[ad_1]

دونالد ترامپ ، یکی از جنجالی ترین روسای جمهور تاریخ ایالات متحده ، امروز برای آخرین بار به عنوان رئیس جمهور کاخ سفید را ترک کرد و با پشت سر گذاشتن یک ملت پراکنده ، به فلوریدا بازنشسته شد.

جمهوریخواه در سخنرانی خداحافظی در پایگاه نیروی هوایی اندروز در نزدیکی واشنگتن دی سی ، در پای هواپیمای ریاست جمهوری که بعداً او را به فلوریدا برد ، گفت: “این چهار سال باورنکردنی بود. ما با هم به موفقیت های زیادی رسیده ایم (…) دولت ما طبیعی نبود”. .

وی گفت: “ما به نوعی باز خواهیم گشت” ، و آنچه را دستاورد اصلی خود می داند ، مرور می کند: “ترمیم نیروهای مسلح” ، “بزرگترین کاهش مالیات در تاریخ” و تولید واکسن ویروس کرونا در زمان رکورد.

ترامپ بدون ذکر نام جان بایدو ، دموکرات جو بایدن ، و پس از تصمیم بی سابقه برای عدم حضور در مراسم تحلیف امروز وی ، برای دولت آینده این کشور ضمن ارسال پیامی به طرفدارانش ، آرزوی موفقیت کرد.

وی گفت: “من همیشه برای شما می جنگم. من تماشا خواهم كرد. من گوش خواهم داد و به شما خواهم گفت كه آینده این كشور هرگز بهتر نبوده است.”

به نقل از CNN وی گفت: “من برای دولت جدید آرزوی موفقیت و موفقیت بزرگ دارم. آنها پایه و اساس انجام کاری واقعا دیدنی را دارند.”

رئیس جمهور عزل كننده از حمایت بانوان اول ملانیا ترامپ و همه خانواده اش كه وی را از كنار دهلیز تماشا می كردند تشكر كرد.

کمی قبل از آن ، با بانوی اول ، کاخ سفید را ترک کرد و قبل از سوار شدن به بالگرد رسمی Marine One در مسیر اندروز ، مریلند ، روی فرش قرمز کوتاه از دوربین استقبال کرد.

ترامپ چهار سال پس از مراسم تحلیف خود ، كه در آن وی ایالات متحده را به عنوان یك كشور در حال انحطاط نشان می داد ، با انجام دو دادگاه سیاسی ، میلیون ها نفر دیگر بیكار و بیش از 400000 نفر از ویروس كرونا جان خود را از دست داد.

در طول دوره ریاست جمهوری وی ، حزب جمهوری خواه وی کاخ سفید و هر دو مجلس کنگره را از دست داد و اکنون با آینده نامشخصی روبرو است که با اختلافات داخلی بر سر شکل ترامپ و جاه طلبی های آتی انتخاباتی روبرو است.

رئیس جمهور برکنار شده برای آخرین اقدام ریاست جمهوری خود برای همیشه به یادگار مانده است: تحریک گروهی برای حمله به پایتخت برای خنثی کردن پیروزی بایدن در انتخابات سال گذشته.

پنج نفر ، از جمله یک افسر پلیس کاپیتول ، در این افراط و تفریط رسوایی که ملت را به وحشت انداخت و منجر به گشودن استیضاح دوم همان رئیس جمهور شد ، کشته شدند ، چیزی که در تاریخ ایالات متحده بی سابقه است.

ترامپ اولین رئیس جمهوری در تاریخ معاصر خواهد بود که مراسم تحلیف جانشین خود را تحریم می کند ، که هنوز از شکست خود خشمگین است.

مقامات جمهوری خواه در چندین ایالت ، اعضای دولت خودش ، از جمله دادستان کل سابق وی ، این استدلال ها را رد کردند ، همچنین ده ها قاضی در سراسر کشور در پاسخ به ده ها پرونده قضایی توسط ترامپ رد کردند.

با این حال ، ترامپ تصمیم گرفته است در هیچ یک از سنت های نمادین انتقال مسالمت آمیز قدرت ، از جمله پذیرایی معمول کاخ سفید از خانواده جدید ریاست جمهوری ، یک روز قبل از روی کار آمدن ، شرکت نکند.

تا زمان آغاز به کار بایدن ، ترامپ در محل زندگی خود در باشگاه خصوصی خود در مار-لا-لاگو ، پالم بیچ ، فلوریدا قرار خواهد گرفت و در آینده با تردیدهایی روبرو خواهد شد ، اما نه قبل از خداحافظی با فرش قرمز ، یک گروه نظامی و 21 نجات. توپ در پایگاه اندروز.

حتی معاون رئیس جمهور مایک پنس با استناد به چالش های لجستیکی برای فرود آمدن از زمین در یک پایگاه هوایی نزدیک ، قصد دارد مراسم تحلیف بایدن را از دست بدهد.

سرمایه گذاری در پله های پایتخت با تبدیل واشنگتن به یک قلعه ، با حدود 25000 عضو گارد ملی و هزاران افسر پلیس ، حصارها و ایست های بازرسی برای جلوگیری از تکرار وقایع خشونت آمیز انجام خواهد شد.

متاسف

چند ساعت پس از ترک کاخ سفید ، ترامپ مشاور سیاسی سابق و رهبر مبارزات انتخاباتی خود استیو بانون را که در اوت سال گذشته به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری و پولشویی به عنوان بخشی از پروژه جمع آوری کمک های مالی برای ساخت دیوار کاخ سفید متهم شد ، عفو کرد. مرز با مکزیک.

بنا به گفته دادستان ایالات متحده در منطقه جنوب نیویورک ، بانون در ماه آگوست به همراه سه نفر دیگر متهم به “سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری صدها هزار دلار از اهدا کنندگان” از کمپین “دیوار را می سازیم” دستگیر شد.

آنها از طریق یک کار تأمین مالی سرمایه ، بیش از 25 میلیون دلار سرمایه جمع کردند که از آنها ، “مکرراً” گفتند ، برای پرداخت حقوقشان یک پنی هم نمی گیرند. با این حال ، محققان می گویند بانون بیش از یک میلیون دلار برای پرداخت حقوق بازداشت شدگان و صدها هزار دلار هزینه شخصی استفاده کرده است.

در روزهای اخیر ، گمانه زنی هایی در مورد دریافت کنندگان بخشش های ریاست جمهوری که ترامپ قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب برای خود محفوظ خواهد داشت ، حتی تا آنجا پیش رفت که وی و فرزندانش را در این لیست قرار دهد.

علاوه بر بانون ، بخشندگان رپ شامل لیل وین و کداک بلک ، مدیر مالی سابق ترامپ الیوت برودی و شهردار سابق دیترویت کوام کیلپاتریک هستند که در سال 2008 به جرم ممانعت از عدالت به عنوان بخشی از در تحقیقاتی که در آن او و پدرش در ازای خریدهای عمومی رشوه می پذیرفتند ، خود را مقصر می دانند.

در مورد لیل وین ، که نام اصلی او دواین مایکل کارتر جونیور است ، در ماه دسامبر ، خواننده رپ به اتهام فدرال داشتن اسلحه مقصر شناخته شد ، کاری که به دلیل جرایم قبلی مجاز به انجام آن نبود.

خواننده دیگر ، کداک بلک ، در واقع بیل کاپری ، پس از اعتراف در سال 2019 به جعل فرم های فدرال که برای دستیابی به آنها باید تکمیل شود ، به جرم داشتن اسلحه غیرقانونی به 46 ماه زندان محکوم شد.

Broidy ، که به عنوان یکی از بهترین جمع آوری کمک های مالی برای فعالیت های سیاسی ترامپ و حزب جمهوری خواه فعالیت می کند ، در اکتبر سال 2020 به جرایم مختلف اقتصادی اعتراف کرد. در مجموع 70 نفر دیگر به این مناسبت بخشیده شدند.

متاسف

ترامپ سو ofظن بسیاری از منتقدان خود را برانگیخته است ، آنها هشدار داده اند که او پس از بخشش ریاست جمهوری به مایکل فلین ، اولین مشاور امنیت ملی خود ، در اواخر ماه نوامبر ، به نفع برادران خود در آخرین دوره ریاست جمهوری خود رشد خواهد کرد. ، که در سال 2017 به جرم گمراهی FBI در مورد تماس های خود با روسیه به جرم خود اعتراف کرد.

در شب کریسمس ، ترامپ لیستی جدید از بخشش ها را منتشر کرد ، از جمله لیست دستیار سابق مبارزات انتخاباتی خود جورج پاپادوپولوس و وکیل الکس ون در زوان ، که در سال 2017 به جرم دروغ گفتن به FBI در تحقیقات درباره توسط رابرت مولر ، مدافع ویژه وقت ، در مورد ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016.

علاوه بر این ، چندین متحد جمهوری خواه که به جرایم مالیاتی محکوم شده اند و مجریان نظامی که به قتل تعدادی از غیرنظامیان در بغداد در سال 2007 محکوم شده اند ، نیز مورد بخشش ریاست جمهوری قرار گرفتند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *