[ad_1]

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه برای دومین بار در دوره ریاست جمهوری خود در حال استیضاح بود. مجلس نمایندگان فقط یک هفته پس از ترغیب رئیس جمهور به طرفداران برای “جنگ جهنمی” با نتایج انتخابات و تشکیل پایتخت شوروی ، تصمیم دارد رای بی سابقه ای برگزار کند. مرگبار.

جیم مک گاورن ، ماساچوست گفت: “ما در حال بحث درباره این صحنه جنایت تاریخی هستیم.”

روز چهارشنبه ، با تصاویر تکان دهنده ای از تجمع سربازان گارد ملی در کپیتول هیل ، با محیط های ایمن در اطراف مجموعه و فلزیاب های مورد نیاز قانونگذاران برای ورود به مجلس نمایندگان ، امنیت بسیار شدید بود.

اگرچه اولین دادگاه استیضاح وی در سال گذشته نتوانست حمایت جمهوری خواهان را در مجلس عوام جلب کند ، اما تعداد کمی از رهبران و سایر قانون گذاران از حزب خود دور می شوند تا روز چهارشنبه به عضویت دموکرات ها در بیایند و می گویند ترامپ نقض سوگند او برای دفاع و دفاع دموکراسی آمریکایی

سقوط غافلگیرانه ترامپ در آخرین روزهای حضور خود در کاخ سفید و هشدارهای هشدار دهنده درباره اقدامات احتمالی خشونت توسط طرفداران وی ، کشور را در وضعیت ناخوشایند و نامعلومی پیش از آغاز به کار جو بایدن دموکرات در 20 دسامبر قرار داد. ژانویه.

ترامپ ، که تنها رئیس جمهور ایالات متحده است که این روند را دو بار طی می کند ، با لیست یک بار “تحریک شورش” روبرو است.

قطعنامه استیضاح چهار صفحه ای مبتنی بر سخنان ملتهب خود رئیس جمهور و دروغهایی است که وی در مورد پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری از جمله تجمع کاخ سفید در همان روز حمله به کاپیتول منتشر می کند. در 6 ژانویه برای تشکیل پرونده ای برای جرایم جدی و تخلفات ، طبق قانون اساسی مورد نیاز است.

ترامپ در مواجهه با جایگاه احتمالی خود در تاریخ ، به نمایندگان مجلس هشدار داد كه عقب نشینی كنند و اشاره كرد كه این استیضاح ، نه اقدامات او در اطراف شورشهای خونین ، باعث تقسیم این كشور شده است.

ترامپ روز سه شنبه در اولین اظهارات مطبوعاتی خود پس از حوادث خشونت بار هفته گذشته گفت: “برای ادامه این مسیر ، من معتقدم که این خطری بزرگ برای کشور ما محسوب می شود و خشم بزرگی را برانگیخته است.”

یک افسر پلیس کاپیتول در اثر جراحات ناشی از شورش کشته شد و در این حمله یک زن توسط پلیس تیراندازی شد و کشته شد. سه نفر دیگر بر اثر آنچه مقامات فوریت های پزشکی نامیده اند ، جان خود را از دست داده اند. قانون گذاران مجبور شدند پنهان شوند زیرا مهاجمان كنترل كاپیتول را در دست گرفتند و اقدام نهایی را به تأخیر انداختند تا پیروزی بایدن را چند ساعت تأیید كنند.

رئیس جمهور کناره گیری با کشته و زخمی ها ابراز همدردی نکرد و فقط گفت “من خشونت نمی خواهم”.

حداقل پنج جمهوری خواه ، از جمله سومین حزب در سلسله مراتب مجلس نمایندگان ، لیز چنی از وایومینگ ، تحت تأثیر منطق رئیس جمهور قرار نگرفتند و گفتند که به استیضاح رای می دهند و رهبری جمهوری خواهان را از هم جدا می کنند. و خود بازی

چنی در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور ایالات متحده این جمعیت را دعوت كرد ، مردم را جمع كرد و شعله های این حمله را برافروخت.” “رئیس جمهور ایالات متحده ، که مسئول او و قسم او قبل از قانون اساسی است ، هرگز خیانت بزرگتری انجام نشده است.”

پدر چنی معاون رئیس جمهور در زمان رئیس جمهور جورج دبلیو بوش و یک رهبر جمهوری خواه در مجلس نمایندگان بود. استنی هویر رهبر اکثریت دموکرات گفت: “او می داند که در مورد چه چیزی صحبت می کند.”

برخلاف یک سال پیش ، ترامپ پس از از دست دادن در انتخابات مجدد و اکثریت جمهوری خواهان در سنا ، به عنوان یک رهبر ضعیف استیضاح می شود.

گفته می شود که میچ مک کانل ، رهبر جمهوریخواهان مجلس علیا ، از کنتاکی از ترامپ عصبانی است و مشخص نیست که روند سنا چگونه توسعه می یابد. در مجلس نمایندگان ، کوین مک کارتی ، رهبر حزب کالیفرنیا و متحد برجسته ترامپ تلاش کردند سانسور سبک تری را ارائه دهند ، اما این گزینه با شکست روبرو شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *