[ad_1]

بالاخره روز فرا رسید. طبق قانون اساسی ایالات متحده ، جوزف بایدن از ظهر امروز رئیس جمهور جدید است.

این فرض شاید مهمترین فرضیه در مدت زمان طولانی باشد ، زیرا در بحبوحه یک بحران بزرگ اقتصادی و بهداشتی رخ می دهد ، اما مهمتر از همه یک بحران سیاسی بی سابقه و عظیم است.

همانطور که در سراسر جهان ، همه گیری ها مشکلات عظیم اقتصادی و بهداشتی را ایجاد می کند. اما در این مرحله ، واکنش آشفته و آشفته دولت دونالد ترامپ با نزدیک به نیم میلیون مرگ ، اوضاع را بدتر کرده است.

در واقع ، رئیس جمهور تهدید را نادیده می گیرد ، بسیاری از توصیه های مقامات بهداشتی خود را نادیده می گیرد یا آنها را نقض می کند ، و اطلاعات نادرست در مورد درمان های اثبات نشده و در دسترس بودن آزمایشات را ارتقا می دهد. که منجر به یک فاجعه سلامتی شد که می تواند برای انتخاب مجدد او هزینه داشته باشد.

اما همچنین میراث پیچیده ای پیرامون قدرت لیبرال دموکراسی در ایالات متحده برجای گذاشته است.

او یک رئیس جمهور عمیقاً تهاجمی علیه نهادها بود ، و این خودداری از پذیرش شکست و تلاش شدید وی برای تغییر نتایج انتخابات تا روز آخر را نشان می دهد.

ویژگی ترامپ این بود که مرتباً اظهارات نادرست یا گمراه کننده یا کاملاً غلط می داد ، پدیده ای بی سابقه در سیاست آمریکا.

در زمان دولت وی رسانه ها را مورد آزار و اذیت قرار داد.

عدالت توافق محرمانه دولت خود با روسیه را نشان داد ، كه باعث شد وی اولین دادگاه سیاسی خود را پشت سر بگذارد ، كه از آن توسط سنا تبرئه شد. سرانجام ، تداوم او تحت الشعاع تصمیم خود برای عدم حضور در مراسم یا همکاری با رئیس جمهور آینده است.

امروز ، برای اولین بار از سال 1869 ، رئیس جمهور کناره گیری در مراسم تحلیف شرکت نمی کند.

از آن بدتر ، میراث او شامل بسیاری از خشونت های سیاسی است. پس از تحریک خشونت سیاسی در ژانویه گذشته با تحریک جمعیتی شورشی ، مشخص شد که ترامپ مرزهای دموکراتیک را نقض کرده است ، همانطور که رئیس جمهور آمریکا قبلاً این کار را نکرده بود و وی را مجبور به استیضاح دوم برای اولین بار کرد.

اما ماندگارترین میراث آن تقسیم بندی سیاسی است.

ترامپ کشور را به شدت تقسیم شده به قبایل سیاسی ترک کرد ، که می توان گفت قطبی ترین وضعیت از اواخر جنگ داخلی قرن 19 است. ترامپ به گروه های برتر سفید قدرت داده و پایگاه خود را به طور قابل توجهی رادیکال کرده است.

این واقعیت یک شبه از بین نخواهد رفت. بدتر از آن ، چندین نفر از رای دهندگان معتقدند که ترامپ قربانی تقلب در انتخابات است و معتقدند که بایدن یک رئیس جمهور نامشروع خواهد بود.

این شک و تردید در مورد مشروعیت دموکراتیک مانعی بزرگ در برابر سلامت دموکراسی آمریکایی است.

همزیستی سیاسی بسیار دشوار است وقتی شما به رویه ها اعتقاد نداشته باشید. و این تفرقه و سازش احتمالاً در دوران ریاست جمهوری بایدن بسیار وجود دارد و ماندگارترین میراث وی است.

دکترای علوم سیاسی ، استاد دانشگاه های دی تللا و ناسیونال دی مارتین (Unsam).

بولتن 9:00

خطایی روی داد لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید.

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *