر کرد.

این تظاهرات در حداقل 90 شهر برگزار شد ، در میان دمای یخبندان که به -50 درجه سانتیگراد کاهش یافت ، و رسانه های روسی بر افزایش نفوذ ناوالنی در خارج از مراکز سیاسی و فرهنگی مسکو و سن پترزبورگ تأکید کردند.

در مسکو ، حدود 15000 معترض در میدان پوشکین و اطراف آن تجمع کردند ، جایی که درگیری با پلیس آغاز شد. بسیاری از شرکت کنندگان توسط پلیس برای بازداشت در اتوبوس ها و وانت ها خارج شدند ، برخی از آنها با باتوم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

همسر ناوالنی جولیا در میان دستگیر شدگان است.

سرانجام پلیس معترضان را از میدان بیرون کشید. هزاران نفر در یک بلوار یک مایل دورتر جمع شده بودند و بسیاری قبل از پراکنده شدن گلوله های برفی را به سمت پلیس پرتاب می کردند.

بعداً ، برخی برای اعتراض در مقابل زندان ناوالنی آمدند. پلیس چندین نفر را در آنجا دستگیر کرد.

آندره گورکیوف ، معترض در مسکو گفت: “اوضاع بدتر و بدتر می شود ، این هرج و مرج کامل است.” “و اگر سکوت کنیم ، برای همیشه ادامه خواهد داشت.”

گروه OVD-Info ، كه دستگيري هاي سياسي را رصد مي كند ، گفت كه دست كم 1،167 نفر در روز شنبه در مسكو و بيش از 460 نفر در يك تظاهرات بزرگ ديگر در سن پترزبورگ بازداشت شدند.

این اعتراضات در سراسر روسیه گسترش یافت ، از جزیره شهر یوژنو-ساخالینسک در شمال ژاپن تا شهر یاکوتسک در سیبری در شرق سیبری ، جایی که دما به منفی 50 درجه سانتیگراد کاهش یافت ، تا شهرها – پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی روسیه.

آنها گفتند كه 30908 نفر در 90 شهر دستگیر شده اند و تعداد گزارشهای قبلی خود را به 3445 نفر رسیده است.

این فعال 44 ساله به دلیل ادعای فساد در سطح ملی بخوبی شناخته شده است و ادعا می کند که این امر در زمان رئیس جمهور پوتین رونق گرفت.

حمایت گسترده ای که وی از آن استفاده می کند ، کرملین را در یک اتحاد استراتژیک قرار می دهد و در صورت بازداشت ، اعتراضات و انتقادات بیشتر غرب را به خطر می اندازد ، اما او به وضوح نمی خواهد عقب نشینی کند و او را آزاد کند.

ناوالنی قرار است اوایل فوریه در دادگاه حاضر شود تا تعیین کند که آیا محکومیت وی در پرونده کلاهبرداری جنایی و پولشویی که به گفته ناوالنی انگیزه سیاسی داشت ، سه سال و نیم در پشت میله های زندان قرار دارد یا خیر.

روز پنجشنبه ، پلیس مسکو سه دستیار ارشد ناوالنی را دستگیر کرد که دو نفر از آنها بعدا به مدت نه و 10 روز بازداشت شدند.

ناوالنی هنگام حضور در هواپیمای داخلی از سیبری به مسکو در 20 آگوست به کما رفت. دو روز بعد ، وی از بیمارستانی در سیبری به بیمارستانی در برلین منتقل شد. آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد و آزمایشات انجام شده توسط سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی نشان داد که وی در معرض عامل عصبی رویشی عصبی Novichok در دوران اتحاد جماهیر شوروی قرار گرفته است.

با حمایت قاطعانه ، طرفداران ناوالنی خواستار اعتراض دیگری در آخر هفته آینده شدند.

ناوالنی ، برجسته ترین و پایدارترین منتقد ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، در 17 ژانویه دستگیر شد ، اندکی پس از بازگشت از آلمان به مسکو ، جایی که او 5 ماه را در بهبودی مسمومیت شدید عامل عصبی ، که بسیاری آن را به کرملین نسبت می دهند ، گذراند.

مقامات روسی ادعا کردند که وی بازداشت شده است زیرا اقامت وی ​​در آلمان شرایط یک مجازات تعلیقی را در یک پرونده جنایی که ناوالنی آن را غیرقانونی توصیف کرده نقض کرده است.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *