[ad_1]

حضور پنجشنبه گذشته دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده برای اطمینان از منتقدان تحریک طرفداران کاپیتول خود برای حمله ، برای اولین بار با اطمینان از انتقال منظم قدرت به جان بایدو خود ، بایدن ، نشان دهنده دوره حساس دوران چشم انداز آینده او است وقتی او قدرت را ترک کرد ، تصویب شود ، در آن زمان تعدادی تحقیقات اضافی می تواند فعال شود ، و باعث می شود او صراحتاً بخشش را به عنوان آخرین چاره در نظر بگیرد.

بزرگترین تهدید قانونی که اکنون ترامپ با آن روبرو است تحقیق در مورد کلاهبرداری در ایالت نیویورک در مورد تجارت سرمایه دار بزرگ آمریکای شمالی است. این یک پرونده در سراسر کشور است که از بخشش ریاست جمهوری مصون نیست ، زیرا ترامپ به عنوان یک شهروند خصوصی مورد تحقیق قرار می گیرد ، و هیچ ارتباطی با تصمیمات گرفته شده از زمان به قدرت رسیدن او در سال 2016 ندارد.

به ویژه ، دادستانی نیویورک در حال بررسی جرایم احتمالی مربوط به سازمان ترامپ ، مجتمع تجاری که رئیس جمهور فعلی تأسیس کرده و مظنونان به جعل سوابق ، کلاهبرداری مالیاتی یا کلاهبرداری در بیمه است. در آنجا بود که مایکل کوهن ، وکیل سابق ترامپ ، با نقض مقررات مبارزات انتخاباتی ، گناه خود را پذیرفت و اعتراف کرد که وی 130 هزار دلار به بازیگر استورمی دانیلز به دلیل عدم افشای علنی “ماجرای” مربوط به ترامپ پرداخت کرده است. اسناد دادگاه به “فرد 1” ، که “یک نامزد موفق برای ریاست جمهوری” ایالات متحده است ، به عنوان یک توطئه گر اشاره دارد.

از طرف دیگر ، لتیسیا جیمز دادستان کل نیویورک در حال تحقیق در مورد چهار پروژه املاک و مستغلات ترامپ و یک تلاش ناموفق برای خرید تیم راگبی Bill Buffalo Bills است. در این مورد ، تحقیقات مدنی است و کیفری نیست ، اما این احتمال وجود دارد که در صورت وجود نشانه هایی به دادستان های دیگر ارجاع شود.

و اگر عرصه تجارت می تواند سردردهای بیشتری برای ترامپ غیرنظامی ایجاد کند ، پرسنل نیز می توانند این کار را انجام دهند. در سال های اخیر ، چندین زن رئیس جمهور را به حوادث جنسی متهم کرده اند ، چیزی که رئیس جمهور همیشه آن را انکار کرده است ، حتی قربانیان ادعایی را به سخره گرفته است.

در انتظار نتایج ، می توان دو تحقیق دیگر را با نتیجه گیری حتی نامشخص تری اضافه کرد: امکان بازگشایی پرونده مانع روسیه به نفع وی در جریان انتخابات چهار سال پیش و همانطور که در ساعات اخیر مشخص شد ، شروع روند رسیدگی به پرونده وی نقشی در ترویج حمله به پایتخت روز چهارشنبه که منجر به پنج کشته شد.

تا زمان حمله سرنوشت ساز ، ترامپ هفته ها با حلقه کوچک مشاوران خود در مورد امکان بخشش خود در یک برنامه بی سابقه برای این رقابت خارق العاده ریاست جمهوری بحث و گفتگو کرد. ابزاری که به طور کلی کاملاً مفید است و اصولاً همیشه او را از جرائمی مانند فشار بر یک کارمند دولت برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در جورجیا آزاد می کند ، جرمی که می توان از تماس چند روز پیش وزیر امور خارجه استنباط کرد ، برد رافنسپرگر.

با این حال ، ایده خود عفو عمومی بسیار روشن نیست. در حقیقت ، مشاور حقوقی کاخ سفید برای دهه ها اظهار داشت که رئیس جمهور فاقد قدرت بخشش است ، همانطور که در یادداشتی که کمی قبل از استعفای ریچارد نیکسون رئیس جمهور در آگوست 1974 منتشر شد ، بیان شد. وکلا معتقدند که به معنای وسیع ، ” هیچ کس نمی تواند در پرونده او قاضی باشد ، “گرچه آنها خاطر نشان می کنند که معاون رئیس جمهور یا کنگره می تواند رئیس جمهور را در شرایط خاص عفو کند.

در مواجهه با این سناریو ، ترامپ معتقد است كه كاملاً قادر به بخشش است ، اگرچه همچنین با افتخار اظهار داشت كه هیچ دلیلی برای این كار وجود ندارد ، زیرا وی مرتكب جرمی نشده است. رئیس جمهور در سال 2018 در پیامی که در حساب توئیتر خود منتشر کرد ، گفت: “همانطور که بسیاری از وکلا گفتند ، من کاملاً حق دارم که خودم را ببخشم ، اما چرا وقتی هیچ کار اشتباهی نکرده ام این کار را می کنم؟”

محل مانور دادن

در حال حاضر ، و مگر اینکه او تصمیم به استعفا بگیرد – به عنوان سنگر روزنامه نگاری محافظه کار ، وال استریت ژورنال در ساعات اخیر از او خواسته است – به نظر می رسد همه چیز نشان می دهد که ترامپ تا آخرین روز خود خدمت می کند. منطق حکم می کند که رئیس جمهور آخرین روزهای خود را به اداره آینده خود اختصاص دهد ، که به گفته کارشناسان حقوقی ، اگر تصمیم بگیرد راه را برای عفو نفس خود هموار کند ، می تواند واقعاً خاردار شود.

منابع CNN تأیید کردند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن فعلاً قصد ایجاد آزار و اذیت علیه ترامپ را ندارد و رهبران جمهوری خواه به اصلاحیه بیست و پنجم متوسل نخواهند شد ، که جایگزینی رئیس جمهور با ناتوانی را آسان می کند.

به همین ترتیب ، احتمال استیضاح فوری ترامپ ، همانطور که توسط نانسی پلوسی ، رهبر حزب دموکرات پیشنهاد شد ، به نظر فزاینده ای دور است زیرا کنگره ایالات متحده جلسات عادی خود را تعطیل کرده است. تا اینکه بایدن در 20 ژانویه روی کار آمد. حداقل در اوایل یا اواسط هفته آینده هیچ پیشرفت دیگری در این زمینه پیش بینی نمی شود.

با این حال ، استیضاح پسینی امکان پذیر است؛ موردی که می تواند منجر به ضربه ای غیرمنتظره و وحشیانه به ترامپ شود: رد صلاحیت که مانع از شرکت وی در انتخابات 2024 خواهد شد.

اگر ترامپ سرانجام در برابر فشارها تسلیم شود و قصد خود را برای بخشش خود اعلام کند ، عواقب آن می تواند فاجعه بار باشد. جوئل پل ، استاد حقوق هستینگ ، به ABC گفت: “این ایده نه تنها برای من تصور نمی شود ، بلکه ابتدا باید جرایم احتمالی را که ممکن است مرتکب شده باشد قبل از بخشش ذکر کنم.”

به این باید اضافه شود که اعلام خود بخشودگی شخصی نوعی کاتالیزور است که باعث سرعت بخشیدن به تحقیقات بعدی در مورد وی ، به ویژه تحقیقات ایالتی در نیویورک می شود ، و بخشش علیه آنها هیچ گونه پوششی را ارائه نمی دهد.

جنبه مثبت آن غرق شدن قانونی است که ترامپ در صورت لزوم ایجاد خواهد کرد. الی هونیگ ، تحلیلگر حقوقی CNN سال گذشته خاطرنشان کرد که خود گذشتگی احتمالاً باعث ایجاد چالش های حقوقی زیادی می شود که سایر مراحل را پنهان می کند.

هونیگ در ماه ژوئیه گفت: “ابتدا ، یک دادستان باید علیه ترامپ اتهاماتی را مطرح کند. سپس موضوع باید در دادگاه ها از جمله دادگاه عالی مطرح شود. ترامپ تقریباً هیچ مشکلی حداقل در تلاش برای دیدن و ماندن در ماندن ندارد.” یک سپر ، هرچند کوچک ، از هیچ سپری بهتر است. “

دور نهایی بخشش

این جمعه ، به گفته منابع بلومبرگ ، ترامپ قصد دارد دور نهایی بخشش برای نزدیکترین حلقه مشاوران خود را اعلام کند. به گفته این منابع ، رئیس جمهور بخشش ها را در 19 ژانویه ، آخرین روز ریاست جمهوری خود قبل از انتقال قدرت اعلام خواهد کرد.

از جمله دریافت کنندگان ، رئیس ستاد وی ، مارک میدوز ، مشاور سیاست داخلی وی ، استیون میلر ، رئیس ستاد وی ، جان مک کانتی ، و مدیر ارتباطات وی در شبکه های اجتماعی ، دن اسکاوینو خواهند بود. امکان بخشش پیشگیرانه همچنین برای دختر بزرگ او ایوانکا ترامپ و داماد و مشاور او جارد کوشنر و همچنین وکیل وی رودی جولیانی پیش بینی شده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *