[ad_1]

همانطور که دونالد ترامپ پس از سقوط چهارشنبه گذشته ، هنگامی که میزبانانش به کاپیتول حمله کردند ، گفت: “در حالی که این پایان بزرگترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما این فقط آغاز مبارزه ما برای بزرگ کردن دوباره آمریکا است.”

عبارتی مشابه که یک سرمایه دار بسیار مهم در بیانیه ای که از طرف حساب های دیگران در فیس بوک و توییتر صادر شده است (برای مسدود کردن حساب های شخصی خود) تعبیه کرده است و این نشان می دهد که هیچ چیز در 20 ژانویه پایان نمی یابد. سایه جیب باشکوه شیپور مدت ها پس از این تاریخ پیش بینی شده است ، که مرحله سرنوشت سازی را برای بخشی از جامعه آمریکا رقم می زند که هرگز شکست را برای مردی که خود را فدیه دهنده کشور تصور می کند محاسبه نکرده است.

ترامپ برای تسکین فرمالیست ها اشاره کرده است که در روز انتقال فرماندهی خود را در دفتر بیضی کاخ سفید تقویت نخواهد کرد: “اگرچه من کاملاً با نتایج انتخابات مخالفم و واقعیت ها از من حمایت می کنند ، اما در 20 ژانویه یک انتقال منظم انجام می شود. “

سپس به نظر می رسد که رئیس جمهور عجیب و غریب آماده مطابقت با پروتکل های انتقال قدرت است ، اگرچه کاملاً قانع خواهد شد که باید بماند. کمتر اطمینان بخش نیست.

در طی عملی که در اوایل ماه دسامبر در کاخ سفید با حضور اعضای حزب جمهوری خواه و با اطمینان از یک خداحافظی ناخواسته اما غیر قابل تحمل انجام شد ، رئیس جمهور مستعفی مستعفی اشاره کرد که او آماده جنگ دوباره در سال 2024 است. پس از محکوم کردن ترامپ گفت که “آنها چهار سال باورنکردنی بودند” (چیزی که هیچ کس در آن اختلاف نمی کند) ، لغزید: “چهار سال دیگر شما را می بینم.”

تاریخ سیاسی ایالات متحده نشان می دهد که رئیس جمهور شکست خورده در انتخابات مجدد خود کاملاً غیرمعمول است که پس از چهار سال وقفه در دشت ها دوباره بجنگد. تجربه تاریخی همچنین نشان می دهد که موفقیت چنین تلاشی جدید به همان اندازه غیرعادی است.

اما ، همانطور که شناخته شده است ، یکی از علاقه های بزرگ ترامپ شکستن همه اشکال است. حتی حدس می زنند که وی ممکن است در 20 ژانویه رسما نامزدی آینده خود را به عنوان اثر کودتا اعلام کند.

سن مانعی برای شروع کار جدید نیست: در 14 ژوئن 2024 ، سرمایه دار بزرگ برون گرا برای اولین بار در زندگی خود 78 ساله خواهد شد و تا زمانی که سالم بماند ، در همان وضعیت جلاد خود جو بایدن خواهد بود. امروز برای شروع یک ماجراجویی استرس زا برای دومین بار سلطه بر قدرت اصلی غرب حضور دارد. به هر حال ، او چهار سال از رئیس جمهور آینده دموکرات ها که به دلایل بیولوژیکی فقط یک دوره در ذهن دارد ، کوچکتر خواهد بود.

قانون اساسی آمریكا كه متن ترامپ برای خواندن این مقاله كه او دوباره به دشت بازمی گردد ، توصیه شده است ، هیچ مانعی ندارد: بیست و دومین اصلاحیه ، كه در مارس 1947 توسط كنگره آمریكا تصویب شد ، می گوید: “هیچ كسی نمی تواند رئیس جمهور بیش از دو بار انتخاب شد “. همانطور که مشاهده می شود ، این الزام دوره ای را تعیین نمی کند که بتوان این دو حکم را تحقق بخشید.

خداحافظ. ترامپ در بیانیه ای به پیروان خود سلام کرد: “چهار سال دیگر شما را می بینم.” (AP)

اردک خیلی لنگ نیست

اگر ترامپ می توانست شاهکاری را تصور کند که ذهن آشفته اش تصور می کند ، این دومین مورد در تاریخ آمریکا است که یک سیاستمدار پس از چهار سال به ریاست جمهوری بازگشت. تنها نمونه قبلی تاکنون مربوط به گروور کلیولند است که پس از تبدیل شدن به اولین رئیس جمهور دموکرات انتخاب شده پس از جنگ داخلی (دوره ریاست جمهوری 1885-1889) ، پس از شکست در انتخابات موفق شد در سال 1893 به کاخ سفید بازگردد. هنگام تلاش برای انتخاب مجدد.

اولیس گرانت و تئودورو روزولت نیز می خواستند از کلیولند کپی کنند ، اما در مورد آنها موفقیتی حاصل نشد. یک واقعیت جالب برای ترامپ ، اگر در اوقات فراغت آینده خود را به خواندن کتاب های تاریخ در کشور خود اختصاص دهد ، این است که کلیولند در دو انتخابات پیروز شد که باعث شد وی با محبوب ترین آرا رئیس جمهور شود ، در حالی که سرمایه دار بسیار محبوب jopo در سال 2016 پیروز شد. با تقریباً سه میلیون رای محبوب کمتر از حریف هیلاری کلینتون و فقط بایدن با شش میلیون رای شکست خورد.

پدیده ای در دنیای سیاست وجود دارد که معمولاً در جریان است و ایالات متحده نیز از این قاعده مستثنی نیست: وقتی رئیس جمهور در تلاش برای انتخاب مجدد خود شکست می خورد ، علاقه عمومی به چهره وی رو به زوال است و انعکاس اشتیاق برای حزب وی بسیار دشوار است. سرمایه گذاری منابع و انرژی برای بازگرداندن چهره یا رهبری خود ، پیش شرط مواجهه با یک کارزار جدید از سطوح. اما در این حالت ، ترامپ کارت محکمی به نفع خود دارد: اگرچه رئیس جمهور کناره گیری در گرگ و میش خود به راحتی شکست می خورد ، اما همچنان محکم در مرکز صحنه باقی می ماند و اعتقاد خود را به سرقت رفتن انتخابات ، خطبه ای که برای پیروانش مقدس است ، پذیرفته است.

بنابراین ، مستاجر ویژه کاخ سفید طی چهار سال گذشته با توجه به وفاداری محکمی که هنوز در بین مrsمنان خود ، که آنها را “میهن پرستان” می نامد ، حفظ نمی کند ، مناسب شخصیت “اردک لنگ” نیست. اگر به این جزئیات احتمال باقی ماندن خشم پس از انتخابات در ظرفیت کامل در طول زمان را که ممکن است سپری شود اضافه کنیم ، این نه تنها سنگی در کفش ریاست جمهوری بایدن خواهد بود ، بلکه یک مشکل اساسی برای خود حزب جمهوری خواه نیز خواهد بود.

تا زمانی که ترامپ تمایل خود برای جنگ مجدد را در سال 2024 حفظ کند و یک هسته مهم و مهم رای دهندگان ، به ویژه در شدیدترین بخش های فضای محافظه کار (راست راستی) حفظ کند ، وی جلوی پیش بینی چهره های جدید جمهوری خواهان را که می خواهند وارد شغل شوند ، می کند. . برخی از تحلیلگران اظهار داشته اند كه ترامپ ممكن است حمایت قابل توجهی از حزب جمهوریخواه را از دست بدهد و در نهایت او را منزوی خواهد كرد ، گرچه یك بخش محافظه كار وجود دارد كه به شدت وابسته به سرمایه دار است و می تواند یك حزب سنگین را برانگیزد. شکست، شکستگی.

ترک

تصاویر dystopian که چهارشنبه هفته گذشته تزئینات Capitol بود ، جایی که فقط ادویه جات مانند گروه همراه Biff Tannen در بازگشت به آینده II یا Immortal Jo and the Toecutter band دیوانه حداکثر، آنها ضربه سنگینی به تصویر قدرت غربی وارد کردند که نماد عالی لیبرال دموکراسی است. این تصاویر همچنین وجود بخشهای افراطی جامعه آمریکای شمالی را نشان می دهد ، که از سال 2016 احساس می کنند با وفاداری در راس قدرت حضور دارند.

این بازیگران بنیادگرای اجتماعی به ویژه در میان گفتمان ملی گرایانه خام جای گرفتند و امروز به نیروی چشمگیر آن تبدیل شده اند. اما یک بخش اجتماعی قابل توجهی از طبقه متوسط ​​روستایی در ایالت های عمیق نیز وجود دارد ، که با وخیم شدن اقتصاد ، با ارزش های مذهبی قوی ، بیگانه با جهانی سازی و حساسیت به مهاجران ، که با آنها سرمایه داری بزرگ همدلی کرده است ، مجازات می شود.

این بخش از جامعه فریب سخنرانی های معتدل را نمی خورد و بعید به نظر می رسد اقتدار بایدن را به رسمیت بشناسد یا او را به عنوان مرد ایده آل برای هدایت کشور به سرنوشت بزرگی ببیند ، حداقل زمانی که ترامپ با لجاجت پیروزی خود را غیرقانونی می کند. . و حتی اگر چرخش ایدئولوژیک پیشرفته ترین بخشها در دولت رئیس جمهور آینده حاکم شود ، حتی کمتر از این خواهد بود.

* ویژه

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/08/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *