[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، چند ساعت پس از ترك كاخ سفید ، مشاور سیاسی سابق خود و مدیر ستاد انتخاباتی استیو بانون را كه در آگوست سال گذشته به توطئه برای ارتكاب به كلاهبرداری و پولشویی به عنوان بخشی از یك پروژه جمع آوری سرمایه متهم شد ، بخشید. ساخت دیوار در مرز مکزیک

بنا به گفته دادستان ایالات متحده در منطقه جنوب نیویورک ، بانون در ماه آگوست به همراه سه نفر دیگر متهم به “سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری صدها هزار دلار از اهدا کنندگان” از کمپین “دیوار را می سازیم” دستگیر شد.

آنها از طریق یک کار تأمین مالی سرمایه ، بیش از 25 میلیون دلار سرمایه جمع کردند که از آنها ، “مکرراً” گفتند ، برای پرداخت حقوقشان یک پنی هم نمی گیرند. با این حال ، محققان می گویند بانون بیش از یک میلیون دلار برای پرداخت حقوق بازداشت شدگان و صدها هزار دلار هزینه شخصی استفاده کرده است.

در روزهای اخیر ، گمانه زنی هایی در مورد دریافت کنندگان بخشش های ریاست جمهوری که ترامپ قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب برای خود محفوظ خواهد داشت ، حتی تا آنجا پیش رفت که وی و فرزندانش را در این لیست قرار دهد.

علاوه بر بانون ، بخشندگان رپ شامل لیل وین و کداک بلک ، مدیر مالی سابق ترامپ الیوت برودی و شهردار سابق دیترویت کوام کیلپاتریک هستند که در سال 2008 به جرم ممانعت از عدالت به عنوان بخشی از در تحقیقاتی که در آن او و پدرش در ازای خریدهای عمومی رشوه می پذیرفتند ، خود را مقصر می دانند.

در مورد لیل وین ، که نام اصلی او دواین مایکل کارتر جونیور است ، در ماه دسامبر ، خواننده رپ به اتهام فدرال داشتن اسلحه مقصر شناخته شد ، کاری که به دلیل جرایم قبلی مجاز به انجام آن نبود.

خواننده دیگر ، کداک بلک ، در واقع بیل کاپری ، پس از اعتراف در سال 2019 به جعل فرم های فدرال که برای دستیابی به آنها باید تکمیل شود ، به جرم داشتن اسلحه غیرقانونی به 46 ماه زندان محکوم شد.

Broidy ، که به عنوان یکی از بهترین جمع آوری کمک های مالی برای فعالیت های سیاسی ترامپ و حزب جمهوری خواه فعالیت می کند ، در اکتبر سال 2020 به جرایم مختلف اقتصادی اعتراف کرد. در مجموع 70 نفر دیگر به این مناسبت بخشیده شدند.

متاسف

ترامپ سو ofظن بسیاری از منتقدان خود را برانگیخته است ، آنها هشدار داده اند که او پس از بخشش ریاست جمهوری به مایکل فلین ، اولین مشاور امنیت ملی خود ، در اواخر ماه نوامبر ، به نفع برادران خود در آخرین دوره ریاست جمهوری خود رشد خواهد کرد. ، که در سال 2017 به جرم گمراهی FBI در مورد تماس های خود با روسیه به جرم خود اعتراف کرد.

در شب کریسمس ، ترامپ لیستی جدید از بخشش ها را منتشر کرد ، از جمله لیست دستیار سابق مبارزات انتخاباتی خود جورج پاپادوپولوس و وکیل الکس ون در زوان ، که در سال 2017 به جرم دروغ گفتن به FBI در تحقیقات درباره توسط رابرت مولر ، مدافع ویژه وقت ، در مورد ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016.

علاوه بر این ، چندین متحد جمهوری خواه که به جرایم مالیاتی محکوم شده اند و مجریان نظامی که به قتل تعدادی از غیرنظامیان در بغداد در سال 2007 محکوم شده اند ، نیز مورد بخشش ریاست جمهوری قرار گرفتند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *