[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا روز چهارشنبه فرمانی را منع كرد كه معاملات با هشت برنامه تلفن همراه چینی ، از جمله چندین سرویس پرداخت را ممنوع می كند ، با این استدلال كه “آنها تهدیدی برای امنیت ملی هستند”.

رئیس جمهور در حکم خود به تفصیل توضیح داد که “برای مقابله با موارد اضطراری فناوری ملی اطلاعات و ارتباطات باید اقدامات بیشتری انجام شود.”

وی همچنین به “سرعت و جامع گسترش سلاح های هسته ای در ایالات متحده برای برخی از برنامه های کاربردی برای تلفن های همراه و سایر نرم افزارهای توسعه یافته یا کنترل شده توسط مردم در چین” اشاره کرد.

وی بدین ترتیب گفت كه این “تهدیدكننده امنیت ملی ، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده است” و افزود كه دسترسی به این دستگاه ها اجازه می دهد تا “ضبط بلوك های زیادی از اطلاعات مصرف كننده ، از جمله اطلاعات شخصی حساس و قابل شناسایی ، و همچنین اطلاعات خصوصی “.

“این مجموعه داده با تهدید به دولت چین و حزب کمونیست چین امکان دسترسی به اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به املاک آمریکا را فراهم می کند و به چین اجازه می دهد محل اسکان مقامات و پیمانکاران فدرال را ردیابی کند و پرونده های اطلاعات شخصی را ایجاد کند. او گفت.

ترامپ تأکید کرد که “فعالیت های مداوم چین و ح.ک.چ برای سرقت یا به دست آوردن داده ها از افراد در ایالات متحده به وضوح نشان می دهد که تلاش برای استفاده از جمع آوری داده ها برای پیشبرد دستور کار اقتصادی و ملی چین وجود دارد.”

در این زمینه ، وی اطمینان داد که این وضعیت باعث شده است “بسیاری از ادارات و دستگاه های اجرایی استفاده از برنامه های چینی و سایر نرم افزارهای مخرب را در رایانه های فدرال و تلفن های همراه ممنوع کنند.

رئیس جمهور که از دو هفته گذشته در این سمت مشغول به کار است ، گفت: “ایالات متحده باید علیه کسانی که برنامه های مربوط به نرم افزار را برای محافظت از امنیت ملی ما تولید یا کنترل می کنند ، اقدامی تهاجمی انجام دهد.

طبق روال عادی ، این مصوبه تا 45 روز دیگر قابل اجرا نخواهد بود ، بنابراین جو بایدن رئیس جمهور منتخب تصمیم به اجرای یا فسخ آن خواهد داشت پس از رسیدن وی به کاخ سفید در 20 ژانویه.

این اندازه گیری بر Alipay ، CamScanner ، QQ Wallet ، SHAREit ، Tencent QQ ، VMate ، WeChat Pay و WPS Office تأثیر می گذارد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *