[ad_1]

بر اساس سرشماری سازمان غیرنظامی OVD ، در طی تظاهرات خواستار آزادی مخالفان روسی الکسی ناوالنی ، که این یکشنبه در شهرهای بزرگ روسیه برگزار شد ، 3،243 نفر دستگیر شدند. ناوالنی دو هفته پیش پس از بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که 5 ماه را در بهبودی مسمومیت گذراند.

شهری که بیشترین دستگیری را داشت مسکو بود ، جایی که OVD گزارش 895 دستگیری ، و پس از آن سن پترزبورگ ، 564 نفر دستگیر شدند. کراسنویارسک ، از 194؛ ولادی وستوک ، با 120 بازداشت شده نیژنی نووگورود ، با 118 ، و نووسیبیرسک ، با 103. به گفته تیم ناوالنی ، تظاهرات در بیش از صد شهر برگزار شده است.

تاتیانا پوتیایوا ، نماینده دادگستری مسکو ، تاکنون 120 بازداشت را تأیید کرده و تأکید کرده است که هر کس حق دارد آزادانه نظرات خود را ابراز کند ، حتی اگر “هر چیزی که خارج از قانون باشد ، غیرمجاز است”.

در مسکو ، پلیس ویژه برای جلوگیری از تمرکز عمده پشتیبانی از ناوالنی ، مرکز پایتخت را محاصره کرد. هدف رسیدن به مقر سرویس امنیت فدرال روسیه بود که نوالی او را متهم به سازماندهی حمله در ماه اوت گذشته با عامل اعصاب Novichok کرد.

اقدام پلیس سازمان دهندگان را بر آن داشت تا نقاط جدیدی را برای طرفداران خود بنویسند. در همین راستا ، صدها نفر اکنون به ایستگاه کراسنی ووروتا می روند ، جایی که افسران پلیس نیز ورود به آنجا را آغاز کرده اند.

روسیه. تظاهرات خواستار آزادی رهبر مخالف. (AP)

ناوالی 44 ساله در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که در حال بهبودی از مسمومیت عصبی تقریبا کشنده بود که او و غرب به سرویس های مخفی پوتین نسبت داده بودند. حبس وی موجب جنجال جامعه جهانی برای آزادی فوری وی از جمله تماس تلفنی این هفته جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا شد.

آخر هفته گذشته ، تظاهرات ملی خواستار آزادی سیاستمدار روسی شد و OVD تخمین می زند که حدود 3700 نفر روز شنبه در مناطق مختلف روسیه دستگیر شدند ، از جمله بیش از 1400 نفر در مسکو و بیش از 550 نفر در سن پترزبورگ. در طی این اعتراضات ، بیش از 40 افسر پلیس بدون اجازه رسمی زخمی شدند.

پوتین هرگونه مسئولیت را در قبال مسمومیت ادعا شده توسط ناوالنی در برابر مقامات روسیه انکار کرد ، و “چارچوب قانون” را خواستار خواستار هرگونه بسیج به نفع حریف در کشور اوراسیا شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *