[ad_1]

هنگامی که جو بایدن روز چهارشنبه در برابر کاپیتول سوگند یاد کند ، او تغییر شکل ریاست جمهوری آمریکا را آغاز خواهد کرد.

تمرکز وی بر رهبری کشوری متفرق خواهد بود که با یک همه گیری ویرانگر به دنبال شورشی که می خواهد قدرت خود را متوقف کند ، مبارزه می کند.

بایدن برای سرنگونی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، تنها شخصیتی که قدرت سیاسی او با اختلافات و اختلافات تقویت می شود ، مبارزه کرد.

دموکرات انتخاب خود را چیزی برای “التیام بخشیدن به روح” کشور و ترمیم ریاست جمهوری توصیف کرد ، و کاخ سفید را به عنوان نمادی از ثبات و اعتماد بازیابی کرد.

از راه های کوچک و بزرگ ، بایدن سعی خواهد کرد دفتری را که به زودی تصرف می کند تغییر دهد. دیگر هیچ توییتی تحریک آمیز نیست.

مهم نیست که چقدر نهادگرا باشد ، هر چقدر ترامپ مشکلاتی ایجاد کند ، رئیس جمهور جدید تلاش خواهد کرد تا لحن و اولویت های دفتر را تغییر دهد.

“این واقعاً در مورد بازگرداندن عزت در دفتر ، انتخاب حقیقت به جای دروغ ، وحدت بر تفرقه است. او پس از آغاز مبارزات انتخاباتی خود گفت:

تقسیمات و نام تجاری بایدن

در پایین خیابان پنسیلوانیا ، کاخ سفید حدود دو مایل از کاپیتول فاصله دارد ، جایی که پنجره های شکسته ، استحکامات سنگین و صدها نفر از اعضای گارد ملی یادآوری قابل توجهی از قدرت سخنان رئیس جمهور است.

در تاریخ 6 ژانویه صدها طرفدار ترامپ به رهبری رئیس جمهور معزول در نزدیکی کاخ سفید راهپیمایی کردند تا از طرف وی به پایتخت حمله کنند.

آنچه اتفاق افتاد نشان دهنده وظیفه هیرکولین است که بایدن در تلاش برای بهبود بخشیدن به اختلافات ملت است.

تعداد کمی از روسای جمهور منصوب شده اند و بیش از بایدن به مارک مورد نظر خود می اندیشند.

این سیاستمدار کهنه کار بیش از 40 سال را در واشنگتن گذرانده و پس از دو تلاش ناموفق قبلی به کاخ سفید می رسد. وی بارها از رئیس جمهور باراک اوباما ، رئیس پیشین خود ، به عنوان نمونه ای از نحوه هدایت بحران تعریف و تمجید می کرد.

داگلاس برینکلی ، مورخ ریاست جمهوری و استاد دانشگاه رایس گفت: “وظیفه اصلی بایدن بازگرداندن نماد کاخ سفید به جهان به عنوان مکانی برای یکپارچگی و حکمرانی خوب است.” .

اما بایدن برای انجام چنین کاری در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد. او زندگی خود را در واشنگتن گذراند و هشت سال را از نزدیک به تماشای کار گذراند. “

این تغییرات ریشه ای خواهد بود ، با رویکرد رئیس جمهور جدید در مورد همه گیری ، که باعث نزدیک به 400000 مرگ در کشور شده است. تفاوت شدید با ترامپ سیاسی خواهد بود ، بلکه شخصی نیز خواهد بود.

ترامپ ویروس را تحقیر می کند. در حالی که بیشتر همکاران وی از استفاده از ماسک در دفاتر بال غربی کاخ سفید اطلاعی نداشتند ، وی مراسم های گسترده ای را در زمین و در جریان مبارزات برگزار می کرد. تیم جانشین وی خاطرنشان می کند که بسیاری از کارمندان در خانه کار می کنند.

کسانی که وارد ساختمان می شوند باید ماسک بزنند. بایدن قبلاً واکسینه شده است ، کاری که ترامپ ، که پاییز سال گذشته به این ویروس مبتلا شد ، علیرغم نشانه هایی که می تواند الگویی برای ملت باشد ، ترجیح داد آن را انجام ندهد.

بدون این همه توییتر

تمرکز مستأجر جدید کاخ سفید در مسئولیت های روزمره نیز نشانه بیگانگی با سلف خود خواهد بود.

برای مبتدیان ، توییتر منبع اصلی اخبار نخواهد بود.

توییت های بی وقفه ترامپ چهار سال است که در پایتخت منتشر می شود.

در واشنگتن ، هر بار که رئیس جمهور از قدرتمندترین سلاح سیاسی خود برای حمله به دموکراتها و کنترل جمهوری خواهان استفاده می کرد ، تلفن ها زنگ می خوردند.

توییت های بایدن بیانیه های مطبوعاتی خسته کننده و جزئیات سیاست همراه با اصطلاحات معروف است.

اکنون بعید است متحدان وی در کنگره مانند گذشته وانمود کنند که برای جلوگیری از اظهارنظر آخرین پیام رئیس جمهور را ندیده اند.

بایدن گفت که او می خواهد آمریکایی ها رئیس جمهور را دوباره به عنوان یک الگو ببینند.

دیگر هیچ زبان بی ادبانه و تحقیرآمیز یا سخنان نژادپرستانه یا تفرقه افکنانه. تیم وی قول داد جلسات روزانه با مطبوعات را از سر بگیرد.

رئیس جمهور منتخب از رسانه ها به عنوان “دشمن مردم” نام نبرد ، اما باید دید آیا او به اندازه ترامپ که تا قبل از خواب زمستانی اخیر در انتخابات خود بیش از سایر سلف های اخیر خود از خبرنگاران س questionsال می کرد ، قابل دسترسی خواهد بود یا خیر.

در حالی که ترامپ دفتر و کارمندان کاخ سفید خود را با اعضای خانواده و تازه کارهای سیاسی بسته بود ، بایدن افراد باتجربه را انتخاب کرد. دولت وی شامل پیشکسوتان و مقامات شغلی دوران اوباما خواهد بود.

جزئیات سیاست نیز بازگردانده می شود.

ترامپ نسبت به کار کنگره تا حد زیادی بی تفاوت بود. در عوض ، بایدن ، نماینده باسابقه ای که اکنون کنترل دموکراتیک هر دو مجلس را در اختیار خواهد داشت ، می تواند با استفاده از کابینه خود یک برنامه بلند پروازانه سیاسی را دنبال کند.

با این حال ، رایانه شما از نظر ویروسی مورد آزمایش قرار می گیرد که بیش از 4000 نفر در روز می کشد. برنامه واکسیناسیون آهسته رو به وخامت اقتصاد و استیضاح دوم ترامپ.

تصویر در جهان

بایدن همچنین کارهای زیادی برای بهبود چهره ریاست جمهوری ، چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور انجام داده است.

ترامپ ایالات متحده را در جای دیگر جهان قرار داده و کشور را از چندین توافق نامه تجاری چند جانبه و توافق نامه های آب و هوایی به نفع سیاست خارجی منزوی تر خارج کرده است.

تغییر باورها و احساسات باعث برهم زدن روابط با برخی از قدیمی ترین متحدان این کشور از جمله بیشتر اروپای غربی می شود.

در حالی که ویروس کرونا ویرانگر جهان است ، ترامپ در حال ارتقا competition رقابت است نه همکاری در مطالعه و تولید واکسن. وی همچنین نقش سنتی رئیس جمهور را در جلب توجه به نقض حقوق بشر در سراسر جهان کنار گذاشت.

بایدن که سالها در کمیته روابط خارجی سنا حضور داشت و از حیث معاون سیاسی رئیس جمهور در سیاست خارجی غنی فعالیت می کند ، قول داده است که هدایت این مسئولیت را به عهده بگیرد. وی متعهد شد که اتحاد را بازگرداند ، کشور را مجدداً در توافقنامه آب و هوای پاریس و WHO ادغام کند و گفت که با پرداختن به بحران های بهداشت عمومی ، اقتصادی و سیاسی ، امنیت ملی ایالات متحده را تقویت خواهد کرد.

ارائه کاخ سفید به عنوان نمادی از ثبات به سایر پایتخت های جهان پس از ریاست جمهوری ترامپ برای بایدن آسان نخواهد بود.

“او یک مشکل ساختاری دارد و باید آمریکا را قابل اعتمادتر کند. ما کوچکتر و کمتر قابل پیش بینی هستیم “، گفت ریچارد هاس ، رئیس شورای روابط خارجی.

وی خاطرنشان کرد که پس از پیروزی بایدن ، اتحادیه اروپا با توافق نامه سرمایه گذاری جدید روابط خود را با چین تقویت کرده است.

“همه در حال تأمین موقعیت هستند. او نمی داند بایدن تنها رئیس جمهور خواهد بود یا آنچه در پی خواهد آمد. “

وی هشدار داد: “در دنیا این ترس وجود دارد که ترامپ یا ترامپیسم ظرف چهار سال دوباره برگردد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در 17 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *