[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، پنجشنبه پس از تصویب پیروزی جو بایدن در كنگره پیرامون جلسه ای كه توسط پیروان رئیس جمهور حمله شده بود ، قول “انتقال آرام” را داد ، حوادثی كه حداقل چهار کشته برجای گذاشت.

ترامپ در بیانیه ای گفت: “علی رغم اینكه من كاملاً با نتایج انتخابات مخالفم و واقعیت ها از من حمایت می كنند ، در تاریخ 20 ژانویه انتقال منظمی رخ خواهد داد” ، ترامپ در بیانیه ای مجدداً اظهار داشت: “او در تلاش است تا اطمینان حاصل شود كه فقط آرای قانونی شمارش شود. “

وی همچنین تأکید کرد که “این پایان بهترین دوره ریاست جمهوری در طول تاریخ است” و تأکید کرد که “این فقط آغاز مبارزه برای بزرگ شدن دوباره ایالات متحده است” ، در ارتباط با شعار مبارزات انتخاباتی او در سال 2016. “آمریکا را دوباره بزرگ بساز.”

این بیانیه توسط دان اسكاوینو ، مشاور ترامپ در شبکه های اجتماعی پس از مسدود شدن حساب های رئیس جمهور به دلیل اظهار نظر وی در مورد حمله به پایتخت ، كه وی عاملان آن را “افراد بسیار خاص” توصیف كرد ، منتشر شد.

اعلامیه های اسكاوینو دقایقی پس از آنكه كنگره پیروزی بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر تصویب كرد ، پس از رد اعتراض تعداد كمی از طرفداران سرسخت جمهوری خواه ترامپ مبنی بر تلاش برای بطلان رای انتخاباتی نامزد دموكرات در ایالات متحده ، اعلام شد. آریزونا و پنسیلوانیا.

درخواست از ترامپ

چاد وولف ، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا ، این پنجشنبه در حالی که از رئیس جمهور خواستار “محکومیت” خشونت “ثبت شده در مقر کنگره کشور.

ولف در بیانیه ای که در حساب توئیتر خود منتشر كرد با تأكید بر اینكه وی همیشه “خشونت سیاسی هر دو طرف را محكوم كرده است ، به ویژه علیه نیروها برای امنیت “. .

وی با اشاره به اینکه “غیرقابل قبول است” انتقاد کرد: “اکنون می بینیم که برخی از طرفداران رئیس جمهور از خشونت به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی استفاده می کنند.”

وی افزود: “این اقدامات خشونت آمیز منطقی نیست و من از رئیس جمهور خواهش می کنم خشونت دیروز را محکوم کند.”

در این زمینه ، وی خاطرنشان کرد که “هرگونه تحریک به خشونت در خدمات عمومی علیه کسانی که ما آمریکایی هستیم هدایت می شود” ، پیش از این که “هر آمریکایی حق اعتراض صلح آمیز را تضمین می کند”.

با این حال ، “پس از خشونت آمیز بودن اعتراضات” ، ولف استدلال می کند که باید “قوانین” تقویت شود و افراد مسئول “محاکمه شوند” ، اتفاقی که “بدون توجه به انگیزه های سیاسی” باید رخ دهد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *