[ad_1]

یک تیم تحقیقاتی از موسسه ایمونولوژی لا ژولا (ایالات متحده آمریکا) ، دانشگاه لیورپول و دانشگاه ساوتهمپتون (انگلستان) دریافتند که افراد مبتلا به موارد شدید Covid-19 ممکن است “حافظه” سلول های T محافظ لازم برای مبارزه را داشته باشند. عفونت مجدد

پاندورانگان ویجیاناند ، مدیر مشترک این مطالعه که در مجله علمی منتشر شده است ، توضیح داد: “داده های این مطالعه نشان می دهد که افراد با موارد شدید Covid-19 ممکن است از ایمنی طولانی مدت قوی تری برخوردار باشند.” “ایمونولوژی علمی”.

محققان از روشی به نام تجزیه و تحلیل رونویسی تک سلول برای بررسی بیان ژنهای جدا شده از بیش از 80،000 سلول CD8 + T جدا شده از بیماران Covid-19 و اهدا کنندگان در معرض نور استفاده نکردند. سلولهای T CD8 + مسئول از بین بردن سلولهای میزبان آلوده به ویروس هستند. سلول های حافظه CD8 + T نیز در محافظت از بدن در برابر عفونت مجدد در برابر بسیاری از ویروس ها مهم هستند.

این تیم سلول های CD8 + T را از 39 بیمار مبتلا به Covid-19 و 10 نفری که هرگز در معرض ویروس قرار نگرفته بودند (نمونه های خون آنها قبل از همه گیری گرفته شد) بررسی کردند. از بیماران Covid-19 ، 17 نفر مورد خفیف تری داشتند که نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبود ، 13 نفر در بیمارستان بستری شدند و 9 نفر به پشتیبانی مراقبت ویژه نیاز داشتند.

در کمال تعجب محققان ، آنها پاسخ سلولهای T CD8 + ضعیف تری را در بیماران با موارد خفیف تری از کووید-19 مشاهده کردند. محققان قوی ترین پاسخ سلول CD8 + T را در بیماران سخت بیمار که نیاز به بستری یا مراقبت های ویژه داشتند ، مشاهده کردند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که در موارد خفیف پاسخ سلول CD8 + قوی تری را مشاهده کنید زیرا آنها سیستم ایمنی بدن مجهز به مبارزه با عفونت شدید دارند ، اما مطالعه خلاف این را نشان می دهد. در حقیقت ، سلول های CD8 + T در موارد خفیف تر ، علائم مولکولی پدیده ای به نام “کاهش سلول T” را نشان می دهند. در موارد تخریب سلول T ، آنها در حین حمله ویروسی تحریکات زیادی را از سیستم ایمنی بدن دریافت می کنند که در انجام کار تأثیر کمتری دارد.

از پیش

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، محققان معتقدند که ارزش بررسی دارد که آیا کاهش سلول های T در موارد خفیف Covid-19 می تواند در توانایی فرد در ایجاد ایمنی طولانی مدت تداخل ایجاد کند یا خیر.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *