[ad_1]

علی Бабаей نارنامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدر مورد اخبار منتشر شده توسط معاون امور جوانان وزارت ورزش مبنی بر اینکه سن تمایل به ازدواج در جوانان افزایش یافته است و آنها معتقدند سن مناسب برای ازدواج برای پسران 30 سال و برای دختران به طور متوسط ​​27 سال است. افزایش سن ازدواج در میان جوانان پس از اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ، مصوب 1984 است.

فهرست قانون تسهیل ازدواج جوانان به نفع تشکیل خانواده در کشور طراحی شده است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این قانون مترقی تمام موانع توسعه ازدواج جوانان را برطرف کرده و مفاد آن به نفع تشکیل خانواده در کشور تدوین شده است.

وی افزود: این قانون مواردی مانند پرداخت وام ازدواج ، سپرده و رهن ، اشتغال و تأمین منبع درآمد برای جوانان متقاضی ازدواج را پیش بینی كرده و فرمول هایی را برای حمایت از آنها ایجاد كرده است.

بابایی کارنامی گفت: مجلس یازدهم برای تسهیل ازدواج جوانان 1400 بودجه در نظر گرفته و حدود 7 مشوق برای تأمین هزینه های مسکن و پزشکی در قالب مزایای بیمه جامع و همچنین برای جوانان متقاضی ازدواج در نظر گرفته است اما پشتیبانی نمی شوند. افزایش وام ازدواج به 70 و 100 میلیون تن در نظر گرفته شد.

بیش از 50٪ جوانان مجرد تحت هیچ شرایطی تصمیم به ازدواج نمی گیرند

نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: البته موضوع عدم تمایل به ازدواج با جوانان باید از نظر فرهنگی مورد توجه قرار گیرد ، زیرا بیش از 50 درصد جوانان مجرد تحت هیچ شرایطی تصمیم به ازدواج نمی گیرند . الزامات قانونی باید تعریف شود تا استفاده از بسیاری از خدمات اجتماعی به ازدواج بستگی داشته باشد.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: “در حال حاضر ، تحقق موضوعات مهمی از جمله برتری جمعیت ، به ویژه برای ایران ، که جایگاه ویژه ای در منطقه دارد ، به تسهیل ازدواج جوانان ، ازدواج بستگی دارد. باید قانونی شود “

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *